Zavrieť

Porady

vysušenie podlahy

Pred týždňom mi urobili tzv. chemické vysušenie steny, nakoľko podľa firmy k uplnemu vysušenie pride za niekoľko mesiacov, ALE čo s drevennou podlahou? Na niektorých častiach dosiek vidieť mokré flaky ktoré vznikly od vlhkosti v murive. poraďte poraďáci čo stým, len mi neraďte, že mam vytrhať podlahu to moja peňaženka už neuvládze.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Prečo si mal mokré murivo? Ak je to novostavba, tak to beriem. Neostáva nič iné iba kúriť a vetrať. Daj ešte do každej miestnosti ceresit. Ten tiež trochu stiahne vlhkosť. Možno by nezaškodilo aj tú podlahu rozobrať. Ak je na perodrážku, tak by Ti tú peňaženku moc nezaťažila.

    dilnak je offline (nepripojený) dilnak

    dilnak
    Podla tých strohých informácii som pochopil že sa jedná o starší vlhký dom. Nezávidím tí mám ho tiež a peňaženka určite zaplače. Vysušenie muriva zisti si ako sa dá k tej chemickej izolácii dopojiť izolácia podlahy...čiže drevo škvára von a naliať na zem podkladový beton -10cm od nuly. Zaizolovať a dopojiť izoláciu proti vode až do stien. Ak sa toto nedá docieliť hrozí že vlhkosť spod podlahy prerazí do stien. Dať tepelnú izoláciu 5 cm a urobiť poťery 4-5 cm spevnené kalirohožou priemeru 6mm ..takže asi som ťa nepotešil

    belanyi je offline (nepripojený) belanyi

    belanyi
    dilnak Pozri príspevok
    Podla tých strohých informácii som pochopil že sa jedná o starší vlhký dom. Nezávidím tí mám ho tiež a peňaženka určite zaplače. Vysušenie muriva zisti si ako sa dá k tej chemickej izolácii dopojiť izolácia podlahy...čiže drevo škvára von a naliať na zem podkladový beton -10cm od nuly. Zaizolovať a dopojiť izoláciu proti vode až do stien. Ak sa toto nedá docieliť hrozí že vlhkosť spod podlahy prerazí do stien. Dať tepelnú izoláciu 5 cm a urobiť poťery 4-5 cm spevnené kalirohožou priemeru 6mm ..takže asi som ťa nepotešil
    Hmhm.. vytrhanie drevenej podlahy a tramov, + vynosenie asi 6 kubikov zeme a piesku som absolvoval pred tyzdnom, nasledne sme podrezali mury a teraz sa dohadujem s murarom ako postupovat dalej, k nule ma deli 20 cisel, takze je tu viacero alternativ, neviem vsak comu mam doverovat. posledna varianta znie, nanosit 7-8 cm strku, na to 5 cm polystyren foliu napojit na novu izolaciu v muroch a navrch dat 5-7 cm betonovy poter s karirohozou.... myslite ze budem moct kludne spavat? ((

    belanyi je offline (nepripojený) belanyi

    belanyi
    belanyi Pozri príspevok
    Hmhm.. vytrhanie drevenej podlahy a tramov, + vynosenie asi 6 kubikov zeme a piesku som absolvoval pred tyzdnom, nasledne sme podrezali mury a teraz sa dohadujem s murarom ako postupovat dalej, k nule ma deli 20 cisel, takze je tu viacero alternativ, neviem vsak comu mam doverovat. posledna varianta znie, nanosit 7-8 cm strku, na to 5 cm polystyren foliu napojit na novu izolaciu v muroch a navrch dat 5-7 cm betonovy poter s karirohozou.... myslite ze budem moct kludne spavat? ((
    je tu este detail, idem klast nove kurenie a skutocne neviem do ktorej z vyssie spomenutych vrstiev by som ho mal dat ulozit, logika laika mi hovori ze cim vyssie k povrchu tym lepsie, co myslite?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Kúrenie jednoznačne do poteru. A od spodu dobre tepelne odizolovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.