Zavrieť

Porady

Euro Business Guide pridávam do databázy podvodov (scam)

M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Stačí čítať malé písmená v prílohe.
KCHENN (keby chcel ešte niekto naletieť)

Euro Business Guide
P.O. Box 2021
3500 GA UTRECHT
The Netherlands
Usporiadat
Téma je uzavretá.
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pre tých čo neovládajú AJ, môžeš stručne napísať o čo ide ?

Dik

-------
Veronika
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

myslim ze ide o nejaku europsku obchodnu prirucku - resp. nejaka europska databaza firiem. ma to navodit dojem, ze je to zadarmo "updating is free of charge", ale na spodku mas drobnym napisane, ze tato nepotrebna sranda ta napokon vyde 990 Euro rocne a kazdy rok sa bude obnovovat.

tusim sa uz par ludi na tom popalilo....

mne asi pol roka dozadu volali z nejakej europskej databanky firiem, ze uz rok som u nich evidovany zadarmo a teraz mi ponukaju predlzenie na dalsi rok, ale uz za poplatok drobnych 10 000 sk a ze ked nezaplatim, tak ma z databazy vymazu. odpovedal som, ze nech ma kludne vymazu a teta v telefone nevedela pochopit, ze mi je srdecne jedno ci ma vymazu alebo nie (z nejakej europskej databazy o ktorej som v zivote nepocul...), ziadne dessattisice im nedam....

proste to skusaju zo vsetkych stran, osklbat co najviac naivnych ludi...
Naposledy upravil duficek : 12.11.07 at 21:29
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Duficek, dakujem za vysvetlenie...

------
Veronika
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

duficek Pozri príspevok
myslim ze ide o nejaku europsku obchodnu prirucku - resp. nejaka europska databaza firiem. ma to navodit dojem, ze je to zadarmo "updating is free of charge", ale na spodku mas drobnym napisane, ze tato nepotrebna sranda ta napokon vyde 990 Euro rocne a kazdy rok sa bude obnovovat.

tusim sa uz par ludi na tom popalilo....

mne asi pol roka dozadu volali z nejakej europskej databanky firiem, ze uz rok som u nich evidovany zadarmo a teraz mi ponukaju predlzenie na dalsi rok, ale uz za poplatok drobnych 10 000 sk a ze ked nezaplatim, tak ma z databazy vymazu. odpovedal som, ze nech ma kludne vymazu a teta v telefone nevedela pochopit, ze mi je srdecne jedno ci ma vymazu alebo nie (z nejakej europskej databazy o ktorej som v zivote nepocul...), ziadne dessattisice im nedam....

proste to skusaju zo vsetkych stran, osklbat co najviac naivnych ludi...
Mala som tiež podobné listy - Europska databáza firiem
- Europska databáza ochraných známok
a čo ja viem ešte aké.
Keď som ich dostala, pozrela, prečítala a pekne tú ranu končili v koši.

Včera som mala telefonát z jednej firmy zo Slovenska. Pani sa veľmi pekne predstavila okrem mena a titulov mi povedala aj svoje pracovné zaradenie, ale dotež neviem čo asi robí. Ponúkala mi rôzne vysokozdvižné a paletovacie mechanizmy, a keď som jej povedala, že na tie moje šanóny mi ešte stačia moje ruky, tak si chcela overiť všetky moje údaje, či súhlasia s ich databázou. Nikdy v živote som s ními nebola v kontakte, tak som ju slušne poprosila, aby ma škrtla z ich zoznamu, aby ma neotravovali v budúcnosti faxom, e-mailom alebo podobne.

Asi takto sa dostávame, cez slovenské firmy do europskych databáz a po čase začínajú lov na tých hlúpejších.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

M3G Pozri príspevok
Stačí čítať malé písmená v prílohe.
KCHENN (keby chcel ešte niekto naletieť)

Euro Business Guide
P.O. Box 2021
3500 GA UTRECHT
The Netherlands
Toto nám chodí po každej zmene v OR. Zakaždým to zakladám do univerzálneho zakladača, čo mám pod stolom a večer sa o to postará upratovačka...
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Na túto skutočnosť upozorňuje aj www.soi.sk
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

No, polroka sme mali pokoj, ale... včerajšej pošte som mala až 3 takéto ...pozdravy.

prvý len za 1480,- Sk
druhý za 2990,- Sk
tretí, ten už vie, že budeme mať EURO, chce 389,-EUR

toto všetko len preto, že

citát z jedného listu:
"Ľudia hľadajú na Internete konkrétne produkty a služby, ale nevedia, že práve vy tieto služby a produkty ponúkate"
0 0
jozefstefan jozefstefan

jozefstefan je offline (nepripojený) jozefstefan

A co hovorite na tie nase slovenske databazy firiem, ako napriklad

www.eurozoznam.sk/firmysk/
alebo
www.adresarfiriem.sk/
alebo
www.edb.sk/

Prinesie platena registracia dajaky osoh, alebo tiez len tahaju peniaze z vrecka ? Dostal som totiz ponuku...
0 0
jozefstefan jozefstefan

jozefstefan je offline (nepripojený) jozefstefan

Vedel by niekto poradit?
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

myslim ze nie, ja som ich ponuku odmietol, aj ked to nevedeli pochopit, ako mozem odmietnut taku skvelu ponuku byt v "europskej" databanke...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jozefstefan Pozri príspevok
A co hovorite na tie nase slovenske databazy firiem, ako napriklad

www.eurozoznam.sk/firmysk/
alebo
www.adresarfiriem.sk/
alebo
www.edb.sk/

Prinesie platena registracia dajaky osoh, alebo tiez len tahaju peniaze z vrecka ? Dostal som totiz ponuku...
Myslím, že pre 98% firiem sú to zbytočne vyhodené peniaze.

