Zavrieť

Porady

legalizácia stavby

potrebovala by som zistiť čo všetko je potrebné k legalizácii stavby.
Pri dedičskom konaní sme zistili, že dom vlastne papierovo neexistuje.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Spýtaj sa na stavebnom úrade na obecnom, resp.mestkom úrade. Tam Ti presne povedia ako zlegalizuješ stavbu. V prvom rade asi budeš potrebovať GP, skutkový projekt stavby.

    halali je offline (nepripojený) halali

    halali
    nie som si istá, ale jedného času existovala taká možnosť, že stačilo ísť na obecný úrad, kde potvrdili, že stavba bola postavená pred určitým rokom. Neviem či to bol rok 1969 alebo iný, v tom som si nie istá

    morgov je offline (nepripojený) morgov

    morgov
    Ak dovolíš, ja ti poradím, takto ma poľovíci obrali o chatu na mojom pozemku.
    Bohužiaľ na Slovensku je to tak.

    1/ Napíšeš čestné prehlásenie, že stavba bola postavená pre rokom 1976,
    2/ Ak nemáš súpisné číslo, tak požiadaš príslušný obecný úrad o pridelenie súpisného čísla,
    3/ Dáš vyhotoviť geometrický plán domu geodetovi,
    4/ Podáš návrh na vklad do katastra nehnuteľností
    5/ Nemusíš ani vlastniť pozemok pod stavbou,

    A nelegálna stavba je na svete !!!!!

    hudko je offline (nepripojený) hudko

    ženatý, trojročná dcéra hudko
    Celkom by som s Morgovom nesúhlasil. Mal som pred nedávnom podobný problém. Dá sa však riešiť. Treba dať vypracovať zjednodušený projekt, geometrický plán, tak ako tu už bolo napísané. Potom požiadať stavebný úrad o dodatočné stavebné povolenie a povolenie na užívanie stavby. Prvé čo odo mňa pýtali bol list vlastníctva na pozemok pod stavbou alebo súhlas vlastníka pozemku s umiestnením stavby. Potom ti obec vydá rozhodnutie o pridelení súpisného čísla. Dáš to zavkladovať na kataster a máš to. Neviem či som to napísal dostatočne odborne, ale takto nejako sa to mne podarilo. Želám veľa úspechov pri vybavovaní.

    morgov je offline (nepripojený) morgov

    morgov
    Hudko,
    Neviem, s čím by si nesúhlasil, povedal som realitu, čo sa stala mne. Dokonca vediem aj súdny spor na tento problém.
    Vyhláška o pridelovaní supisných číslach, dovoľuje takto postupovať, keď bola stavba postavená pred rokom 1976, aby ulahčila vlastníkom stavby legalizáciu.

    hudko je offline (nepripojený) hudko

    ženatý, trojročná dcéra hudko
    Morgov ja som len poskytol moju skúsenosť. V mojom prípade na obci aj na stavebnom úrade totiž prvé pýtali LV na pozemok alebo súhlas majiteľa s umiestnením stavby.

    morgov je offline (nepripojený) morgov

    morgov
    To, že pýtali od teba LV na pozemok je v poriadku - tak by to malo byť.
    V mojom prípade /ja som vlastnil pozemok/ to obecný úrad nezaujímalo, pridelil súpisné číslo aj bez preukázania vlastníctva pozemku poľovnej spoločnosti na čiernu stavbu. Stačilo napísať čestné prehlásenie, že stavbu postavili pred rokom 1976, a priložiť geometrický plán stavby. Nič viac !!!!!

    A je to !!!

    hudko je offline (nepripojený) hudko

    ženatý, trojročná dcéra hudko
    To je sila. Znovu sa potvrdilo, že na Slovensku je všetko možné.

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    [COLOR="Blue"][I][I][I][I][quote=morgov;589741]

    1/ Napíšeš čestné prehlásenie, že stavba bola postavená pre rokom 1976,
    2/ Ak nemáš súpisné číslo, tak požiadaš príslušný obecný úrad o pridelenie súpisného čísla,
    3/ Dáš vyhotoviť geometrický plán domu geodetovi,
    4/ Podáš návrh na vklad do katastra nehnuteľností
    5/ Nemusíš ani vlastniť pozemok pod stavbou,

    Môžem potvrdiť, ide to takto. My sme ale mali zapísaný aspoň ten pozemok na LV, aj s mapou, takže nám stačil
    bod 2, aj keď máš pridelené SČ (treba aby zapísali aj aké číslo, kým, kde a kedy bolo vydané SČ a kto sa toho zúčastnil),
    bod 3 ( lebo išlo o podielové vl. a neboli presné výmery dielov - asi za 10 000,-),
    bod 4 (kolky 2000) a my sme museli doložiť aj pôvodný LV na pozemok.

    A naštudovať si predpisy + vyzbrojiť sa veľkou dávkou trpezlivosti + nedať sa odbyť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.