Zavrieť

Porady

huspenina

BeaY BeaY

BeaY je offline (nepripojený) BeaY

dobry denm su zimne dni ako stvorene na pripravu huspeniny. kedze som to este nikdy nerobila, mate skusenejsi overeny recept?
dakujem
Usporiadat
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

tiny77 Pozri príspevok
so vsetkym vyssie popisanym suhlasim. snad na usetrenie miesta v chladnicke napisem, ze nam 18 tanierov nevojde - preto my to lejeme do pekaca a potom si odkrojime podla potreby.
Len pre zaujmavosť, dá sa aj tak, že sa huspeninka naleje do vrecka na tlačenku a potom sa len pekne odkrajuje. Zaberie to podstatne menej miesta.
0 0
MAISI MAISI

MAISI je offline (nepripojený) MAISI

Ja napíšem recept, ako sa varí huspenina na Záhorí.
Dám do kuchty (tlakového hrnca) variť
1 koleno (podľa množstva aj dve)
2 paprčky a nejaké kože (keď dáš viac tak je huspenina tuhčia) - všetko čerstvé, žiadne udené, potom pridám asi
3 bobkové listy
nové korenie cca 6 zrniečok

Po asi trištvrte hod. je všetko uvarené (slabí oheň, keď silno vrie tak je huspenina mliečna a nie číra), po vychladnutí pooddeľujem od kostí a vložím do jenskej misy aj dvoch podľa potreby. Nakrájame na kúsky aj pár koží. Zalejeme
vývarom, ktorý musí byť cca 1 cm nad mäsom.
Teraz si pripravím 4 strúčiky cesnaku a prelisujem ich do tej pripravenej huspeniny, premiešam lyžičkou, dochutím soľou (musí byť trocha presolené) a na samý vrch nasypem čierne korenie - už bez hýbania - zostáva na vrchu. Takto pripravené to odkladám do studena a po vychladnutí vložím na stuhnutie do chladničky. A ako tam už niekto píše potom si to odkrajujeme na tanier. Na tanieri si to podľa chuti polejeme octom a prikrájame k tomu cibuľu.
Dobrú chuť. Vyskúšajte je to výborné. Moji chlapi to môžu jesť každú chvíľu.
0 0
MAISI MAISI

MAISI je offline (nepripojený) MAISI

Dá sa naliať aj do streva na tlačenku ako píšeš a potom odkrajovať.
0 0
dalida dalida

dalida je offline (nepripojený) dalida

tiny77 Pozri príspevok
so vsetkym vyssie popisanym suhlasim. snad na usetrenie miesta v chladnicke napisem, ze nam 18 tanierov nevojde - preto my to lejeme do pekaca a potom si odkrojime podla potreby.
Na tento účel si odkladám tégliky, napr. od Ramy, dajú sa potom nastohovať na poličku v chladničke
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Olice Pozri príspevok
Len pre zaujmavosť, dá sa aj tak, že sa huspeninka naleje do vrecka na tlačenku a potom sa len pekne odkrajuje. Zaberie to podstatne menej miesta.
Zaujimave to som ešte neskušala, ale vyskušam. Tie kože aj ja davam surove lepšie huspenina stuhne. Varim ju tiež v kuchte 2 hodiny. Len nechápem prečo niekto varí pol dna alebo celu noc ved to musí byť na kašu.
0 0
MZUCTOVNIK MZUCTOVNIK

MZUCTOVNIK je offline (nepripojený) MZUCTOVNIK

Milé kuchárky a kuchári, usmievam sa pri čítaní receptov o huspenine - mám s ňou spojený nepríjemný zážitok: máme susedku,ktorá prišla do paneláku z dediny aj so svojimi zvykmi - konkr. nalievať huspeninu do tanierov - nič proti tomu, ale ona večer poukladala cca 15 tanierov na schodište. Nič netušiac som zbehla potme z vrchného poschodia a už tušíte - priamo do tanierov - zázrakom som si nespôsobila zranenie hlavy či chrbtice - letela som po chrbte medzi mastnou polievkou a črepmi dolu. Boli z toho nepekné dozvuky, ešte som sa ja ospravedlňovala a kupovala nové taniere - paradox, však?
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

A čo vam nesvietili lampy? Ale aspon bude na čo spomínať.
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

beba13 Pozri príspevok
Zaujimave to som ešte neskušala, ale vyskušam. Tie kože aj ja davam surove lepšie huspenina stuhne. Varim ju tiež v kuchte 2 hodiny. Len nechápem prečo niekto varí pol dna alebo celu noc ved to musí byť na kašu.
ta huspenina nieje na kasu, len sa to krasne same rozpadava, , a ked to nalejete do toho creva, to meso je len na spodu, a hare ciste?
0 0
nordwest nordwest

nordwest je offline (nepripojený) nordwest

nemam nic nove,azda to,ze varim dlho,ale pri dokoran otvorenom okne a pozatvaranych dverach.
keby bol balkon,varim von.
inak to je zradlo!! ale 1-2x do roka staci.
0 0
OKAA OKAA

OKAA je offline (nepripojený) OKAA

žena
MAISI Pozri príspevok
Ja napíšem recept, ako sa varí huspenina na Záhorí.
Dám do kuchty (tlakového hrnca) variť
1 koleno (podľa množstva aj dve)
2 paprčky a nejaké kože (keď dáš viac tak je huspenina tuhčia) - všetko čerstvé, žiadne udené, potom pridám asi
3 bobkové listy
nové korenie cca 6 zrniečok

Po asi trištvrte hod. je všetko uvarené (slabí oheň, keď silno vrie tak je huspenina mliečna a nie číra), po vychladnutí pooddeľujem od kostí a vložím do jenskej misy aj dvoch podľa potreby. Nakrájame na kúsky aj pár koží. Zalejeme
vývarom, ktorý musí byť cca 1 cm nad mäsom.
Teraz si pripravím 4 strúčiky cesnaku a prelisujem ich do tej pripravenej huspeniny, premiešam lyžičkou, dochutím soľou (musí byť trocha presolené) a na samý vrch nasypem čierne korenie - už bez hýbania - zostáva na vrchu. Takto pripravené to odkladám do studena a po vychladnutí vložím na stuhnutie do chladničky. A ako tam už niekto píše potom si to odkrajujeme na tanier. Na tanieri si to podľa chuti polejeme octom a prikrájame k tomu cibuľu.
Dobrú chuť. Vyskúšajte je to výborné. Moji chlapi to môžu jesť každú chvíľu.


Presne takto robím i ja huspeninu.Akurát ju varím 2 hodinky,aby sa pekne kolienka odlupovali od kosti.Táto naša záhorácka, je bez zeleniny a pritom velmi chutná!Vždy ju robievam do velkého hlbokého plechu a do 3 dní-je prázdny!!!Mňááám,ale ste mi narobili chútky
0 0
babijanka babijanka

babijanka je offline (nepripojený) babijanka

žena v strednom veku-srandistka ...viac
No podľa mňa sa huspenina varí pomaličky (aby odvar nebol zakalený) cca 5 hodín, niekedy aj dlhšie ( lebo 2 hodiny to je podľa mňa málo) , suroviny - záleží od toho pre aký počet ľudí sa táto varí:
1 koleno, cca 5 paprčiek, môžu byť aj kožky, soľ, celé čierne korenie, bobkový list, cesnak, a to je všetko. To znamená, čím sa dlhšie varí, tým je potom huspenina kvalitnejšia.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

babijanka Pozri príspevok
No podľa mňa sa huspenina varí pomaličky (aby odvar nebol zakalený) cca 5 hodín, niekedy aj dlhšie ( lebo 2 hodiny to je podľa mňa málo) , suroviny - záleží od toho pre aký počet ľudí sa táto varí:
1 koleno, cca 5 paprčiek, môžu byť aj kožky, soľ, celé čierne korenie, bobkový list, cesnak, a to je všetko. To znamená, čím sa dlhšie varí, tým je potom huspenina kvalitnejšia.
Áno, čím dlhšie sa varí tým je lepšia, ale je jej aj menej. Huspeninu stačí, pri pomalom tempe variť 3 hodiny. Ja pridávam aj zeleninu, rovnako ako keby som varila polievku.
0 0
babijanka babijanka

babijanka je offline (nepripojený) babijanka

žena v strednom veku-srandistka ...viac
Aj tak s Tebou prepáč nesúhlasím lebo huspenina sa ozaj potrebuje variť aspoň cca tých 5 hodín, dokonca niekto ju varí aj cez noc. Je pravda , že je jej menej, ale je o to kvalitnejšia. No tak treba dať viacej vody,mäska, ale ja osobne zeleninu nedávam lebo huspenina má mať mäsovú príchuť a nie príchuť polievky.
A dokonca neodporúčam túto variť ani v tlakovom hrnci.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

babijanka Pozri príspevok
Aj tak s Tebou prepáč nesúhlasím lebo huspenina sa ozaj potrebuje variť aspoň cca tých 5 hodín, dokonca niekto ju varí aj cez noc. Je pravda , že je jej menej, ale je o to kvalitnejšia. No tak treba dať viacej vody,mäska, ale ja osobne zeleninu nedávam lebo huspenina má mať mäsovú príchuť a nie príchuť polievky.
A dokonca neodporúčam túto variť ani v tlakovom hrnci.
Ja som to písala z vlastnej skúsenosti, tento rok som varila už dvakrát a bola vynikajúca. To, čo som v príspevku uviedla, neznamená, že ak ju chceš variť hoci aj celú noc, nemôžeš. Ja som iba napísala, že tri hodiny na dobrú huspeninu stačia.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
babijanka Pozri príspevok
...1 koleno, cca 5 paprčiek, môžu byť aj kožky, soľ, celé čierne korenie, bobkový list, cesnak, a to je všetko. To znamená, čím sa dlhšie varí, tým je potom huspenina kvalitnejšia.
...v závere skús pridať "primerané" množstvo octu a nechať ešte zovrieť... ...
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Súhlasím, že je treba dostatočne dlho variť, aby sa šľachy začali púšťať, tie predsa urobia huspeninu huspeninou mňamky. Ja tiež nedávam ocot, až keď je dobre zachladená na tanieri polejeme octom, nakrájame cibuľku a idééééš papakať.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Tweety Pozri príspevok
Áno, čím dlhšie sa varí tým je lepšia, ale je jej aj menej. Huspeninu stačí, pri pomalom tempe variť 3 hodiny. Ja pridávam aj zeleninu, rovnako ako keby som varila polievku.
Súhlasím s Majkou ......až na tie tri hodinky , myslím že sú podľa mojej skúsenosti málo .
Možno to aj záleží aké množstvo huspeniny sa robí , ale veru ja ju varím aj 5-6 hodín.


P.S. Bála by som sa variť cez noc , keď všetci spíme , takže toto neskúšam a ani nembudem .
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zita5 Pozri príspevok
Súhlasím s Majkou ......až na tie tri hodinky , myslím že sú podľa mojej skúsenosti málo .
Možno to aj záleží aké množstvo huspeniny sa robí , ale veru ja ju varím aj 5-6 hodín.


P.S. Bála by som sa variť cez noc , keď všetci spíme , takže toto neskúšam a ani nembudem .
Ja varím tak do dvoch menších misiek a dvoch väčších, tvaru menšieho pekáča, ale zo skla, odstavím, až keď je mäsko úplné oddelené od kostí, a musím povedať bez mučenia, že to nikdy nebolo viac ako tri hodiny.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Tweety Pozri príspevok
Ja varím tak do dvoch menších misiek a dvoch väčších, tvaru menšieho pekáča, ale zo skla, odstavím, až keď je mäsko úplné oddelené od kostí, a musím povedať bez mučenia, že to nikdy nebolo viac ako tri hodiny.
Ja Ti Majka verím , lenže ja varím huspeninu v takom množstve , že mne trvá hodinu pokiaľ sa zovrie Jééééj však nás je veľa .
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Moja stará mama mala nasledovný recept: 10 litrov vody, 1 čerstvé koleno, 1 údené koleno, 4 paprčky a 0,80 - 1 kg koží.
Korenie celé čierne asi 20 ks, celé voňavé asi 10 kusov, a 15 strúčikov celého cesnaku.Soľ podľa chuti. Variť 8 - 10 hodín, pred nalievaním dať trošku na tanier do chladničky, či je dostatočne tuhá.Mäsko po obratí dať do misiek a tanierov, naliať huspeninu a do každého taniera ešte roztlačiť 1 alebo1/2 strúčika cesnaku.Vznikne asi 15 huspenín, podľa veľkosti nádobiek a je vynikajúca.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať