Zavrieť

Porady

obklad betónových schodov

Ahojte, vedel by mi niekto odporučiť firmu v Trenčíne a okolí, ktorá robí obklad betónovych schodov laminátovou plávajucou podlahou?ďakujem
Usporiadat
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

Prečo chceš riešiť obklad schodov laminátovou podlahou ? Je síce lacná, no hrany, ktoré na každý schod potrebuješ, sú príšerne drahé. Preto radšej zváž drevenú škárovku (buk, dub) a máš to na mnoho... rokov. A položíš si to pri priemernej zdatnosti sám.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
aduliak aduliak

aduliak je offline (nepripojený) aduliak

Mohol by byt aj obklad z dreva (ale nebudu to len stupnice,ale cele schody), pocula som, ze je nejaka 2cm drevena platna, len nemam kontakt ani na niekoho, kto robi toto
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

Stupnice zo škárovky (špeciálne lepené drevené dosky, aby sa nekrútili) dostať kúpiť aj v Baumaxe - podľa želaného rozmeru. Lacnejšie je v špeciálnych predajniach typu "Urob si sám". Čelná strana schodu sa zvyčajne obkladá plávajúcou podlahou tak, že perom vchádza do stupnice. Drevená stupnica prečnieva cca 2 cm. Prečnievajúci okraj sa zaoblí. Hrúbka stupnice by mala byť skoro 4 cm.
0 0
mino2 mino2

mino2 je offline (nepripojený) mino2

Ano majú ich v Baumaxe, robil som na dreve 5 rokov. Ale su zo smreka a bukové sú strašne drahé. Treba sa opýtať na dosku na stôl ktorá je buková. Má hrúbku 28 mm čo aj na stupne je postačujúce. Mali sme ich v širkach 60 cm x 2 resp 3 metre. Cena za 3 m bola okolo 3 tis. Máš potom 6 stupnov v rozmere cca 1m x 30 cm. Resp skúsiť podnikovú predajnu v Žarnovici tuším sa to volalo AB. Tam stála 2,5 m doska cca 800.- Sk. Bola presne taká ako v BX.
0 0
aduliak aduliak

aduliak je offline (nepripojený) aduliak

Takže manžel nakoniec zvládol obložiť naše betónové schody plávajúcou podlahou sám, vyzerajú pekne14 schodov + podesta - asi 7000SK!
0 0
NeMaria NeMaria

NeMaria je offline (nepripojený) NeMaria

aduliak Pozri príspevok
Takže manžel nakoniec zvládol obložiť naše betónové schody plávajúcou podlahou sám, vyzerajú pekne14 schodov + podesta - asi 7000SK!
super, tesim sa s vami... tak o dva - tri mesiace poslem manzela k Vam na skolenie... (tiez chcem mat schody a podlahu z jedneho materialu, len sa mu do toho nechce...) m.
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

aduliak Pozri príspevok
Takže manžel nakoniec zvládol obložiť naše betónové schody plávajúcou podlahou sám, vyzerajú pekne14 schodov + podesta - asi 7000SK!
chcela by som sa vas opytat, ako ste riesili hrany ?ake listy ste dali?chceme tiez oblozit schody,dakujem
0 0
aduliak aduliak

aduliak je offline (nepripojený) aduliak

Ahojte,
dam vam tie nase schody do prilohy, este po bokoch musime dorobit bocne listyhrany sme objednavali v Trenčíne v Keramoprojekte dolu (spolu nas vysli nejako do 3000)- navrtavaju sa do schodu a tym drzia podlahu spolu.maju rozne farby....
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

aduliak Pozri príspevok
Ahojte,
dam vam tie nase schody do prilohy, este po bokoch musime dorobit bocne listyhrany sme objednavali v Trenčíne v Keramoprojekte dolu (spolu nas vysli nejako do 3000)- navrtavaju sa do schodu a tym drzia podlahu spolu.maju rozne farby....
sú fakt pekné, manžel je šikulka.
0 0
aduliak aduliak

aduliak je offline (nepripojený) aduliak

Dakujem, odkazem, len dufam,ze nebude potom namysleny
ale sama som nemyslela,ze aj plavajuca podlaha moze tak pekne ukazat...
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Aduliak , prosim Ta a listy ste kupovali tiez v TN? A este keby si mohla napisat, aky druh plavajucej ste tam davali- v tej cene myslim. Tiez chceme robit schody s plavajucou, ale mne sa to zda dost drahe,ale toto je zaujimava cena urcite. Dakujem za info.
0 0
aduliak aduliak

aduliak je offline (nepripojený) aduliak

listy aj plavajucu sme kupovali v Baumaxe - teraz mali tyzdne plavajucich podlach 7 mm dub vysla nejakych 185Sk/m2 (dokopy sme kupili asi 10 m2).chceli sme,aby sa na nej nesmykalo, tak je taka trosku drsnejsia na povrchu - protismykova.listy po bokoch dame take klasicke,co sa davaju v miestnosti (uz sme aj zacali, len este nemam aktualne foto.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

aduliak Pozri príspevok
listy aj plavajucu sme kupovali v Baumaxe - teraz mali tyzdne plavajucich podlach 7 mm dub vysla nejakych 185Sk/m2 (dokopy sme kupili asi 10 m2).chceli sme,aby sa na nej nesmykalo, tak je taka trosku drsnejsia na povrchu - protismykova.listy po bokoch dame take klasicke,co sa davaju v miestnosti (uz sme aj zacali, len este nemam aktualne foto.
Vdaka za infosku. Tak potom posli foto, ale ono je to uz teraz pekne.
0 0
aduliak aduliak

aduliak je offline (nepripojený) aduliak

poslem
0 0
vavruska vavruska

vavruska je offline (nepripojený) vavruska

S dovolením som si aj ja pozrela vaše schody a musím povedať, že sú fakt vydarené. tiež potrebujem niečo na schody. Mám suseda stolára, ktorý mi ich sľúbil obložiť za 50 tisíc drevom aj so zábradlím. Momentálne nad tým veľmi uvažujem a vidím tu aj lacnejšie riešenia, tak ešte rozmýšľam. Ale potrebovala by som aj inú radu. Neporadí mi niekto, či sa dáva na balkón najprv zábradlie, alebo sa pokladajú dlaždice? Neviem v akom poradí ďalej . Ak niekto poradí, ďakujem.
0 0
janasim janasim

janasim je offline (nepripojený) janasim

Toto sú naše schody obložené laminátovou podlahou , tiež robil manžel .
schody.jpg  
0 0
aduliak aduliak

aduliak je offline (nepripojený) aduliak

Su nadherne, pochval aj ty svojho manzela!!!
0 0
jaderko jaderko

jaderko je offline (nepripojený) jaderko

NeMaria Pozri príspevok
super, tesim sa s vami... tak o dva - tri mesiace poslem manzela k Vam na skolenie... (tiez chcem mat schody a podlahu z jedneho materialu, len sa mu do toho nechce...) m.
tvojmu manzelovi sa chce ale asi ho ´´SLABO´´ motivujes
0 0
aduliak aduliak

aduliak je offline (nepripojený) aduliak

jaderko Pozri príspevok
tvojmu manzelovi sa chce ale asi ho ´´SLABO´´ motivujes
no to máš pravdu, chlapa treba poriadne motivovaťu nás zabrala pri schodoch okrem iného aj tvarohová torta
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

aduliak Pozri príspevok
no to máš pravdu, chlapa treba poriadne motivovaťu nás zabrala pri schodoch okrem iného aj tvarohová torta
no tak to ma nenapadlo, toto by mohlo aj u nas zafungovat, s tou tortou tvarohovou.......teda dufam
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať