Zavrieť

Porady

nákladný taxik , alebo nákladná doprava

Zdravím poradcov.
Mám vo firme s.r.o. voľnú dodávku do 3,5t, ktorú som doteraz prenajímal.
Čo potrebujem ak by som chcel začať podnikať v nákladnej doprave ,alebo len ako nákladný taxík???/ sťahovanie , prevoz nábytku v malom/
Firma s.r.o. nemá vo výpise nákladnu dopravu.
Vopred ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    BOND Pozri príspevok
    Zdravím poradcov.
    Mám vo firme s.r.o. voľnú dodávku do 3,5t, ktorú som doteraz prenajímal.
    Čo potrebujem ak by som chcel začať podnikať v nákladnej doprave ,alebo len ako nákladný taxík???/ sťahovanie , prevoz nábytku v malom/
    Firma s.r.o. nemá vo výpise nákladnu dopravu.
    Vopred ďakujem za radu.
    Treba doplniť živnostenský list, zmeniť spoločenskú zmluvu, resp. zakladateľskú listinu, a zmeny si dať zapísať do obchodného registra. Ak dobre viem, tak taxi služba je koncesovaná živnosť.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    ..... Bond (James) skús toto:


    - osobná cestná doprava vykonávaná cestnými osobnými vozidlami, ktorých celková
    obsaditeľnosť nepresahuje 9 osôb vrátane vodiča, s výnimkou vozidiel taxislužby
    - nákladná cestná doprava vykonávaná cestnými nákladnými vozidlami, ktorých celková
    hmotnosť vrátane prípojného vozidla nepresahuje 3,5 t


    ..... sú to voľné predmety podnikania, každý za 100,- Sk kolok





    BOND je offline (nepripojený) BOND

    BOND
    zalobaba Pozri príspevok
    ..... Bond (James) skús toto:


    - osobná cestná doprava vykonávaná cestnými osobnými vozidlami, ktorých celková
    obsaditeľnosť nepresahuje 9 osôb vrátane vodiča, s výnimkou vozidiel taxislužby
    - nákladná cestná doprava vykonávaná cestnými nákladnými vozidlami, ktorých celková
    hmotnosť vrátane prípojného vozidla nepresahuje 3,5 t


    ..... sú to voľné predmety podnikania, každý za 100,- Sk kolok
    ZALOBABA dík,tak že mi stačí ísť s kolkom na ŽÚ?

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Ak sa jedná o SRO tak, ako píšeš, tak je potrebná aj Zápisnica z valného zhromaždenia alebo ak je to jednoosobovka tak Rozhodnutie jediného spoločníka, kde bude uvedené, že SRO rozširuje predmet podnikania o spomínané predmety + je potrebné vypracovať Úplné znenie spoločenskej zmluvy, kde to taktiež bude uvedené + Návrh na zápis zmien do OR. Všetko je potrebné vypracovať, podpísať a potom požiadať o vydanie ŽL na tieto predmety ŽÚ následne je potrebné podať Návrh na OR (aj s príslušnými prílohami a kolkom 2.000,-).

    Jozef 19 je offline (nepripojený) Jozef 19

    Jozef 19
    Zdravím všetkých poraďákov.
    Chcem sa opýtať, či na doleuvedené činnosti je potrebná ERP.

    Ďakujem !

    - osobná cestná doprava vykonávaná cestnými osobnými vozidlami, ktorých celková
    obsaditeľnosť nepresahuje 9 osôb vrátane vodiča, s výnimkou vozidiel taxislužby
    - nákladná cestná doprava vykonávaná cestnými nákladnými vozidlami, ktorých celková
    hmotnosť vrátane prípojného vozidla nepresahuje 3,5 t
    Dobry den kto mi vie pomoct?Co vsetko by som vedel odpisal z dotacie ako osobna preprava? priklad pocitac co uznaju a dalej?a ci vobec smiem pocitac kupit?

    nákladný taxik , alebo nákladná doprava

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.