Zavrieť

Porady

slané oplátky

Dievčence nemate dobry recept na slane oplatky? Sladke už mame napečene len slane sme ešte nerobili. Našla som jeden recept len sa mi to zda dost riedke pretože tam je pisane na pol kila muky až liter mlieka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    A čo toto...poznáš:
    Syrové oblátky
    400g hladkej múky, 200g údeného syra, 1 vajce, ½ l mlieka, drvená rasca, mleté korenie, soľ, ½ KL zázvoru, ¼ KL saturejky;

    Urobíme cesto, necháme 1 hodinu odpočinúť, a pečieme malé oblátky. Na rozpálenú platňu formy nalejeme 1KL cesta a pritlačíme druhou platňou.

    Lalia je offline (nepripojený) Lalia

    Lalia
    500 g hlad.múky
    1dcl mlieka
    8dcl vody
    15-20 dkg syr eidam
    2 káv.lyž. soli
    1 káv.lyž. rasce
    necháme odležať aspoň 2 hod.
    sú výborné

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    Dakujem za recepty, ale tieto ingrediencie mam v recepte aj ja no len tam sa líši uvedene množstvo, ale aspon si to upravím.

    Burguet je offline (nepripojený) Burguet

    Burguet
    Ja som skusila recept od plavcika,ale cesto som mala velmi huste.Tak som si ho skusila zriedit vodou a prisposobila som si ho.
    400g hl muky,200g postruhanej tehly,1 vajce,1/2 l mlieka,1/2 l vody,rascu,mlete korenie podla chuti.
    Tak som ich mala jemne,tenucke a velmi chutne.Mozno skusim dat nabuduce trocha viac syru.
    Naposledy upravil Burguet : 02.04.08 at 09:13
    Vyskúšala som sú výborné. Len na začiatku boli trochu makke.Pridala som este jedno vajce a teraz je to u OK.

    Maja39 je offline (nepripojený) Maja39

    Maja39
    Prosím Vás, dajú sa oplátky piecť i bez kliešťov? Má s tým niekto skúsenosti? Veľmi by som to rada skúsila slané i sladké, ale nemám kliešte!!!

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Maja39 Pozri príspevok
    Prosím Vás, dajú sa oplátky piecť i bez kliešťov? Má s tým niekto skúsenosti? Veľmi by som to rada skúsila slané i sladké, ale nemám kliešte!!!
    Nie bez ,,kliešti" sa ti to nedá napiecť

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    No kde dostať kliešte neviem, ale ja som si kupila asi pred 1/2 rokom v Lidli vaflovač a na ňom sa dajú tiež robiť slané oblátky, len sú trochu hrubšie.
    Pozri si stránku fy magropom v Googli, ja som si od nich kúpila pred 11 rokmi a som s nimi spokojná

    Danetta je offline (nepripojený) Danetta

    dôchodkyňa Danetta
    Tento recept je vyskúšaný:
    1 kg múky špeciál, 1 l mlieka, 1 l vody, 4 KL soli, 1/3 sáčku kmín, 2-3 vajcia celé, 4 lyž. oleja. Ak sa lepia, pridať jedno žĺtko.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.