Zavrieť

Porady

Program na davanie videy z kamery do PC

Hladam neaky profesionalny program na davanie videy z kamery do PC ........ale z dobrou kvalitou..................vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Madam Kurie je offline (nepripojený) Madam Kurie

    Predseda SVB Madam Kurie
    Tu je odkaz na profi program ...
    http://www.opalmultimedia.sk/devel/o...885a8f0ba479cc
    Uži si to profesionálne !
    Naposledy upravil Madam Kurie : 28.12.07 at 19:25

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Najskôr by som si upresnil tvoju otázku - to čo hľadáš je spôsob, ako môžeš dostať video z kamery do počítača ? Ak áno, z akej kamery ? Analógovej alebo digitálnej ? Ak z analógovej, potom nepotrebuješ program, ale hardware - TV kartu ..... ak kúpiš lepšiu, tak bude v sebe obsahovať aj program, ktorým nahráš video do PC. Ten program, ktorý ti radili predchádzajúci prispievatelia je hlavne dobrý na strihanie videa.

    - pred pár dňami som riešil obdobný problém a už som vyriešil:

    pozri tu: http://www.porada.sk/t67202-prevod-a...digitalne.html

    robovi je offline (nepripojený) robovi

    robovi
    chlap Pozri príspevok
    Ten program, ktorý ti radili predchádzajúci prispievatelia je hlavne dobrý na strihanie videa.
    mno, ulead softy v pohode zosnimaju video ci uz z tv karty, alebo priamo z digitalnej kamery cez fire wire. a mozes si vybrat aj rozlisenie. ci uz nativne, alebo si nastavis ake chces.

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    robovi Pozri príspevok
    mno, ulead softy v pohode zosnimaju video ci uz z tv karty, alebo priamo z digitalnej kamery cez fire wire. a mozes si vybrat aj rozlisenie. ci uz nativne, alebo si nastavis ake chces.
    Preto som zdôraznil, že je dôležité vedieť, aká je kamera .......
    - ak je digitálna, stačí FireWire port a Ulead
    - ak je analógová, treba kúpiť TV kartu a netreba Ulead, lebo slušná TV karta obsahuje aj soft na nahrávanie videa cez kartu ..... ja som kúpil na analógové video túto kartu a tá má aj soft na nahrávanie videa. Ale keďže som predsa chcel to video aj editovať, kúpil som si Pinnacle Studio 11. (ale na samotné nahratie analógovej pásky do PC mi nebolo treba)

    martin.br je offline (nepripojený) martin.br

    martin.br
    Ja pouzivam Nero Vision Expres a uplne to staci. Da sa tam strihat, titulkovat, nejake tie efekty atd. Sice nic extra to nie je ale pre zaciatocnika to staci. Vie dokonca prekonvertovat a nasledne vypalit DVD alebo VCD a ine formaty. Odporucam.

    subard je offline (nepripojený) subard

    subard
    Ja mam ku kamere Sony Picture Motion Browser ale nevedel som upravit zvuk a tak som si kupil Pinnacle studio Ultimate 11 nema chybu hladaj na webe najdes serioznu cenu

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    MihalSWK
    pokial mas digital kameru, tak ti uplne staci tato utilitka http://windv.mourek.cz/ ved pises, ze chces soft na grabovanie videa s kamery do PC. Ostatny ti radia softy, ktore tuto funkciu maju len ako bokovku a pouzivaju sa hlavne na editovanie.
    Poviem priklad: chces preniest nejaku knihu z jednej strany rieky na druhu, tak neobjednas si na to nakladnu lod za 100 melonov, ale pojdes na malom (mozno aj vlastne vyrobenom) clne a splni to ten isty ucel

    Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

    Katabaticky
    plne suhlasim on chcel grabovaci program nie rendrovacie monstra

    a navyse to bola super poziadavka na profesionalne :-D

    oki chces profesionalne moze byt

    zakup si grafiku profesionealnu za 60 000 mas k tomu pinnancle studio pripadne ho vymen za vegas s licenciou a nezabudni k tomu dokupit novy procak dosku ramky disky ... atd samozrejme monitore pripadne tablet a mozes zacat pisat o professionalnej praci s videom

    nie ze ty si chces prekopat nahravky z dovolenky professionalne
    to sa v domacich podmienkach neda

    lavi je offline (nepripojený) lavi

    lavi
    vedeli by ste poradit typ kamery?
    Potrebujem kupit kameru na obcasne snimanie skolskych akcii....sutaze, recitacie a pod.
    Hlavne aby som to potom zvladla dat aj do PC podoby.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    lavi Pozri príspevok
    vedeli by ste poradit typ kamery?
    Potrebujem kupit kameru na obcasne snimanie skolskych akcii....sutaze, recitacie a pod.
    Hlavne aby som to potom zvladla dat aj do PC podoby.
    Zadala si otázku ako "Chcel by som si kúpiť auto na občasné vozenie. Poraďte." Čo by si mi poradila?

    Mohla si aspoň uviesť:

    - cenový limit
    - aký typ úložného média uprednostňuješ (miniDV kazety, mini DVD disk, HDD, flash pamäťová karta)
    - nakoľko profesionálna kamera to má byť

    Napr. takáto je už celkom slušná na poloprofesionálne záznamy (aby to bolo možné ďalej spracovať a poskytnúť napr.rodičom na DVD):

    http://ishop.nay.sk/sk/catalog/produ...ail?pid=11039A

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    tu je trošku lacnejšia: http://www.hej.sk/audio-video/obchod...c-hdc-hs9ep-s/

    ale ano ako povedal už chobot:
    -za koľko €?
    -na "čo" ukladať obraz?
    -aké minimálne parametre ma spĺňať (opt. zoom, funkcie, manual. ostrenie,váha..)

    diry je offline (nepripojený) diry

    diry
    Tvoja otázka nie je jednoznačná - pokiaľ hľadáš program na profesionálnej úrovni, tak najprv sa zamysli nad počítačom, čo máš doma!! Má výkonnú grafiku, rýchly procesor, dosatok RAM a miesta na disku? - pokiaľ áno tak ti stačí PINNACLE studio 12, alebo Ulead a podobné programy. Pokiaľ PC je iba bežné, tak ti stačí Nero. Ja osobne uprednostňujem PINNACLE - robím už na ňom 7-rok a pre domáce účely je výborný.

    lavi je offline (nepripojený) lavi

    lavi
    vdaka...za ochotu....potrebovala som to vyriesit dost rychlo, takze nakoniec mi poradili v nay...zobrala som Sony, taky ten minisystem, cena 115OO,- s pamatovou kartou

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    diry Pozri príspevok
    Tvoja otázka nie je jednoznačná - pokiaľ hľadáš program na profesionálnej úrovni, tak najprv sa zamysli nad počítačom, čo máš doma!! Má výkonnú grafiku, rýchly procesor, dosatok RAM a miesta na disku? - pokiaľ áno tak ti stačí PINNACLE studio 12, alebo Ulead a podobné programy. Pokiaľ PC je iba bežné, tak ti stačí Nero. Ja osobne uprednostňujem PINNACLE - robím už na ňom 7-rok a pre domáce účely je výborný.
    Diry, nič v zlom, ale pozri aj dátum zadania otázky.

    MihalSWK sa na soft pýtal ešte v roku 2007, predpokladám, že medzitým si už nejaký ten soft nainštaloval. Teraz bola diskusia o niečom inom....

    k2s je offline (nepripojený) k2s

    k2s
    ak ti ide o prehranie videa z kamery do PC, teda nie o samotnú editáciu, tak vyskúšaj:
    * VirtualDub
    * WinDV
    * Scenalyzer
    * a možno ti poslúži aj DVdate

    lavi je offline (nepripojený) lavi

    lavi
    Mozete mi este odporucait program na JEDNODUCHU editaciu videa?
    V podstate z uprav mi ide o to vediet vystrihnut casti z videa resp. spojit rozne casto do jedneho celku.
    Ten pribaleny mi nejak nesedi....zatial ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.