Zavrieť

Porady

Faktúra na zal.fa v MRP

ekonomka
Prosím o radu. Ako v MRP zadám nasledovné faktúry?

4.3.05 došla zál.fa 3500,- neúčtujem,len zaevidujem v DF
4.3.05 uhradená zál.fa 3500,- robiť úhradu???
7.3.05 došla faktúra (daň.doklad) 3500,- s DPH
Ako zúčtujem zálohu, len cez int.doklad priamo v účt.denníku?
Dakujem.
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Zálohové faktúry môžeš robiť priamo vo VF, DF. Len nepridáš faktúru, ale pred tou ikonkou ako je pridať faktúru je aj okienko s názvom: pridať predf. Doplníš všetky údaje.
Potom pôjdeš na kolonku Uhradiť - budeš tam mať 4 možnosti, ale ty si dáš Uhradiť predfaktúru a vytvoriť faktúru (daňový doklad) a doplníš si dátum úhrady a doklad úhrady, zapísať aj do denníka (podľa toho ako robíš ostatné fa.). V denníku Ti ponúkne úhradu uálohy - a keď klikneš OK tak sa Ti potom automaticky spraví ostrá fa.Po doplnení údajov (dátumy, DPH) Ti program podá informáciu :úhrada faktúry je zaúčtovaná v denníku. Faktúra nie je zaúčtovaná v denníku.Preúčtovať úhradu predfaktúry a zaúčtovať faktúru? Dáš áno. Otvorí sa Ti v denníku ten zápis kde si účtovala zálohu predfaktúry. Sám Ti dopíše preúčtovanie zálohy a doplníš už len účtovanie nákladu a DPH. Obidve aj predfaktúru aj faktúru Ti označí ako uhradené a ku každej Ti priradí číslo buď predfaktúry alebo faktúry. A máš to.
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Lenkak dakujem narýchlo za odpoved, inak ešte stále "bojujem" s tým importom bank.výpisov.Cez comfortchip mi to nechce konvertovať, otravujeme stále Tatra banku asi sa nepohnem bez ich odborníka-programátora. Výpisy som si stiahla uložila do PC ale dalej mi to nefunguje. Pekný večer.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Čo Ti nejde cez Comfortchip? Vypisuje Ti niečo, mne to v pohode išlo. Uložila si si tie výpisy ako XML. Nie s koncovkou TXT. Lebo to ti nepôjde. Viem že pri sťahovaní súborov tam boli dve možnosti. Jeden ako XML súbor (prvé download) a potom ako TXT súbory (to bolo hneď za tým prvým download). Pozri si tú koncovku., Alebo sa Ti ten Comfortchip nenainštaloval?
Čo ti to vypisuje???
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Už je všetko super už to mám vdaka Tebe ale dnes nám mailom poslala Tatra b. platný certifikát, s tým bol nejaký problém. Natrápila som sa s kolegami od štvrtku.Díííííííííííík.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Lenkak pomôž trocha som sa asi zamotala.Ja mám nahodenú ZF v DF.Teraz mám stiahnutý výpis kde som hradila tú zálohu.Dala som uhradiť atd.Ak môžes napíš mi ten postup ešte raz, aj som si už vytvorila faktúru (daň.doklad) na ZF. Dakujem.Pôjdem krok za krokom.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Všimla som si že ked dám účtovať úhradu do účt.denníka tak mi ponúka číslo DF a názov dodávateľa posledne použitý, tak ja ho ručne zakaždým prepisujem.Aj Vám to tak funguje?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ak som dobre pochopila robila si výpisy už cez Internet banking? Asi áno, zajtra v robote sa na to pozriem.
Ohľadom tej zálohovej fa. - najprv si si mala vytvoriť predfaktúru - zálohovú faktúru. Až potom dať uhradiť túto predfaktúru a až potom vytvoriť z tej predfaktúry originál faktúru. Ak si to ale riešila cez Bankové výpisy ztiahnuté z TB na to sa musím pozrieť. Ale podľa mňa, keď si dáš v Bankových výpisoch uhradiť tam zadáš popr. vyhľadáš tú PREDFAKTÚRU nie originál faktúru a tú predfaktúru najprv uhradíš a to kvôli tomu, aby si mala obe označené ako uhradené. Aby sa Ti nestalo, že Predfakt. alebo faktúra Ti zostane ako neuhradená. A až po úhrade tej predfaktúry by si mala z nej spraviť ostrú faktúru.
Zhrniem to asi takto:
1. Spraviť predfaktúru
2. Dať ju uhradiť (cez B.Výpisy)
3. Po úhrade Ti ponúkne možnosť ešte spravenia Faktúry - ostrej, ak nie tak dáš si vo funkciách spraviť faktúru
4. Skontrolovať či obidve majú k úhrade 0.
5. Môžeš pokračovať v ďalej.
Naposledy upravil lenkak : 08.03.05 at 19:02
1 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Vraciam sa k tejto téme.
Rada by som vedela, ako technicky postupujete v programe MRP pri spracovaní a zaúčtovaní nasledovných faktúr:

A.
1. zálohová faktúra s rozpisom DPH uhradená hneď v deň vystavenia
2. ostrá faktúra

B.
1. zálohová faktúra bez DPH
2. úhrada tejto faktúry + zúčtovanie DPH zo zálohy
3. ostrá faktúra a zúčtovanie zálohy

Ide mi hlavne o prepojenie a naviazanie jednotlivých faktúr a nastavenie účtovných operácií. Pretože ja si musím (hlavne účtovné operácie) upravovať, keďže program napr. nerieši iba samotné zúčtovanie DPH zo zaplatenej faktúry. Aspoň ja tam nič také nevidím.
Ďakujem.
Naposledy upravil Fany : 21.01.11 at 09:14
0 0
adriana126 adriana126

adriana126 je offline (nepripojený) adriana126

Ja mám trocha iný problém, máme zálohovú faktúru, z ktorej si uplatňujeme DPH a ostrá faktúry je až v ďalšom mesiaci, ale do daňového priznania mi to neprechádza. Účtujeme v MRP - Jednoduché účtovníctvo?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
z predfaktúry nejde dph do daň. priznania. Iba z ostrej fa.
1 0
remenka remenka

remenka je offline (nepripojený) remenka

Ahojte, prosím Vás poraďte mi mám pred sebou PPD zo dňa 7.4.2010 , kde je text-prijatá záloha na rekonštrukciu kúrenia. Faktúra je vystavená až 16.4.2010 s tým, že je v texte odrátaná záloha. Musí byť vystavená aj predfaktúra, alebo ako to účtovať - v MRP JU čo najjednoduhšie, nakoľko mám nahádzané už všetky vyšlé faktúry, ak by som dala predfaktúru a po úhrade a vystavení ostrej faktúry by mi nesedeli poradové čísla - neplatca DPH
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

remenka Pozri príspevok
Ahojte, prosím Vás poraďte mi mám pred sebou PPD zo dňa 7.4.2010 , kde je text-prijatá záloha na rekonštrukciu kúrenia. Faktúra je vystavená až 16.4.2010 s tým, že je v texte odrátaná záloha. Musí byť vystavená aj predfaktúra, alebo ako to účtovať - v MRP JU čo najjednoduhšie, nakoľko mám nahádzané už všetky vyšlé faktúry, ak by som dala predfaktúru a po úhrade a vystavení ostrej faktúry by mi nesedeli poradové čísla - neplatca DPH
Predfaktúra nemusí byť vystavená, nakoľko bolo dodanie v tom istom mesiaci ako záloha. PPD by som zaúčtovala ako čiastočnú úhradu faktúry.
0 0
remenka remenka

remenka je offline (nepripojený) remenka

ja som to tak aj spravila, ale nevadí, že bola prijatá záloha skôr, ako vystavená faktúra?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Je tam napísané záloha. Ale môžeš to mať aj uvedné na fakútúre.
0 0
remenka remenka

remenka je offline (nepripojený) remenka

Ďakujem Vám a prajem príjemné účtovanie.
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Prosím vás, ako vyriešiť toto? MRP - JÚ
1) Predfaktúra 14.10.11 s vyčíslenou DPH - nejde do DPH. (Zmluva na dodávku tovaru) - úhrada príde zajtra 21.10.2011 - zaplatili neskôr, z inej banky, preto tak dlho.
2) Dodávky tovaru 17,19,20. 10.2011. - dodacie listy
3) Ako vystaviť ostré faktúry?
Rozmýšľala som, že počkám až príde záloha, dám ju uhradiť a urobím fa na tovar, kde odpočítam zálohu. Len mi nejde do hlavy, či môže byť dodanie tovaru pred zaplatením zálohy
Naposledy upravil heja3 : 20.10.11 at 10:07
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

záloha je platba pred dodaním tovaru. Treba vystaviť faktúru s dátumom dodania 20.10.2011 bez odpočtu zálohy. Keď príde úhrada, platba sa vypáruje s ostrou faktúrou.
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Problém je ale v tom, že im platba odišla 19.10.2011, takže 2 VF budú mať až po zaplatení zálohy....
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

tovar bol dodaný 17. a 19. To je dôležité.
0 0
zuza8 zuza8

zuza8 je offline (nepripojený) zuza8

Ahojte, mám problém a som s toho už zúfalá.
1. zálohová faktúra na 800 € (to som zaúčtovala 314/211)
2. prišla faktúra na sumu 315,10 € a táto suma bola odpočítaná zo zálohy čiže na úhradu 0 €.
3. prišla ďalšia faktúra na sumu 824,30 € a z toho bola odpočítaná záloha 484,90 € na úhradu339,40 €.
Postupujem takto: v prijatých faktúrach pridám zálohovú faktúru, keď prišla prvá faktúra na sumu 315,10 tak som zo zálohovej dala vytvoriť ostrú faktúru a ono mi tam hodilo že úhrada: -484,90 € neviem prečo mínusom. A čo potom stou druhou ostrou faktúrou to mám zaúčtovať ako? Lebo keď idem znovu na zálohovú faktúru až mi nejde vystaviť ďalšia ostrá. Tak ako to prosím Vás robíte ak máte jednu zálohovú a viac ostrých faktúr.
Veľmi pekne prosím už neviem ako na to. Ďakujme pekne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať