Zavrieť

Porady

BILLBOARD

Rad by som si prenajal pozemok a umiestnil nan vlastny billboard.
Viete mi prosim Vas niekto poradit ako celkovo postupovat?
...Ake na to potrebujem povolenia? Je potrebne stavebne povolenie?...atd.
Vopred dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    camelfly je offline (nepripojený) camelfly

    camelfly
    koleus Pozri príspevok
    Rad by som si prenajal pozemok a umiestnil nan vlastny billboard.
    Viete mi prosim Vas niekto poradit ako celkovo postupovat?
    ...Ake na to potrebujem povolenia? Je potrebne stavebne povolenie?...atd.
    Vopred dakujem za odpoved.
    no, po sviatkoch ťa teda bude čakať spústa vybavovačiek :

    žiadosť o povolenie billboardu podáva vlastník pozemku alebo osoba, ktorá má písomnú dohodu s vlastníkom pozemku alebo s tým, kto má časovo neobmedzené právo užívať stavbu alebo pozemok, na ktorom sa má zariadenie umiestniť

    a doklady potrebné k žiadosti:

    tlačivo - žiadosť o povolenie reklamných zariadení
    - dokumentácia obsahujúca návrh zariadenia a jednoduchý náčrt jeho umiestnenia v dvoch vyhotoveniach
    - Výpis z obchodného registra /právnická osoba/
    - Kópia živnostenského listu /fyzická osoba/
    - doklad, ktorým žiadateľ preukazuje vlastnícke alebo iné právo umiestniť na stavbe alebo na pozemku navrhované zariadenie / t.j. napr. list vlastníctva, resp. nájomná zmluva s vlastníkom nehnuteľnosti vrátane súhlasu vlastníka s umiestnením zariadenia/
    - rozhodnutia, stanoviská, vyjadrenia, súhlasy, posúdenia alebo iné opatrenia dotknutých orgánov štátnej správy
    - údaje o tom, či sa prevádzka zariadenia dotkne práv iných osôb, napr. osvetlením, zakrytím svetla, hlukom /ak ide o svetelné zariadenie – pripojí sa technický opis spôsobu jeho napojenia na elektrické vedenie/
    - ak sa jedná o umiestnenie reklamného zariadenia pri štátnej cest I., II., III. triedy je potrebné vyjadrenie okresnej správy ciest, okresného úradu, odboru dopravy a cestného hospodárstva podľa cestného zákona
    - pokiaľ má byť reklamné zariadenie umiestnené v cestnom ochrannom pásme /mimo cesty a pomocného cestného pozemku/, potom sa nevydáva povolenie na zvláštne užívanie komunikácie, ale sa vydáva výnimka z cestného ochranného pásma
    - podmienky údržby zariadenia
    - ďalšie podmienky, ktoré zamedzia, aby zariadenie nepredstavovalo ohrozenie pre verejnosť alebo rušilo majiteľov v blízkom okolí

    našla som ti už jednu vybavenú žiadosť, tak skús pozrieť ako príklad, čo všetko prešiel a aké doklady dokladal k svojej žiadosti

    rozhodnutie o povolení reklamných zariadení

    prikladám ti aj žiadosť, ale najlepšie urobíš, keď si žiadosť preberieš z tvojho Mestského úradu

    onee je offline (nepripojený) onee

    onee
    Prajem pekný deň

    Vami priložené rozhodnutie už nieje tam kde bolo, nešlo by to sem znova priložiť, alebo poslať mi na mail.

    Strašne by mi to pomohlo. Chcem postaviť zopár bilboardov a neviem ako nato.

    DIK

    tulist7 je offline (nepripojený) tulist7

    tulist7
    Pekný deň prajem,

    Je možné to rozhodnutie uverejniť ešte raz alebo ho zaslať na email???
    Bol by som vďačný ak by sa o to niekto podelil

    Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.