Zavrieť

Porady

Prijmovy doklad

Vystavil som par prijmovych dokladov, ale zistil som ze asi zle predpokladam ze v kolonke "vyhotovil" ma byt moj podpis, ale ja som daval moj podpis aj do kolonky "podpis prijemcu", nemal by tam byt podpis toho kto mi daval peniaze? nikomu to sice neprekazalo, no ale neviem co mi na to povie uctovnicka, resp. neviem ani ako to ma byt. poradte pls.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    padro Pozri príspevok
    Vystavil som par prijmovych dokladov, ale zistil som ze asi zle predpokladam ze v kolonke "vyhotovil" ma byt moj podpis, ale ja som daval moj podpis aj do kolonky "podpis prijemcu", nemal by tam byt podpis toho kto mi daval peniaze? nikomu to sice neprekazalo, no ale neviem co mi na to povie uctovnicka, resp. neviem ani ako to ma byt. poradte pls.
    Je to správne, veď finančnú hotovosť si prijal Ty. Názov odberateľa(ten, kto Ti platil) uvádzaš v kolónke Prijaté(od): ....................................

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Vyhotovil - podpis toho kto príjmový pokladničný doklad vystavuje
    Podpis príjemcu - podpis toho kto peniaze v hotovosti prijíma

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    takze je to teda spravne, hmm ale bol som minule nieco platit, a dali mi podpisat kolonku "podpis prijemcu" tak to potom oni robia zle dakujem za odpovede

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    padro Pozri príspevok
    takze je to teda spravne, hmm ale bol som minule nieco platit, a dali mi podpisat kolonku "podpis prijemcu" tak to potom oni robia zle dakujem za odpovede
    Nebol to podpis príjemcu, ktorý si dával náhodou na VPD?

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    neviem co za doklad je VPD, ale je pravda ze bol bielo cerveny, ja pouzivam klasicky prijmovy doklad, modro, cerveno biely
    Elena Navrátilová
    Tak to bol výdavkový pokladničný doklad= VPD. Ten je červeno rámovaný, kolónkovaný.

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    Ok, tak to bol potom ON no som zase o nieco mudrejsi.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Hlavne, že si podpísal, a nevieš, či si peniaze prijal alebo vydal treba si dávať pozor, čo podpisuješ, a nie vždy podpísať, čo ti podsunú. A okrem toho, ty môžeš doklad vyhotoviť, schváliť aj byť príjemca v jednom, nie na všetko musíš mať zamestnancov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.