Zavrieť

Porady

Madarska Vineta priechod Rajka

Krestan
Ahojte vsetci.

Potrebujem informaciu. Chcem cestovat cez Madarsko dialnicou vecer po polnoci a chcem sa opitat ci je mozne na priechode Rajka kupit Vinietu v tom case.

Vie mi niekto poradit ked vie ze nie je ci musim ist len na Benzinku alebo je este nejaka moznost?

Dakujem do predu

Zelislav
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

zelislav Pozri príspevok
Ahojte vsetci.

Potrebujem informaciu. Chcem cestovat cez Madarsko dialnicou vecer po polnoci a chcem sa opitat ci je mozne na priechode Rajka kupit Vinietu v tom case.

Vie mi niekto poradit ked vie ze nie je ci musim ist len na Benzinku alebo je este nejaka moznost?

Dakujem do predu

Zelislav
Asi podľa toho kedy budeš cestovať. Ak chceš zastihnúť priechod Rajka, musíš sa poponáhľať lebo tam už dlho nebude.....
Okrem toho: čo je to Vinieta ?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

liba2 Pozri príspevok
Asi podľa toho kedy budeš cestovať. Ak chceš zastihnúť priechod Rajka, musíš sa poponáhľať lebo tam už dlho nebude.....
Okrem toho: čo je to Vinieta ?
Vinieta je asi diaĺničná známka, keďže bude v Maďarsku cestovať po diaľnici .
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

Diaľničné nálepky na hraničnom pr. Rajka predávajú tieto firmy, otváracie hodiny som nenašla:
Hídfő Kft., IBEX Kft., IBUSZ, Royal Sped Zrt., SzB. Exchange
kategória D1 do 3,5 t - najmenšia je 4-dňová, 1 170 forintov
kategória D2-D4 nad 3,5 t 1-dňová 3 000 forintov
platnosť pri 1-dňovej je do 24.00 hod. označeného dňa, pri 4-dňovej označený deň plus do 24.00 hod. nasled. tri dni
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

zelislav Pozri príspevok
Ahojte vsetci.

Potrebujem informaciu. Chcem cestovat cez Madarsko dialnicou vecer po polnoci a chcem sa opitat ci je mozne na priechode Rajka kupit Vinietu v tom case.

Vie mi niekto poradit ked vie ze nie je ci musim ist len na Benzinku alebo je este nejaka moznost?

Dakujem do predu

Zelislav
Diaľničné známky, nielen slovenské, ale aj maďarské a rakúske, predávajú aj mnohé čerpacie stanice v blízkosti hraníc. Aj za SKK. Nemusíš kupovať na hraniciach.
0 0
zelislav zelislav

zelislav je offline (nepripojený) zelislav

Krestan
liba2 Pozri príspevok
Asi podľa toho kedy budeš cestovať. Ak chceš zastihnúť priechod Rajka, musíš sa poponáhľať lebo tam už dlho nebude.....
Okrem toho: čo je to Vinieta ?
Vineta neviem presne ako sa pise je dialnicna znamka.

Ked sa smiem opitat ako to ze nebude Rajka priechod??? Mozez mi vysvetlit?

Chobot Pozri príspevok
Diaľničné známky, nielen slovenské, ale aj maďarské a rakúske, predávajú aj mnohé čerpacie stanice v blízkosti hraníc. Aj za SKK. Nemusíš kupovať na hraniciach.
Npr ktore, a kde velmi rad by som si kupil radcej tu na slovensku ako tam v madarsku...

vopred dakujem

Zelislav
0 0
zelislav zelislav

zelislav je offline (nepripojený) zelislav

Krestan
mandula Pozri príspevok
Diaľničné nálepky na hraničnom pr. Rajka predávajú tieto firmy, otváracie hodiny som nenašla:
Hídfő Kft., IBEX Kft., IBUSZ, Royal Sped Zrt., SzB. Exchange
kategória D1 do 3,5 t - najmenšia je 4-dňová, 1 170 forintov
kategória D2-D4 nad 3,5 t 1-dňová 3 000 forintov
platnosť pri 1-dňovej je do 24.00 hod. označeného dňa, pri 4-dňovej označený deň plus do 24.00 hod. nasled. tri dni
Ste to nasli na internete?

ak ano mozete mi dat web stranku?

Dakujem vam
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

zelislav Pozri príspevok
Ste to nasli na internete?
ak ano mozete mi dat web stranku?
Dakujem vam
http://www.autopalya.hu/
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ak dobre viem tak čerpacie stanice na Dolnozemskej predávajú.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

zelislav Pozri príspevok
Vineta neviem presne ako sa pise je dialnicna znamka.

Ked sa smiem opitat ako to ze nebude Rajka priechod??? Mozez mi vysvetlit?



