Zavrieť

Porady

Spotrebná daň Tabak

Dobrý deň, máte niekto prosím vás skúsenosti s evidenciou a administratívou súvisiacou so spotrebnou daňou z tabaku a tabakových výrobkov? Idem účtovať firmu, ktorá bude vyrábať tabakové výrobky a každá rada by mi bodla, lebo k tejto problematike existuje veľmi málo literatúry a informácií. Budem vďačná za každú radu, upozornenie a pod. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

    jozka56
    Evidovat kazdy prijaty gram, kazdy spracovany a expedovany gram, mesacny zaznam predkladat colnemu uradu + vsetky doklady/prijem-vydaj- kopie/, velmi detailna praca.Stale kontroly,cenotvorba.Jajjaj

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Na začiatok bude hádam najlepšie podrobne si naštudovať zákon č. 106/2004 Z. z. o spotrebnej dani z tabakových výrobkov v znení neskorších predpisov.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    jozka56 Pozri príspevok
    Evidovat kazdy prijaty gram, kazdy spracovany a expedovany gram, mesacny zaznam predkladat colnemu uradu + vsetky doklady/prijem-vydaj- kopie/, velmi detailna praca.Stale kontroly,cenotvorba.Jajjaj
    Zo zákona č. 106/2004 Z. z. takéto povinnosti nevyplývajú!

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    jozka56 Pozri príspevok
    Zakon c.106/2004 Z.z. § 34-39
    Vo svojom príspevku č. 2 v tejto téme tvrdíš, že (citujem): „mesacny zaznam predkladat colnemu uradu + vsetky doklady/prijem-vydaj- kopie“.
    Na takúto údajnú povinnosť musí byť ale opora v zákone, preto som reagoval príspevkom č. 4, kde som aj tento text zámerne zvýraznil, výsledkom čoho bola tvoja reakcia citujúca niektoré paragrafy zákona č. 106/2004 Z. z. Uveď teda konkrétne vety v týchto ustanoveniach, z ktorých vyplýva povinnosť predkladať colnému úradu mesačný záznam a všetky doklady (príjem-výdaj-kópie). Lebo tvoj príspevok sa dá chápať ako upozornenie na nejakú oznamovaciu povinnosť, hoci zákon nič také nevyžaduje. Zákon jednotlivým subjektom, ako ich definuje, v ustanoveniach § 34 až 38 ukladá povinnosť vedenia evidencií a v ustanovení § 39 ustanovuje právomoci a povinnosti správcu dane. Správca dane vedenie evidencií kontroluje práve na základe tohto ustanovenia zákona priamo u daňového subjektu pri výkone daňového dozoru alebo daňovej kontroly. Teda nikomu netreba nič predkladať, samozrejme okrem daňového priznania.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    martina333 Pozri príspevok
    Dobrý deň, máte niekto prosím vás skúsenosti s evidenciou a administratívou súvisiacou so spotrebnou daňou z tabaku a tabakových výrobkov? Idem účtovať firmu, ktorá bude vyrábať tabakové výrobky a každá rada by mi bodla, lebo k tejto problematike existuje veľmi málo literatúry a informácií. Budem vďačná za každú radu, upozornenie a pod. Ďakujem.
    Predpokladám, že firma ktorú budeš účtovať sa mieni zaregistrovať alebo sa už zaregistrovala ako podnik na výrobu tabakových výrobkov v zmysle ustanovenia § 17 zákona č. 106/2004 Z. z. Ak áno, potom sa dá diskutovať o ďalších povinnostiach. Uveď tiež, či táto firma bude vyrábať aj cigarety, pretože to úzko súvisí aj s povinnosťou označovať spotrebiteľské balenie cigariet kontrolnou známkou.

    jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

    jozka56
    Niekoľko rokov som priamo spolupracovala s fi, ktora vyrabala tab.vyr. a viem, že evidencia aj s podkladmi sa robila a mesacne sa zasielali podklady na CU. Moja odpoved pre Martinu333 bola zamerana hlavne na detailnu evidenciu, kontrola CU a DU, a aj pre vyrobcu/fi/.

    elaurie je offline (nepripojený) elaurie

    elaurie
    jozka56 Pozri príspevok
    Niekoľko rokov som priamo spolupracovala s fi, ktora vyrabala tab.vyr. a viem, že evidencia aj s podkladmi sa robila a mesacne sa zasielali podklady na CU. Moja odpoved pre Martinu333 bola zamerana hlavne na detailnu evidenciu, kontrola CU a DU, a aj pre vyrobcu/fi/.
    bod 9 Etikety Porady
    "V príspevkoch - odpovediach na otázky, podľa možností uvádzam odkaz na príslušné paragrafy zákona. Umožním tak tomu, kto otázku položil, pozrieť si príslušný zákon a urobiť si vlastný názor na môj výklad nastoleného problému."

    Spotrebná daň Tabak

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.