Zavrieť

Porady

Dovoz z číny, clo, DPH a ostatné

Ahojte poraďáci,

kamarát rozmýšľa že založím s kolegami sro-cku a chcel by dovazat nejake
veci z Ciny.
Čita a študuje všelijake materialy, ale je toho vela a tak je mu kazda rada vzacna.
Zaujimalo by ho hlavne:
- ake vsetky poplatky musí platit pri dovoze z tretich krajin (konkretne Cina) ... zatial vie o cle a DPH s tym ze DPH by sa mala dat potom odpocitat, ale potreboval by to trosku blizsie popisat
- aky je najlepsi a najlacnejsi sposob prepravy, ake spolocnosti su
vhodne na prepravu atd. Ci sa oplati si nechat tovar posielat az na
slovensko alebo napriklad len lodou do hamburgu a odtial to doviezt
"svojpomocne"
- pomozu mi samozrejme aj vsetky dalsie informacie co by mu mohli pomoct.

Vopred ďakujem
Usporiadat
sonicka_1 sonicka_1

sonicka_1 je offline (nepripojený) sonicka_1

prosim poradte. ako je to s limitami na colnici? chcem si objednat oblecenie, nasledne ho predavat na internete, teda aspon to co si nenecham pre seba. su nejake limity ktore fyzicka osoba nesmie prekrocit? mozem sa obavat aj danovej kontroly, ak colnica da podnet ze som dostala velku zasielku tovaru a ze sa im nieco nezda?
dakujem
0 0
Kushmi Kushmi

Kushmi je offline (nepripojený) Kushmi

Ak nedôverujete svojmu dodávateľovi a v stávke je viac peňazí, zriaďte si dokumentárny akreditív. To znamená, že dodávateľ inkasuje platbu až po predložení všetkých dokladov, ktoré ste si v akreditíve určili, avizujúcej banke. Jedná sa o najbezpečnejší platobný inštrument, spravia vám ho v každej lepšej banke.. (ale radšej v centrále banky, v pobočkách často nikto nevie, o čo ide..)
0 0
FTC FTC

FTC je offline (nepripojený) FTC

Ahoj,

tymto sposobom obchodovat som premyslal aj ja. Zohnal som si cloveka v cine (slovenka), ktora pobeha vyrobne spolocnosti, ktore ti vyrobia vyrobok na miery podla predlohy a zabezpeci aj vsetky nalezite papiere na prepravu. Tovar si mozem vyzdvihnut osobne alebo si to nechat dopravit tovar do skladu.

ale ak objednate tovar v malom mnozstve musite ratat s tym ze naklady na dopravu na jednu jednotku tovaru budu vyssie ake ked objednate cely kontajner, ktory nemusite predat... Je to vsetko o kalkulacii a schopnosti predat vyrobok ci uz na ebay alebo cez vlastne eshop stranky.
Ma to aj klady aj zapory preco zacat ale bez rizika nieje nic. Tak hura do toho

Zolik2001 mohol by si sa mi ozvat a mohli by sme dohodnut spolupracu ak by si mal zaujem na firsttradecompany.slovakia(zavinac)yahoo.com
0 0
zolik2001 zolik2001

zolik2001 je offline (nepripojený) zolik2001

FTC Pozri príspevok
Ahoj,

tymto sposobom obchodovat som premyslal aj ja. Zohnal som si cloveka v cine (slovenka), ktora pobeha vyrobne spolocnosti, ktore ti vyrobia vyrobok na miery podla predlohy a zabezpeci aj vsetky nalezite papiere na prepravu. Tovar si mozem vyzdvihnut osobne alebo si to nechat dopravit tovar do skladu.

ale ak objednate tovar v malom mnozstve musite ratat s tym ze naklady na dopravu na jednu jednotku tovaru budu vyssie ake ked objednate cely kontajner, ktory nemusite predat... Je to vsetko o kalkulacii a schopnosti predat vyrobok ci uz na ebay alebo cez vlastne eshop stranky.
Ma to aj klady aj zapory preco zacat ale bez rizika nieje nic. Tak hura do toho

Zolik2001 mohol by si sa mi ozvat a mohli by sme dohodnut spolupracu ak by si mal zaujem na firsttradecompany.slovakia(zavinac)yahoo.com

Zdravim

Konecne som online a pisal som ti FTC takze ak nieco budes potrebovat ozvi sa mi som sice momentalne stale mimo republiky ale to je otazka uz iba par tyzdnov.
Pekny den
0 0
pete16 pete16

pete16 je offline (nepripojený) pete16

Zdravim Vas ....
chcem sa opytat objednaval som nejake veci s ciny ...
vopred som poslal polovicu s ceny za tovar...
potom mi od toho dotycneho prislo ze mam zaplatit clo 25% percent s ceny
je to mozne?
prosim vas poradte ci to nieje nejaky klam.
plati sa clo u nas alebo tam? alebo ako to je ,, dakujem

poprosim na moj mail ...
0 0
petok2 petok2

petok2 je offline (nepripojený) petok2

Mám jednu otázku, ańaupujem z číny, ale tak, že objednávam v DE, faktúra ide z Číny, tovar z DE, musím platiť clo?
ďakujem
0 0
petok2 petok2

