Zavrieť

Porady

Potrebujem digitalizovať 8 mm celuloidové filmy

Leon Leon

Leon je offline (nepripojený) Leon

audítor, filmár, záhradkár, hudobník ...viac
Má niekto vedomosť alebo skúsenosť, ako by sa dali snímky z 8 mm celuloidových filmov preniesť do digitálnej formy? Počul som, že sa to dá robiť skenovaním. Nevie niekto o aký skener ide? Na internete som nič také nenašiel.
Vďaka.
Usporiadat
losos losos

losos je offline (nepripojený) losos

A neviete,kde by sa dal zohnať 8 mm čistý film?Mám možnosť zohnať starú kameru ,,MEOPTA A8IIa,, a chcel by som ju aj vyskúšať.To by bola paráda pri dnešnej digitálnej dobe točiť film na starú kameru.Trocha nostalgie poteší
0 0
Filmik Filmik

Filmik je offline (nepripojený) Filmik

Skutočne 8 mm film je najlacnejšie urobiť zosnímaním kamerou priamo z plátna. Mám to vyskúšané ale je v tom problem. Pokiaľ som to zosnímal digitálnou kamerou, obraz bol vo výslednej podobe blikajúci. Skúšal som to s analogovou kamerou, obraz bol OK. Chcel by som predsa len zosnímať digitálnou kamerou. Neviete mi niekto poradiť ako by som mohol odstrániť toto blikanie ? Je chyba v nastavení kamery, alebo v čom to je ???
Ďakujem.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Filmik Pozri príspevok
Skutočne 8 mm film je najlacnejšie urobiť zosnímaním kamerou priamo z plátna. Mám to vyskúšané ale je v tom problem. Pokiaľ som to zosnímal digitálnou kamerou, obraz bol vo výslednej podobe blikajúci. Skúšal som to s analogovou kamerou, obraz bol OK. Chcel by som predsa len zosnímať digitálnou kamerou. Neviete mi niekto poradiť ako by som mohol odstrániť toto blikanie ? Je chyba v nastavení kamery, alebo v čom to je ???
Ďakujem.
Však natoč to analógovou kamerou a v PC to zdigitalizuj. Tam by to nemalo blikať.
0 0
Filmik Filmik

Filmik je offline (nepripojený) Filmik

Aj tak dakujem za radu. Ale ja to chcem snimat prave digitalnou kamerou, preto som postavil otazku.
0 0
majkazke majkazke

majkazke je offline (nepripojený) majkazke

Skus stranku 8mm.sk myslim ze je to to co hladas...
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

jankovka Pozri príspevok
Prosím Vás nemáte kontakt na tú firmu v Žiline čo robí prepis z 8mm filmov?? Ďakujem
Ing. Peter Magdolen
http://www.pmsoftservis.sk/index.php?kam=kontakt
0 0
Miloslav Kral Miloslav Kral

Miloslav Kral je offline (nepripojený) Miloslav Kral

Na kopírovanie 8mm alebo 16mm filmov odporúčam amfik2.itmk.sk .
Seriózny prístup, pri čiernobielom zázname prefiltrovanie záznamu do čistého čiernobieleho formátu plus úprava kontrastu a jasu pri pod-exponovaných alebo pre-xeponovaných filmoch. Pri farebných filmoch korekcia farieb a kontrastu a jasu. Odporúčam
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať