Zavrieť

Porady

Tulipany - vysadba

Ahojte. Chcela by som vediet , ci je mozne sadit tulipany aj teraz v januar - februar, tak aby mi napr.zaciatkom aprila rozkvitli . Mohli by sme pouzit aj mensi foliovnik. Surne ich potrebujem. Aky mate nazor? Zatial som na webe nasla info len o vysadzani cibuliek na jesen.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mazanova je offline (nepripojený) mazanova

    mazanova
    Staré babky kvetinárky hovoria - keď idú deti ZO školy cibuľoviny sa vyberajú zo zeme (samozrejme nie všetky a každý rok, iba tie staršie rozkošatené) a keď idú deti DO školy sa sadia (dovtedy sa na tienistom a suchok mieste sušia - ako cibuľa).
    Ináč ja som v Baumaxe kúpila na jar cibule tulipánov, zasadila a kvitli - mne sa zdá, že kvitnutie závisí od veľkosti cibule, veľmi malinké nekvitnú, a zo semena rozmnožovať tulipány, resp. cibuľoviny to je na niekoľko rokov, to by som nečakala, radšej vykopať staré a tam sa nájde veľa malých cibuliek a tie radšej sadiť...
    lusielaL Pozri príspevok
    Tie co boli kupene na jesen su od vtedy v zemi,ostatne nevyberam,rozrastaju sa a krasne kvitnu,len ked si chcem rozsadit,vyberiem ked je odkvitnuta stonka sucha a v auguste sadim.Na jar som este nesadila von a v crepniku mi nevyhnal kvet.
    DSC00196.jpg  
    DSC00197.jpg  
    1/1

    veva.. je offline (nepripojený) veva..

    veva..
    Ja som našla toto.
    Ak pôda nie je zamrznutá, môžu sa vysádzať už vo februári. Predpokladom je aby cibule boli dobre uskladnené ( cez zimu ). Pri vysádzaní treba dať pozor, aby sa nepoškodilo väčšinou už zdurené lôžko cibule, prípadne výhon. Cibule nesmieme do pôdy zatláčať nasilu.

    myrtus je offline (nepripojený) myrtus

    myrtus
    V našich podmienkach sa rozmnožujú cibuľkami. Ak by sa ti aj podarilo dopestovať nejaké rastlinky, takmer určite nebudú rovnaké ako materská rastlina

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    Zasad ich ved je super počasie beztak ich musíš dať do zeme a ten foliovník može byť. Uvidíš čo z nich bude, ale myslím že sa im nič nestane no a kvitnut budu možno o niečo neskoršie to ale už zaleží od počasia, ale už asi nebude nejaký extrem tak sad čo najskôr

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Bobina ja tie tulipány a ani narcisy vôbec zo zeme nevyberám, aj moja mama tvrdí, že sa to má ale už 4 roky je to tak a vždy vyjdú a vždy kvitnú , mám ich normálne v zemi posypanej mulčovacou kôrou, no kto by ich z tadiaľ vykopával.

    bebusyk je offline (nepripojený) bebusyk

    bebusyk
    ahoj dievcence. chcem sa len opytat, ako to dopadlo. "bobina" vysadila si tie cibulky? ja som tiez nejaku cast vybrala zo zeme, a na jesen som to vsetko nestihla nasadit. bolo toho strasne vela, lebo to asi nebolo robene celu vecnost. teraz mi je luto cibulky vyhodit , tak som ich nasadila teraz, ale do crepnikov. aaaaaaaaale este stale tam spusta ostala a nasla som im aj nove miesto, len neviem ci to mam vobec este skusat. dakujem za kazdu odpoved.

    Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

    Silvernola
    Tiež som raz zabudla na tulipány, našla som ich až na jar vyrašené. Zasadila som ich, len čo pôda rozmrzla. Kvetné puky som odštikla, aby sa nevysiľovali cibule. Ďalej mi rastú bez problémov.

    kobra171 je offline (nepripojený) kobra171

    kobra171
    Silvernola Pozri príspevok
    Tiež som raz zabudla na tulipány, našla som ich až na jar vyrašené. Zasadila som ich, len čo pôda rozmrzla. Kvetné puky som odštikla, aby sa nevysiľovali cibule. Ďalej mi rastú bez problémov.
    To potom načo máš tulipány - bez kvetov ??

    lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

    lusielaL
    Tie co boli kupene na jesen su od vtedy v zemi,ostatne nevyberam,rozrastaju sa a krasne kvitnu,len ked si chcem rozsadit,vyberiem ked je odkvitnuta stonka sucha a v auguste sadim.Na jar som este nesadila von a v crepniku mi nevyhnal kvet.

    Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

    Silvernola
    kobra171 Pozri príspevok
    To potom načo máš tulipány - bez kvetov ??
    Nekvitli mi len ten 1 rok, kvet som odstránila, aby som zachránila cibule. To sa mi aj podarilo. Prezimovaním bez zeminy sa vysiľujú. Tak to aspoň tvrdila moja starká, skúsená "kvetinárka".

    ľucynka je offline (nepripojený) ľucynka

    ľucynka
    Tulipány sa dajú zasadiť aj teraz, po kratkom case vyrastu a o rok budu pekne pokracovat od znova. Na jesen ich netreba vyberať, zvyčajne sa na jesen vysadzaju.

    ela77 je offline (nepripojený) ela77

    ela77
    Schválne som nechala na jednom krásnom plnom tulipáne semiačka, lebo som ho chcela rozmnožiť, ale akosi sa neviem dogoogliť ako s nima. Kedy a ako ich zasadiť, aby som mala z nich cibuľky. Máte s tým niekto skúsenosti???poraďte.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.