Zavrieť

Porady

Pracovná agentúra

Dobrý deň.
Chcem založiť pracovnú agentúru a nemám ešte živnosť. Viem, že je treba povolenie od UPSVAR. Len neviem, čo treba najskôr. Mám si najskôr založiť živnosť s činnosťou napr. sprostredkovanie, alebo najprv požiadať o povolenie od UPSVARU?
Za odpoveď vopred ďakujem, prajem pekný ďeň
motosega Dobry den Chcem sa spytat co potrebujem, ked chcem sprostredkovat pracu(formou zmluvy o dielo) iba zivnostnikom Dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Najprv súhlas z UPSVaR a potom živnosť.
    Monika59591 zdravím, chceme si otvoriť pracovnú agentúru. Živnosť už máme dávno založenú t.j. niekoľko rokov a teraz by sme chceli podnikať v oblasti ponúkania práce, ovládame 4 cudzie jazyky tak by sme pomáhali ľuďom s prácou do zahraničia. Ak chceme mať pracovnú agentúru treba nám k tomu mať ukončené vysokoškolské vzdelanie? Ďakujem vopred za každú radu.

    kbk je offline (nepripojený) kbk

    kbk
    Simir Pozri príspevok
    Mám si najskôr založiť živnosť s činnosťou napr. sprostredkovanie, alebo najprv požiadať o povolenie od UPSVARU?
    Odporúčam najprv živnosť a potom požiadať o povolenie od UPSVAR. Veľa vecí, ktoré fyzická osoba uvádza do žiadosti o povolenie, bude mať vyjasnených po získaní živnosti.

    Podrobnejšie napríklad na tejto stránke UPSVAR alebo podrobnejšie na tejto stránke; a tu je žiadosť o povolenie (excel súbor).

    Daniela37 je offline (nepripojený) Daniela37

    Daniela37
    Ahoj Simir predpokladam ze sa ti podarilo zalozit si pracovnu agenturu. Chcem ta velmi pekne poprosit o pomoc. Ja som si tiez takuto agenturu zalozila , potrebujem vsak vypracovat cenove ponuky pre odberatelov. Vies mi v tom pomoct? Aspon ako to ma vyzet a co vsetko to ma obsahovat.. Velmi pekne ti dakujem.
    Daniela

    JarikSt je offline (nepripojený) JarikSt

    JarikSt
    Ahojte majitelia agentur. Tiez o jednej rozmyslam, vsak neviem ako to chodi.
    -ak niekomu sprostredkujem pracu v zahranici, mozem si z jeho mesacneho platu strhavat nejaku proviziu? trebars 20%?
    - mozem sa zo zahranicnym zamestnavatelom dohodnut tak, ze mi bude posielat vyplatu toho zamestnanca, ja si z tej vyplaty strhnem nejake percenta a nasledne zvysok poslem tomu zamestnancovi?
    -mozem vybavit zivnostnikovi robotu v zahranici a strhavat si zase proviziu?
    - co sa týka odvodov, dani atd.., kde ich platim, tu alebo aj v zahranici?
    Som maximalny zaciatocnik, zatial sa len tak rozhliadam, tak mozno moje otazky zneju smiesne :-)
    Budem rad ak mi date nejake info.
    Dakujem
    Ahojte,
    manžel je živnostník a máme 9 zamestnancov pracujucich v Nemecku.Na SP nám radili aby sme si otvorili agenturu práce,potrebujem poradit ako začat.Prosim radte

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    potrebujem poradit ako začat.Prosim radte
    v príspevku č.4 sú veľmi dobré rady

    martinsv je offline (nepripojený) martinsv

    martinsv
    zdravím vás.mam ADZ a zaujímalo by ma či mozem zamestnávať živnostníkov v CR. firma v CR mi vyplati fakturu a ja nasledovne vyplatim zivnostnikov.je to mozne alobe existuje ina moznost? pracuju v CR a su to zivnostnici. dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.