petok2 je offline (nepripojený) petok2

ááá, zabudol som, som živnostník, nie som platca DPH, faktúra z číny je s DPH, tak preto neviem, či platím clo?
0 0
INGRID KRIŽANOVSKÁ INGRID KRIŽANOVSKÁ
Dobrý deň
Veľmi by mi pomohla Vaša pomoc. Objednávam tovar z Číny a následne ho predávam cez e-bay. Všetko čo objednám, prechádza colnicou. Cez e-mail posielam podklady o kúpe a platbe, na základe čoho mi tovar preclievajú. Zaujíma ma ale hlavne to, že treba uvádzať účel použitia dovazeného tovaru. Stále som uvádzala, že je tovar na osobnú potrbebu. V poslednej dobe je ale toho viac a akoro každý deň posielam objednávku. Nie je to vo veľkom od jedného dodávateľa, ale asi tak 5ks oblečenia za 1deň. Ako postupovať správne pri posielaní dokladov pre colnú spravu? ďakujem za Vašu odpoveď a Váš čas
0 0
INGRID KRIŽANOVSKÁ INGRID KRIŽANOVSKÁ
Dobrý deň
Veľmi by mi pomohla Vaša pomoc. Objednávam tovar z Číny a následne ho predávam cez e-bay. Všetko čo objednám, prechádza colnicou. Cez e-mail posielam podklady o kúpe a platbe, na základe čoho mi tovar preclievajú. Zaujíma ma ale hlavne to, že treba uvádzať účel použitia dovazeného tovaru. Stále som uvádzala, že je tovar na osobnú potrbebu. V poslednej dobe je ale toho viac a akoro každý deň posielam objednávku. Nie je to vo veľkom od jedného dodávateľa, ale asi tak 5ks oblečenia za 1deň. Ako postupovať správne pri posielaní dokladov pre colnú spravu? ďakujem za Vašu odpoveď a Váš čas

Prosím Vás o radu
Ingrid
0 0
andr3ab andr3ab

andr3ab je offline (nepripojený) andr3ab

ahoj, chcela by som sa spytat...tiez sa chystam doviezt tovar z ciny ako fyz.os.a tiez mam obavy, aj ked uz s kupou z inych krajim mam skusenost. chcela by som sa spytat co treba k tomu vybavit, kedy sa plati clo, ci vzdy alebo nad urcitu sumu, a ci to treba dat doviezt do hamburgu ako som niekde citala alebo sa da aj do bratislavy...budem vdacna kazdej odpovedi...dik
0 0
saky saky

saky je offline (nepripojený) saky

zolik2001 Pozri príspevok
Zdravim

Konecne som online a pisal som ti FTC takze ak nieco budes potrebovat ozvi sa mi som sice momentalne stale mimo republiky ale to je otazka uz iba par tyzdnov.
Pekny den
Ahoj, da sa stebou skontaktovat? Dakujem za odpoved.
0 0
hrncar.b hrncar.b

hrncar.b je offline (nepripojený) hrncar.b

Dobry den,
planujem objednavku z Hong Kongu, ktora by mala vazit okolo 10 kg. Ide o airsoftove prislusenstvo a chcel by som sa spytat na vysku cla alebo inych dani, ktore bude treba uhradit. Dakujem
0 0
Zbinek007 Zbinek007

Zbinek007 je offline (nepripojený) Zbinek007

hrncar.b Pozri príspevok
Dobry den,
planujem objednavku z Hong Kongu, ktora by mala vazit okolo 10 kg. Ide o airsoftove prislusenstvo a chcel by som sa spytat na vysku cla alebo inych dani, ktore bude treba uhradit. Dakujem
na vebovej stranke colnej spravy je sadzobnik, podla ktoreho sa kazdy jeden tovar posudi a podla toho sa urci kolko percent je clo. Pozor vsak na obmedzenia dovoru a nejake certifikaty. Ked zajdes na colnu spravu, tak ti tvoj tovar pomozu zaradit.
0 0
cekaj cekaj

cekaj je offline (nepripojený) cekaj

Pozdravujem seckyx dobryx ludi co poradia bez problemov

Chcem sa opytat na jednu vec a to ,mam dodavatela z ciny od ktoreho xcem nakupovat sanitu ku ktorej ma certifikaty na vyrobky ;ISO9001-2000 aj CE
zaujima ma ci mi to staci na moj predaj na sk alebo budem musiet dat vyrobok este preklepnut u nas aby som dostal nas certifikat ,mate s tym niekto skusenosti -dakujem pekne
0 0
fifotron fifotron

fifotron je offline (nepripojený) fifotron

To je čo?
0 0
fifotron fifotron

fifotron je offline (nepripojený) fifotron

Jaj už viem.
0 0
Tartarus Tartarus

Tartarus je offline (nepripojený) Tartarus

Dobrý deň

Mal by som na vás jednú otázku.Som študent a z mojim spolužiakom sa nám naaskytla príležitosť nakupovať tovar z Činy no problém je ten že vieme dať do kopy len pár stovák eur.Neviete nám poradiť najlepšie riešenie ako sem tovar dovážať aby náklady na prepravu neznemožnovali zárobok na tovare??Pre takýto mali kapitál ktorým disponujeme si môžeme dovoliť objednať nanajvýš pár desiatok parov obuvy.Nedalo by sa to poslať z činy ako nejaký balík??Dodavatelia nám poblém nerobia ale dovoz na slovensko je podľa toho čo som sa dočítal dosť nákladny.


Za odpoveď vopred ďakujem
0 0
dawidco12 dawidco12

dawidco12 je offline (nepripojený) dawidco12

zolik2001 Pozri príspevok
Ja ma tiez v celku bohate skusenosti nakupu z Cini. Zatial iba v malom ale ako spomenul Padro su spolahlivy no samozrejme treba davat pozor co nakupujete. Ja zatial obchodujem iba v malom dovoz topanok a nasledny predaj na Ebay v UK. Ale postupne sa zaoberam myslienkou sa pustit do niecoho vacsieho. Mam vzorky oblecenia a ako som sa naposledy vyjadril cakal som horsie prislo lepsie (to bolo vyjardenie ohladom kvality).
Co vas caka ked budete dovazat. Male zasielky vam zaslu v balikoch ako dar. Ak chcete zacat vo vacsom ako bolo spominane je tam DPH a Clo.
Tovar sa vacsinou dovaza do hamburgu lodou a po precleni si ho mozte prevziat sami (ak ovladate jazyk a viete co a ako) alebo si to mozte nechat doviezt az k sebe domov - do skladu. Na zaciatok odporucam radsej menej zarobit a nechat si to priviest-setri to cas a tie su peniaze.
Este ohladom ziskavania kontaktov ak sa neviete kam obratit je lepsie si zaplatit agenta co sa vam o vsetko postara a budete mat istotu ze tovar ktory si objednate a zaplatite vam nebude stat v colnom sklade len preto ze tam bude nejaka papierova chyba a ako vieme byrokracia je vsade.
Agent si povacsine uctuje 10% ale zalezi to aj od objednavky.
To je asi vsetko snad vam to trosku pomoze.

S pozdravom

Julian

Ahoj Julian, Mohol by som sa spytat ak by si bol taky dobry ako to vlastne si objednávas tovas s Cíni cez nejaku stranku ci ako? Bol by som ti vdacny keby si mi napisal podrobnejsie ako sa to objednava akym sposobom a ostatne veci ktore k tomu patria. Vopred ti dakujem
0 0
dawidco12 dawidco12

dawidco12 je offline (nepripojený) dawidco12

zolik2001 Pozri príspevok
Ak chcete doviest z Ciny tovar konkretne oblecenie nalepsie je mat uz dodavatela pripadne viac dodavatelov. odporucam oaj objednat vzorku to znamena par kusov od dodavatela. Zaplatite za tovar + postovne ale nebude to vo velkoodberacej cene ale o nieco drahsie ak toto vsetko prebehne v poriadku mozte urobit objednavku asi za 300 000-450 000sk. je to v celku prijatelna suma aj zisk sa na tom da urobit. nezabudnite davat pozor na prve platby cez Western Union na zaciatok neodporucam moze sa stat ze peniaze odijdu a tovar nepride aj ked po mojich skusenostiach je to male riziko pretoze vela firiem z Cini na tom funguje no musite pozerat na seba a nie na nich....pripadne si najst agenta co to sporstredkuje samozrejme za poplatok (mensi zisk ale vacsia istota). Pisem zo svojich skusenosti takze verim ze niekto moze mat iny nazor....

Dakujem a pekny novy rok

Julian Paranic
ahoj vidim ze mas v tom uz nejake skusenosti ja sa chcem do toho podnikania tiez pustit ale neviem ako zacat, asi tym prvym krokom by malo byt to ako si objednat tovar cize je na to stranka nejaka ci ako vlastne to je?
0 0
E_V_I_N_K_A E_V_I_N_K_A

E_V_I_N_K_A je offline (nepripojený) E_V_I_N_K_A

Dobrý deň, chcela by som niekoho poprosiť o radu. Chcela by som začať podnikať a dovážať oblečenie z číny. Ako som sa tu dozvedela, najlepšie na overenie dodávateľa si objednať najskôr vzorky a potom by som mala záujem objednať tovar v hodnote aspoň 3000 eur a vyššie. Pri väčších dodávkach je asi najlepšie to poslať ľodou do Hamburgu a potom si vybaviť nejakú špedičnú firmu. Mohol by mi niekto poradiť, koľko by to zhruba všetko stálo, či sa mi to po tých všetkých poplatkoch vôbec oplatí. Čítala som tu, že DPH sa platí zo sumu+poštovné a potom sa dá odpočítať a koľko sa platí za clo zhruba to som nikde nenašla(napr. keby som chcela objednať ten tovar v hodnote 3000eur-textil, koľko by to bolo zhruba percent)??a platia sa ešte nejaké iné poplatky okrem poštovného, dph a cla??
Vopred ďakujem za odpoveď, a prajem krásne sviatky
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať