Zavrieť

Porady

zle spravanie 33 mes. syna, ako do buducna a uspieť na sude?

AKO NA TO DO BUDUCNA?

Rozsudok je určený od 09.00 do 17.00 hod. 1 x párna sobota, druhý týždeň nepárna nedeľa.
Dieťa je pripravené a dané otcovi.
Uz pozorujem viacery čas dieťa. Vidim na nom, nezvyčajné veci.
Napísem ako odreaguje dieťa ked príde od otca domov:
- je hladné, je 2 krát toľko ako by bol doma
- je nevyspaté, nekludné
- večer ked ho dám spať, zobudí sa po 40 min. A vykrykuje MAMA, ne plače – ale reve, a ja ako matka ho neviem len po tažkom boji ho utíšiť.
- Dieťa ešte len slovíčka hovorí, ked ho tak potajomky opýtam že čo bolo , ako sa cítil u otca odpovie:
Otec hovoril MAME Nić nehovoriť
- Na každé otazky dieťa nič nereaguje, ako by som hovorila do vzduchu.
- Ešte sa mi toto nestalo. Dieťa veľmi má rád auto.
Musela som odísť, on ani som nevyrazila z domu – začal revať, ale tak, esťe som ho takto nepočula, toto sa ešte nestalo – aby som sa vrátila domov. Pýtala som od neho prečo?
Ps. Išla som tou cestou akou ho otec berie, začala som mu vysvetlovať, že nie s otcom ide ale so mnou a ideme k babke.
Nič, ako by som na stenu hrach dala, začal esťe lepšie revať, a musela som po 9 km – ktoré celé zarevalo otočiť a vrátiť sa domov.
- ked sa vráti domov od otca potrebuje asi 2 hodiny, aby si zasa zvykol že je doma.
-

Prosím poradte mi, nechcem že teraz vychovávam zdravého syna a on by bol v buducnosti „ nenormalny – psychicky narušený chlapcek”
Ked sa opýtam že čo hovoril otec o matke hovori sam od seba len toto, mamina je zla a bosorka.
Ja svoje dieťa nevychovávam oproti otcovi, plním si rozsudok ved ho vzdy bere. Bola som aj u psychologičky – ona nevie nič robiť s dieťaťom, preto vas ziadam, ako treba a čo treba napísať na súd – aby bolo stanovene iny rozsudok, aby sa dieťa bud bol zakázaný styk s otcom alebo aby som bola aj pri styku, alebo len na 2 hodiny by bral.
Ja som uz všetko skusila, komunikaciu s otcom dieťaťa ale nadarmo, nebereme ma do uvahy, nepozera čo by bolo lepsie dietatku, len vzdy nam robi zle.
len čo mi ostava riešit toto len sudnou cestou - ziadať aby sud pribral sudneho znalca na pohovor s dieťaťom , alebo AKO?

Prosím poradte. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    V prvom rade skús začať u detského lekára. Vysvetli celú situáciu a popros ho, aby Ťa poslal s dieťatkom na odborné vyšetrenie u detského psychológa. Ak je psychológ dobrý, mal by zistiť príčinu. Aj keď v takomto veku sa dieťaťko ešte nevie celkom jasne vyjadriť, psychológ by mal zistiť, či mu škodia návštevy u otca. A v tomto prípade myslím, že prvoradý je zdravý vývoj dieťaťa. Podľa výsledkov vyšetrenia sa zariadiš.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Ja svoje dieťa nevychovávam oproti otcovi, plním si rozsudok ved ho vzdy bere. Bola som aj u psychologičky – ona nevie nič robiť s dieťaťom, preto vas ziadam, ako treba a čo treba napísať na súd – aby bolo stanovene iny rozsudok, aby sa dieťa bud bol zakázaný styk s otcom alebo aby som bola aj pri styku, alebo len na 2 hodiny by bral.

    V citáte som vyznačil, čo ma viac zaujalo: synček nie je Môj/Tvoj - je Váš. Rozchod manželov určite bude mať na dieťa vplyv. Ten dopad na synčeka by ste mali spoločne znižovať. Nešiel by som hneď cestou súdneho obmedzovania otcovských práv. Je ťažko, ba až nemožné v relatívne stručnom príspevku popísať pocity, emócie. Možno pomoc detského psychológa (asi aj dlhodobá) je dobrým riešením.

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Prosím poradte. Dakujem.[/quote]

    Z príspevku cítiť, že Vám veľmi vadí, že Vaše dieťa ide k otcovi. A nebudete veriť, Vaše pocity dieťa vníma veľmi silno. Aj tie môžu byť čiastočne príčinou jeho nepokoja. Nájdite v sebe silu pozhovárať sa s Vaším expartnerom a poproste ho o spoluprácu, aby dieťa pochopilo, že vy ho obaja máte ďalej radi, že rozchod bol z dôvodu, že sa skončil Váš vzťah. Viem, že je to na začiatku veľmi ťažké v čase, keď to veľmi bolí, ale ak Vám na dieťati záleží, musíte nájsť silu komunikovať s jeho otcom. Poznám dvoch mladých ľudí, ktorí sa rozviedli a na začiatku sa tiež malý vracal nespokojný z návštev otca. Aj keď medzi nimi pretrvávala nevraživosť hlavne zo strany otca (nedokázal pochopiť, že ho manželka opustila, bol presvedčený že to ona nedokáže), ale časom sa s tým zmieril. Dnes si dieťa berie podľa potreby, súdny príkaz už nedodržiavajú, otec vie, že keď má čas byť s dieťaťom, môže sa s exmanželkou dohodnúť (nesmie to však nahlásiť na poslednú chvíľu) a ona mu ho nachystá. Rovnako ak ona potrebuje niekam ísť, môže bývalého manžela poprosiť, aby si chlapca zobral k sebe. Takže dôležitá je schopnosť odpustiť a naučiť sa žiť takýmto životom bez sudcov.

    kittike23 je offline (nepripojený) kittike23

    kittike23
    mozno ze ked toto precita niekto, kto nie je v takomto situacii mysli takto ako vy.
    aj ja by som takto myslela keby som bola v opačnom pripade.
    ja styk nikdy nezabranujem, aj skusam pohovorit sa s nim, ale neda sa.
    je to neuveriteľne,
    ale inak sa to neda. bohu´žial.
    dakujem, že ste vyjadrili svoj nazor.
    mozno že čas vylieči naše nerovnalosti, a hnev...
    prijeme sviatky - novoročne kazdej - kazdemu.

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    kittike23 Pozri príspevok
    mozno ze ked toto precita niekto, kto nie je v takomto situacii mysli takto ako vy.
    aj ja by som takto myslela keby som bola v opačnom pripade. ja styk nikdy nezabranujem, aj skusam pohovorit sa s nim, ale neda sa. je to neuveriteľne, ale inak sa to neda. bohu´žial. dakujem, že ste vyjadrili svoj nazor.
    mozno že čas vylieči naše nerovnalosti, a hnev...
    prijeme sviatky - novoročne kazdej - kazdemu.
    Kittike, zbytocne sa asi urazas ... to co ti napisala JAJA je nazor naozaj s nadhladom, ktory zase ty asi nemozes mat, ked si zahltena svojimi naozaj vaznymi problemami. Pozerala som, ze podobne dotazy zadavas na internte uz skoro rok (modrykonik.sk, babetko.sk, rodinka.sk, deticky.sk, mamaaja.sk ...) nie ze by to bolo zakazane, samozrejme to mozes robit ... ale - vsade ti ludia radia to iste a ty ich akoby ani nepocuvas, odpovede necitas ... dokonca ti odpovedala aj lekarka a aj pravnicka z kancelarie verejneho ochrancu prav ...
    mne sa tiez zda, ze robis vsetko mozne, iba to nie, co je najlepsie pre tvojho synceka ... pravdepodobne (podla tem, ktore si zadavala na porade) sa financne kludne mozes opriet o tvojich rodicov ... a ty by si sa asi mala sustredit na svoje dieta...

    ist psychologicke neznamena jednorazovu vec, ale pravidelne navstevy ... psychologicka ta nauci, ako sa spravat k syncekovi, ked je psychicky "rozhodeny", dokonca existuje aj rodinna, alebo parova terapia, tam psycholog ma moznost predvolat si aj tvojho manzela ... a zvazi aj ochotu oboch rodicov na terapii spolupracovat, potom ten odbornik moze byt prizvany pripadne na sud ako svedok ...
    tak sa nehnevaj a zacni uz pocuvat ludi, ktori ti na vsetkych tych strankach radili, ze sa mas obratit na odbornikov, inak nemas sancu svojmu syncekovi pomoct ... hmm... pises o jeho problemoch uz dlho, musis predsa vidiet, ze iba pomocou internetu si neporadis ... mozem chapat, ze sa potrebujes aj vyzalovat ... ale zacni uz aj konat v prospech svojho dietata ...

    je mi luto, ked mladi ludia maju taketo problemy, ale treba tie problemy aj riesit hlavne pre dobro ich deticiek ...

    kittike23 je offline (nepripojený) kittike23

    kittike23
    draha ayya,
    uz sa mi podarilo najst psychologicku, a idem k nej koncom januara.
    ps. bola som aj u inych, ale tie mi nevedeli pomoct.
    ale dakujem za rady, a počuvnej a rady inych,.
    ktore som aj zvazila a skusila som realizovať ale neštastne.
    nevedeli mi pomoct.
    dakujem.
    a pre dobro mojho syna ....

    zle spravanie 33 mes. syna, ako do buducna a uspieť na sude?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.