Zavrieť

Porady

Tovar na sklade........

Pekný deň sa praje....
Som tu nový, tak mi prepáčte keď niečo prehliadnem.... ..Môj problém spočíva v tom, že sme ukončili podnikanie pred pár mesiacmi, a ostalo nám na sklade materiál-tovar ....samozrejme papierovo..bola to moja chyba priznávam, ale s tým už nič nespravím...potrebujem sa zbaviť skladu a to tak, aby ma nepostihla nejaká pokuta ....som bol platcom DPH...Radili mi viac variácie, ale bol by som rád, keby mi niekto konkrétne a šikovne vedel poradiť...čo sa dá aj skutočne zrealizovať...lebo keď predám do záhraničia, hrozí pokuta za nenahlásenie vývozu...keď predám v SR tak mi vyskočí neprijemné DPH..
...prosím o radu ... Ďakujem....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a kedy ste robili naposledy inventúru?
    Podľa toho, čo píšeš, je to jasné manko, resp. cenový rozdiel, závisí ako bola urobená inventúra, resp. čo vykazuje skladový program.
    Naposledy upravil KEJKA : 17.12.07 at 19:39

    betiboy je offline (nepripojený) betiboy

    betiboy
    ...dakujem za reakciu, no neviem trošku som to zanedbal....podstate skutočnosť je taká, že mi sklad vykazuje tovar-materiál...musím sa toho zbaviť. a rýchlo...len neviem ako... a mi sme už aj činnosť ukončili dávno.......

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    sklad vykazuje tovar-materiál, ak bol príjem urobený správne, chyba sa stala pri vyskladnení. Máš dve možnosti
    a) dohľadáš ten výdaj, odstrániš chyby zo zanedbania a ak nájdeš, kde si "zabudol" vydať nejaké položky, môžeš to napraviť.
    b) prehlásiš, že ide o manko - pripočitateľná položka k základu dane,

    betiboy je offline (nepripojený) betiboy

    betiboy
    ...a manko v tomto prípade pre mňa čo znamená? musím ja niečo platiť?
    ...prosim Ta keď Ta to nezeťažuje opíš mi postup...to je vlastne svojim spôsobom likvidácia ? teda nemal by som platit nič?
    ...vopred Ti dakujem že mi pomáhaš..

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    manko si prirátaš k základu dane, teda v VOZD preradíš do VNZD

    gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

    gabi2
    Prosím o radu. Nákup tovaru na sklad 200 000,-- a predaj tovaru len za 60 000,-- Sk. Stala sa chyba pri zadávaní ponuky pre zostavu-naša chyba, preto sme na naše náklady museli kúpiť a dodať chýbajúci komponent. Odberateľ sa podielal len 60 000,-- Sk, naša chyba nás stála 140 000,--Sk. Čo nato daňový úrad?, netreba urobiť nejaké zápisy? ako to naúčtovať? Srdečná vďaka Gabi

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tým doobjednaním chýbajúceho komponentu sa celý obchod predražil o 140000 Sk? Divné......
    V zásade predaj so stratou môže byť. Ak ste mali zazmluvnenú = dojednanú cenu 60000 Sk za určitý produkt, ak ste neodhadli obst.náklady správne, je to vaša obchodná chyba, ale daňovo vás to nepostihne.
    Naposledy upravil KEJKA : 19.12.07 at 15:04

    Tovar na sklade........

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.