Pre tie 2% firiem to možno má význam, ak sú to firmy, ktoré takýmto spôsobom zháňajú zahraničných obchodných partnerov. Ale nie vo všetkých prípadoch týmto toho partnera získajú - neverím, že by všetky zahraničné firmy hľadali cez nejakú databázu.
0 0
bisou bisou

bisou je offline (nepripojený) bisou

Naša firma bola rok v EDB. Neprinieslo nám to ani jednu - jedinú zákazku. Tak sme to zrušili. Nevedeli pochopiť prečo chceme zrušiť zmluvu, ale našťastie pochopili!
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

jozefstefan Pozri príspevok
Vedel by niekto poradit?
Mojej firme nepomohlo ani umiestnenie zadarmo. Na základe toho ani jeden nový zákazník sa neprihlásil. Ani reklama v zlatých stránkach neslúži k ničomu, tiež to nechápu, prečo mi stačí obyčajné - riadkové uverejnenie.
To sú len informatívne údaje o firmách, zoškatulkované do jednotlivých odvetví a dosť, na to aby som zaujala obchodníka s tovarom, aby bol mojím odberateľom musím ísť za ním ja alebo ho pozvať na prezentáciu, porozprávať sa, poznať prostredie kde podniká, akú perspektívu v ňom mám do budúcna.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

ano o clenstve zadarmo som sa tiez zabudol zmienit tusim 2-3 roky som tam bol zadarmo a potom volala ta zenska ze bud zaplatim alebo ma vymazu. ja ze nech. ona ze, ale my vas naozaj ztade vymazeme, to naozaj chcete? ja ze ano...a myslim ze som tam stale este vedeny, ale nesledujem to

jo a este mipani tvrdila, ze vdaka nim ked zadam svoju firmu do googla, tak ze ich stranka s mojou firmou naskoci ako prva...kedze som pri telefonate sedel za PC, tak som to nahodil a oznamil pani, ze prave som to skusil a nie som tam vdaka edb nic na to nepovedala
0 0
jozefstefan jozefstefan

jozefstefan je offline (nepripojený) jozefstefan

duficek Pozri príspevok
jo a este mipani tvrdila, ze vdaka nim ked zadam svoju firmu do googla, tak ze ich stranka s mojou firmou naskoci ako prva...kedze som pri telefonate sedel za PC, tak som to nahodil a oznamil pani, ze prave som to skusil a nie som tam vdaka edb nic na to nepovedala
A toto je ta najvacsia hlupost co som doteraz pocul. Byt v katalogu a vraj to pomoze k 1. miestu!


Ale inac dakujem, skoro som sa dal zlakat, ale vdaka vam som uspesne odolal.
0 0
chupo chupo

chupo je offline (nepripojený) chupo

Ja som poslal ako navrh na blokovanie stranky europebusinessguide.net do esetu a hned to blokuju. Dnes som to posielal aj na avast a avg, budu blokovat...
Treba to posielat vsade kam sa da. Ked budu blokovany, tak to polke sveta ani nepojde....

Ked to pridali (okolo 15.12.2010) tak ti podvodnici hned registrovali novy katalog world-businessguide.com a rozposlali nove pdf-ka. Tak aj ten som nahlasil ako SCAM aj s aliasom na europe-business-guide.com
0 0
mati111 mati111

mati111 je offline (nepripojený) mati111

Som disgrafik tak moje prispevky nikdy nebudu pravopisne spravne. Dakuejm za pochopnie. ...viac
Odkedy existuje gooogle neviem pochopit existenciu takychto spolocnosti....
0 0
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

tak hlavne sa na to nachytaju skor ludia menej znali anglictine, internetu a podvodov... takze kto nepouziva google, velmi lahko naleti
ja skor neviem pochopit ako to, ze europska unia taketo podnikanie schvaluje
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

blavaciko Pozri príspevok
tak hlavne sa na to nachytaju skor ludia menej znali anglictine, internetu a podvodov... takze kto nepouziva google, velmi lahko naleti
ja skor neviem pochopit ako to, ze europska unia taketo podnikanie schvaluje
Plus neviem pochopiť,ako sa k mojim údajom niekto dostane,kto sa tvári ako súkromná firma.Len čo som otvoril živnosť,už mi chodili šeky na zaradenie do databázy.To nie je asi legálne,či?
0 0
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

podla mna maju nastaveny nejaky script, ktory automaticky prehladava obchodny ci zivnostensky register a ak najde nejaky novy zapis tak vygeneruje list a posle, to by bolo asi najjednoduchsie.
Sranda je, ze ked som minule zakladal zivnost na FO, prislo mi ponuky na dve databazy, kancelarske potreby, vypoctovu techniku a uctovny softver skor ako karticka z danoveho uradu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať