Zavrieť

Porady

odpisy odložená daň a umorenie straty

Dobrý deň. Prvýkrát účtujem odpisy a už som z toho ........
Firma je v strate a potrebujem ju umoriť . V októbri som zaradila úžitkové auto (kúpené v hotovosti) do majetku (neviem, či som mohla, lebo šéf zabudol zaplatiť cestnú daň za rok 2007 a zaplatil ju v januári aj s pokutou. Môžem si zvoliť smernicou, že daňové odpisy budú rovné s účtovnými, čo je jednoduchšie alebo je pre mňa lepšie rozlišovať účtovné- mesačné a daňové- ročné zvlášť /v tomto prípade viem, že by som mala za rok 2007 daňový odpis vyššií ako účtovné/, čo by bolo asi pri umorení straty výhodnejšie. Urobila som si aj odpisový plán účtovných aj daňových odpisov), ale neviem ako to tam je s odloženou daňou z príjmov (ako ju zaúčtovať, čo tam ešte treba urobiť. Sme malá sro a nechcem to zbytočne komplikovať. Prosím, prosím, PORAĎTE.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    jalenka Pozri príspevok
    Dobrý deň. Prvýkrát účtujem odpisy a už som z toho ........
    Firma je v strate a potrebujem ju umoriť . V októbri som zaradila úžitkové auto (kúpené v hotovosti) do majetku (neviem, či som mohla, lebo šéf zabudol zaplatiť cestnú daň za rok 2007 a zaplatil ju v januári aj s pokutou. Môžem si zvoliť smernicou, že daňové odpisy budú rovné s účtovnými, čo je jednoduchšie alebo je pre mňa lepšie rozlišovať účtovné- mesačné a daňové- ročné zvlášť /v tomto prípade viem, že by som mala za rok 2007 daňový odpis vyššií ako účtovné/, čo by bolo asi pri umorení straty výhodnejšie. Urobila som si aj odpisový plán účtovných aj daňových odpisov), ale neviem ako to tam je s odloženou daňou z príjmov (ako ju zaúčtovať, čo tam ešte treba urobiť. Sme malá sro a nechcem to zbytočne komplikovať. Prosím, prosím, PORAĎTE.
    Píšeš, že ste malá spoločnosť... Ak nemáte povinnosť auditu, tak o odloženej dani nemusíš účtovať. Keďže ste v strate, tak môžeš prerušiť odpisovanie... Účtovné odpisy budeš účtovať mesačne a daňové prerušíš... A auto si mohla zaradiť do DHM, lebo úhrada dane z MV nie je viazaná na uplatňovanie nákladov za MV...

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Zaradenie auta je jedna vec a platba cestnej dane druhá. Skôr by ma zaujímalo, ako si účtovala benzín, servis a podobne za rok 2007

    odpisy odložená daň a umorenie straty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.