Npr ktore, a kde velmi rad by som si kupil radcej tu na slovensku ako tam v madarsku...

vopred dakujem

Zelislav
Dialnicnu znamku kupis normalne na Slovnaft pumpe. Rajka uz nebude hranicny prechod, nakolko sa stavame clenom schengenu 31.12.2007. Takze ziadne hranicne prechody nebudu okrem Ukrajiny.

viac informacii napr tu > http://64.233.183.104/search?q=cache...nk&cd=10&gl=sk
0 0
MAISI MAISI

MAISI je offline (nepripojený) MAISI

V prechode Rajke iste nekúpiš dialničnú známku o takom čase. Mám to z vlastnej skúsenosti. Ak pôjdeš smerom na Budapešt tak za colnicou vlastne už na dialnici cca 10 km na ľavej strane sa nachádza odpočívadlo kde predávajú aj dialničné známky. Budeš na dialnici navigovaný tabuľami kde sa predáva vinnete a až by sa ti podarilo prísť na to miesto niečo pred pol nocou dá sa s personálom dohodnúť aby ti cvakli dátum už po polnoci. Inak celý úsek až po odbočku na Czornu nemusíš mať dialničnú známku. Možno že práve tam odbočuješ.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

liba2 Pozri príspevok
Okrem toho: čo je to Vinieta ?
Vineta je podľa krátkeho slovníka slovenského jazyka:
vineta [-ň-] -y -niet ž.
etiketa (význ. 1): vineta na fľaši.

Po maďarsky sa diaľničná známka píše: autópálya bélyeg.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Gabi03 Pozri príspevok
Po maďarsky sa diaľničná známka píše: autópálya bélyeg.
Správne je: autopálya matrica.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

smith Pozri príspevok
Správne je: autopálya matrica.
Ok, tak môže byť aj matrica. Ale ja som počula už aj bélyeg.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Gabi03 Pozri príspevok
Ok, tak môže byť aj matrica. Ale ja som počula už aj bélyeg.
bélyeg je známka na listy.

Autopálya belyeg hovoria slovenskí maďari, ktorí si len myslia, že hvoria maďarsky.

To ako keď príde chlapík z DS do Budapešti a povie že "Kérek két párkit hočicával."
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Chobot Pozri príspevok
bélyeg je známka na listy.

Autopálya belyeg hovoria slovenskí maďari, ktorí si len myslia, že hvoria maďarsky.

To ako keď príde chlapík z DS do Budapešti a povie že "Kérek két párkit hočicával."
Dík.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Z dennej tlače:
Od januára už v Maďarsku nebudú diaľničné nálepky


Budapešť 11. decembra (TASR)
Od 1. januára 2008 maďarské ministerstvo hospodárstva a dopravy zruší diaľničné nálepky. Oprávnenosť jazdiť na diaľnici preukáže vodič prostredníctvom potvrdenky, ktorú dostane pri zaplatení sumy pre príslušnú kategóriu vozidla a obdobie. Informoval o tom dnes Štátny správca diaľnic (ÁAK) vyhlásením.
Zo zverejneného dokumentu ďalej vyplýva, že v novom systéme takzvaných e-nálepiek zostávajú zachované predajné miesta klientske kancelárie ÁKA, zmluvný predajcovia, benzínové čerpadlá, ale je možné získať oprávnenie na použitie diaľnic aj prostredníctvom SMS, internetu, telefónu, alebo mobilu.
Pri kúpe dostane zákazník potvrdenku, alebo potvrdzujúcu správu, ktorú si musí uchovať jeden kalendárny rok od posledného dňa platnosti. Podľa vyhlásenia spoločnosti zrušenie nálepiek poslúži pohodlnejšiemu a rýchlejšiemu obslúženiu zákazníkov, okrem toho ročná úspora na tlači a predávaní nálepiek dosahuje štvrť miliardy forintov, v prepočte takmer 33 miliónov SKK, ktoré mieni Centrum pre rozvoj dopravy (KKK) použiť na rozvoj cestnej siete.
ÁAK pripomína, že kontrola oprávnenosti používať diaľnice zostáva zachovaná, okrem mobilných a pevných kamier budú naďalej preverovať vozidlá aj pracovníci ÁAK na základe ich evidenčného čísla.
V doterajšom systéme pri kúpe nálepky musel vodič nadiktovať evidenčné číslo svojho vozidla, ktoré predávajúci zapísal do elektronického systému aj na nálepku. Správnosť údajov musel zákazník potvrdiť podpisom. Okrem nálepky musel mať pri sebe vodič aj potvrdenie, ktoré v prípade kontroly musel preukázať.
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

Rozalka, ďakujem za užitočné info. Chcela som Ti dať aj bodík, a vidím že tu sa nedá.
Ešte také malé upresnenie: podľa textu nižšie uvedeného linku, práveže po novom bude kladený dôraz na to, aby zákazník uviedol správne údaje a ich správnosť bude povinný pred použitím aj potvrdiť. Keďže distribučné miesta nabiehajú na nový režim priebežne, už v decembri t.r. sa môže stať, že zákazník neobdrží diaľničnú nálepku, iba potvrdenku.

http://www.autopalya.hu/engine.aspx?...nt=SK_20071211
0 0
zelislav zelislav

zelislav je offline (nepripojený) zelislav

Krestan
Pozdravujem vsetkych clenov,

No toto,... ?! Ani som nemyslel ze tolko odpovedi ziska tato otazka. Samozrejme verim ze to pomoze i druhym lebo ja prave budem cestovat od 21.12.2007 a vraciam sa isto cez Madarsko 1.1.2008. Tak chcem sa vam podakovat pre tieto informacie tykajuce sa mojej otazky.

Dakujem vam vsetkym

S pozdravom Zelislav
Naposledy upravil zelislav : 18.12.07 at 07:03
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Tu máte link, včera o tom píslal denník Sme
http://ekonomika.sme.sk/c/3632173/Od...e-nalepky.html
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Máte niekto skúsenosti s nákupom matrice cez internet? Cestujem zajtra.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať