Zavrieť

Porady

Oznamovacia povinnosť

Ak som vyplatila zamestnancovi pôžičku z pokladne cca 700-tis., musím ho bonzovať na DU??? Ďakujem za odpoveď
Usporiadat
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

(5) Právnické osoby a fyzické osoby, ktoré majú príjmy z podnikateľskej 9) alebo inej zárobkovej činnosti 10) alebo v rámci tejto činnosti vykonávajú platby fyzickým osobám a z týchto platieb nezrážajú daň, sú povinné uskutočnené platby oznamovať miestne príslušnému správcovi dane podľa trvalého pobytu prijímateľa, ak u jednotlivej fyzickej osoby presiahne platba sumu 100 000 Sk za kalendárny rok. Táto povinnosť sa nevzťahuje na bezhotovostné platby vykonané prostredníctvom banky alebo na uskutočnené platby za nakúpený tovar alebo prijatú službu, ak prijímateľ platby eviduje tržby prijaté v hotovosti na elektronickej registračnej pokladnici s tlačiarňou. V oznámení sa uvedie meno, priezvisko, trvalý pobyt fyzickej osoby a daňové identifikačné číslo (§ 31 ods. 11), ak jej bolo pridelené, prípadne miesto podnikania fyzickej osoby, vyplatená suma, vrátane zrážok vykonaných podľa osobitného predpisu 10e), deň a dôvod platby. Oznámenie sa zašle vždy do tridsiatich dní po uplynutí kalendárneho roku, v ktorom bola platba vykonaná.
0 0
welwetinka welwetinka

welwetinka je offline (nepripojený) welwetinka

betka Pozri príspevok
(5) Právnické osoby a fyzické osoby, ktoré majú príjmy z podnikateľskej 9) alebo inej zárobkovej činnosti 10) alebo v rámci tejto činnosti vykonávajú platby fyzickým osobám a z týchto platieb nezrážajú daň, sú povinné uskutočnené platby oznamovať miestne príslušnému správcovi dane podľa trvalého pobytu prijímateľa, ak u jednotlivej fyzickej osoby presiahne platba sumu 100 000 Sk za kalendárny rok. Táto povinnosť sa nevzťahuje na bezhotovostné platby vykonané prostredníctvom banky alebo na uskutočnené platby za nakúpený tovar alebo prijatú službu, ak prijímateľ platby eviduje tržby prijaté v hotovosti na elektronickej registračnej pokladnici s tlačiarňou. V oznámení sa uvedie meno, priezvisko, trvalý pobyt fyzickej osoby a daňové identifikačné číslo (§ 31 ods. 11), ak jej bolo pridelené, prípadne miesto podnikania fyzickej osoby, vyplatená suma, vrátane zrážok vykonaných podľa osobitného predpisu 10e), deň a dôvod platby. Oznámenie sa zašle vždy do tridsiatich dní po uplynutí kalendárneho roku, v ktorom bola platba vykonaná.
Aj keď to nie je bezúročná pôžička? A prvá splátka pôžičky je 15.10.2008.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

welwetinka Pozri príspevok
Aj keď to nie je bezúročná pôžička? A prvá splátka pôžičky je 15.10.2008.
Podľa mojej mienky samotná pôžička nie je predmetom oznamovacej povinnosti /nejedná sa o zdaňovaný príjem/.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Účelom bonzovania je nabonzovať príjem, ktorý má byť zdanený daňou z príjmov. Zamestnanec nič "nezarobil", skôr prerobí .....
0 0
welwetinka welwetinka

welwetinka je offline (nepripojený) welwetinka

ďakujem moc!!! )
0 0
marek32 marek32

marek32 je offline (nepripojený) marek32

Fyzická osoba, ktorá má zmenárenskú činnosť, nám predá EUR. My FO vyplatíme peniaze v SKK, treba to hlásiť ?
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Prosím Vás, stále platí nahlasovanie fyzických osôb zo zahraničia, ktorým sme vyplatili nezdanený príjem nad 100 000,- Sk na DÚ Bratislava I. ?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

betka Pozri príspevok
(5) Právnické osoby a fyzické osoby, ktoré majú príjmy z podnikateľskej 9) alebo inej zárobkovej činnosti 10) alebo v rámci tejto činnosti vykonávajú platby fyzickým osobám a z týchto platieb nezrážajú daň, sú povinné uskutočnené platby oznamovať miestne príslušnému správcovi dane podľa trvalého pobytu prijímateľa, ak u jednotlivej fyzickej osoby presiahne platba sumu 100 000 Sk za kalendárny rok. Táto povinnosť sa nevzťahuje na bezhotovostné platby vykonané prostredníctvom banky alebo na uskutočnené platby za nakúpený tovar alebo prijatú službu, ak prijímateľ platby eviduje tržby prijaté v hotovosti na elektronickej registračnej pokladnici s tlačiarňou. V oznámení sa uvedie meno, priezvisko, trvalý pobyt fyzickej osoby a daňové identifikačné číslo (§ 31 ods. 11), ak jej bolo pridelené, prípadne miesto podnikania fyzickej osoby, vyplatená suma, vrátane zrážok vykonaných podľa osobitného predpisu 10e), deň a dôvod platby. Oznámenie sa zašle vždy do tridsiatich dní po uplynutí kalendárneho roku, v ktorom bola platba vykonaná.
platby FO-SZČO, ktorí majú IČO, DIČ sa nenahlasujú???
Naposledy upravil janaGT : 22.01.08 at 08:12
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Aj FO ktoré majú IČO, DIČ sa musia nahlasovať.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

KvetkaK Pozri príspevok
Aj FO ktoré majú IČO, DIČ sa musia nahlasovať.
Kvetka, ďakujem.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Marta V Pozri príspevok
Prosím Vás, stále platí nahlasovanie fyzických osôb zo zahraničia, ktorým sme vyplatili nezdanený príjem nad 100 000,- Sk na DÚ Bratislava I. ?
Ja myslím, že sa v tomto nič nezmenilo. Ak sa mýlim, opravte ma.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

KvetkaK Pozri príspevok
Aj FO ktoré majú IČO, DIČ sa musia nahlasovať.
ešte sa spýtam, ak som vložila peniaze v hotovosti na ich účet uvedený napr. na faktúre alebo zmluve, to sa zarátava do limitu, alebo nie?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

k téme aj tu:

http://www.porada.sk/t39243-oznamova...ht=vyplatil%2A
0 0
marek32 marek32

marek32 je offline (nepripojený) marek32

Fyzická osoba, ktorá má zmenárenskú činnosť, nám predá EUR. My FO vyplatíme peniaze v SKK, treba to hlásiť ?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

janaGT Pozri príspevok
ešte sa spýtam, ak som vložila peniaze v hotovosti na ich účet uvedený napr. na faktúre alebo zmluve, to sa zarátava do limitu, alebo nie?
posúvam ... neviete nikto?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

janaGT Pozri príspevok
posúvam ... neviete nikto?
Ide o bezhotovostný prevod, teda neráta.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Tweety Pozri príspevok
Ide o bezhotovostný prevod, teda neráta.
myslela som si, len som si nebola úplne istá.
Ďakujem!
0 0
marek32 marek32

marek32 je offline (nepripojený) marek32

marek32 Pozri príspevok
Fyzická osoba, ktorá má zmenárenskú činnosť, nám predá EUR. My FO vyplatíme peniaze v SKK, treba to hlásiť ?
Nikto neporadí ?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

janaGT Pozri príspevok
ešte sa spýtam, ak som vložila peniaze v hotovosti na ich účet uvedený napr. na faktúre alebo zmluve, to sa zarátava do limitu, alebo nie?
práve som volala na DÚ, treba nahlasovať aj tieto "vklady na účty "
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
janaGT Pozri príspevok
ešte sa spýtam, ak som vložila peniaze v hotovosti na ich účet uvedený napr. na faktúre alebo zmluve, to sa zarátava do limitu, alebo nie?
Je to síce nezmyselné, lebo FO dostane tieto peniaze na účet (teda bezhotovostne), ale z našej strany ide o platbu v hotovosti, preto podlieha oznamovacej povinnosti.
Naposledy upravil Rozalka : 24.01.08 at 17:29 Dôvod: zmena slovosledu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať