Zavrieť

Porady

Office 2007 vs staršie

Prosím Vás mám dokument vytvorený vo worde 2007 a potrebujem ho otvoriť v staršom worde. ako tento zázrak vykonať. Skúšala som premenovať príponu z docx na doc ale to nepomohlo. Neviete mi niekto poradiť.? vrelá vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    bv_alexandra Pozri príspevok
    Prosím Vás mám dokument vytvorený vo worde 2007 a potrebujem ho otvoriť v staršom worde. ako tento zázrak vykonať. Skúšala som premenovať príponu z docx na doc ale to nepomohlo. Neviete mi niekto poradiť.? vrelá vďaka
    Ak nemáš už možnosť skonvertovať dokument vo Word2007 do formátu nižšieho, tak existuje doplnok pre Office2003 (a nižšie), pomocou ktorého potom dokážeš otvárať súbory vytvorené vo vyššej verzii 2007.

    Tu si ho stiahneš. Zároveň na tej stránke doporučujú stiahnuť si všetky dôležité aktualizácie pre Office:

    http://www.microsoft.com/downloads/d...3-c6bb74cd1466
    .
    Naposledy upravil Chobot : 28.01.08 at 08:04

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    bv_alexandra Pozri príspevok
    Ďakujem za radu a ako si mám stiahnuť tie aktualizácie pre office?
    Pokiaľ máš pripojenie na internet a zapnuté automatické aktualizácie (pozri sa v menu Start > Nastavení > Ovládací panely > Automatické aktualizace), tak ťa to nemusí trápiť. Centrum aktualizácií pre Windows si po pripojení na internet sám stiahne potrebné aktualizácie. Ty si stiahni len ten súbor, ktorý som ti poradil. Ak budú problémy (že by to nefungovalo) potom budeme ďalej riešiť aktualizácie.

    Ak by si nemala zapnuté automatické aktualizácie, stačí ti stiahnuť si balik Service Pack 3 pre Office tu:

    http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=sk

    TAm sú zhrnuté všetky prechádzajúce aktualizácie. Pozor však na jazykovú verziu tvojho Office, pokiaľ máš angličtinu, možno budeš musieť stiahnuť anglickú verziu Service Pack (ale nie som si tým istý)

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    chlap Pozri príspevok
    Mea culpa ..... ďakujem za upozornenie .

    Každopádne sa to ale do témy hodí ..... nie každý vie uložiť dokument vytvorený verziou 2007 tak, aby ho aj iní vedeli otvoriť v starších verziách (čo je príprad toho, kto jej ten dokument poslal).
    To by si mali nastaviť asi všetci, ktorí majú Word 2007, lebo ešte dlho sa bude používať aj Office 2003, či staršie verzie.

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Kompatibilita Word 2007 s Word 2003 ?

    Nie je nič jednoduchšie .....

    1. Klikni vo Worde na to veľké tlačítko v ľvom hornom rohu.
    2. Na spodu okienka, ktoré sa ti otvorilo, nájdeš široké a ploché tlačítko "Možnosti programu Word" - klikni na neho
    3. V nasledujúcom okne klikni na 4. položku zhora - "Uložiť"
    4. Hneď v prvom okienku s názvom "Uložiť súbory vo formáte" si cez rozbaľovacie menu vyber "Dokument programu Word 97-2003 (*.doc)"
    5. Klikni na OK.

    A máš prednastavené ukladianie v kompatibilnom formáte.


    Ak to tak nechceš, tak kompatibilitu dosiahneš tak, že pri vytvorení nového dokumentu ho pred uzatvorením uložíš pomocou voľby "Uložiť ako", pričom vyberieš formát "Dokument programu Word 97-2003 (*.doc)".

    To je všetko.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    chlap Pozri príspevok
    Kompatibilita Word 2007 s Word 2003 ?

    Nie je nič jednoduchšie .....

    1. Klikni vo Worde na to veľké tlačítko v ľvom hornom rohu.
    2. Na spodu okienka, ktoré sa ti otvorilo, nájdeš široké a ploché tlačítko "Možnosti programu Word" - klikni na neho
    3. V nasledujúcom okne klikni na 4. položku zhora - "Uložiť"
    4. Hneď v prvom okienku s názvom "Uložiť súbory vo formáte" si cez rozbaľovacie menu vyber "Dokument programu Word 97-2003 (*.doc)"
    5. Klikni na OK.

    A máš prednastavené ukladianie v kompatibilnom formáte.


    Ak to tak nechceš, tak kompatibilitu dosiahneš tak, že pri vytvorení nového dokumentu ho pred uzatvorením uložíš pomocou voľby "Uložiť ako", pričom vyberieš formát "Dokument programu Word 97-2003 (*.doc)".

    To je všetko.
    Chlap, zdá sa mi, že si nie úplne pochopil problém, čo mala bv_alexandra.

    Ona nemá Word 2007, ale Word 2003 a dostala dokument, ktorý bol vytvorený vo Worde 2007. Takže nie ona ukladala ten dokument vo Worde 2007, ale niekto iný a ona ho potrebovala otvoriť v nižšej verzii.

    Keby mala Word 2007, tak by ju nemuselo trápiť, ako ho otvoriť vo Worde 2003.

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Chobot Pozri príspevok
    Chlap, zdá sa mi, že si nie úplne pochopil problém, čo mala bv_alexandra.

    Ona nemá Word 2007, ale Word 2003 a dostala dokument, ktorý bol vytvorený vo Worde 2007. Takže nie ona ukladala ten dokument vo Worde 2007, ale niekto iný a ona ho potrebovala otvoriť v nižšej verzii.

    Keby mala Word 2007, tak by ju nemuselo trápiť, ako ho otvoriť vo Worde 2003.
    Mea culpa ..... ďakujem za upozornenie .

    Každopádne sa to ale do témy hodí ..... nie každý vie uložiť dokument vytvorený verziou 2007 tak, aby ho aj iní vedeli otvoriť v starších verziách (čo je príprad toho, kto jej ten dokument poslal).

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    chlap Pozri príspevok
    Mea culpa ..... ďakujem za upozornenie .

    Každopádne sa to ale do témy hodí ..... nie každý vie uložiť dokument vytvorený verziou 2007 tak, aby ho aj iní vedeli otvoriť v starších verziách (čo je príprad toho, kto jej ten dokument poslal).
    Sama sebe som si ho poslala z domu do práce myslela som že to bude fungovať, lebo 2007 mi číta 2003, tak som myslela že to bude aj naopak
    Ďakujem ešte raz už to funguje a je to super

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Poraďáci, chcem upgradovať svoj starý MS Office a neviem sa rozhodnúť - či MS Office 2003 alebo MS Office 2007? Podľa Vás, stačí 2003 (alebo toto už ani nezoženiem)? Je medzi nimi zásadný rozdiel (nemyslím len vo funkciách ale aj vo vzhľade)? Máte niekto skúsenosti s obidvomi verziami - vedeli by ste ich porovnať?
    Naposledy upravil Blankake : 04.09.09 at 08:53

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Moj subjektivny nazor:
    MS Office 2007 je prehladnejsi a funkcne na velmi dobrej urovni. Kupou novych pocitacov viaceri uzivatelia a firmy ho zacali pouzivat. Velmi rychlo si na nan zvyknes. Starsie MS Office su podla mna len vecou zvyku. Ak si mas kupit starsi balik Office ako je 2007, tak to si radsej zdarma stiahni OpenOffice a prakticky o nic neprides. OpenOffice si poradi aj s typmi dokumentov z novych verzii MS Office a zvlada aj editaciu PDF.
    Mozno ti pri rozhodovani pomoze, ze MS uz chysta Office 2010.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Blankake Pozri príspevok
    ... Je medzi nimi zásadný rozdiel (nemyslím len vo funkciách ale aj vo vzhľade)? Máte niekto skúsenosti s obidvomi verziami - vedeli by ste ich porovnať?
    ak si prebehneš nasledujúce stránky http://office.zive.cz/ získaš docela dobrý prehľad o nových funkciach i vzhľade officu 2007...

    čo sa týka porovnania, najviac udrie do očí nové menu - ktorí sa stretnú s office balíkom vo verzii 2007 prvýkrát, možná je to intuitívnejšie, ale pre tých, ktorí pracovali so staršími verziami, určitý čas trvá, kým si naň zvyknú (aj po roku hľadám niektoré menej používané funkcie).
    Nerobím v ňom nič viac, ako vo verzii 2003, teda by mi stačila aj táto verzia - pre domáce PC som si však zakúpil Office 2007 pre domáce použitie (licencia na 3 PC)... Čo som si všimol, dokáže otvoriť viacej stĺpcov/riadkov a ukladá menšie súbory (v novom formáte) ...

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    camozzi Pozri príspevok
    Moj subjektivny nazor:
    MS Office 2007 je prehladnejsi a funkcne na velmi dobrej urovni. Kupou novych pocitacov viaceri uzivatelia a firmy ho zacali pouzivat. Velmi rychlo si na nan zvyknes. Starsie MS Office su podla mna len vecou zvyku. Ak si mas kupit starsi balik Office ako je 2007, tak to si radsej zdarma stiahni OpenOffice a prakticky o nic neprides. OpenOffice si poradi aj s typmi dokumentov z novych verzii MS Office a zvlada aj editaciu PDF.
    Mozno ti pri rozhodovani pomoze, ze MS uz chysta Office 2010.
    Potrebujem Word kvôli jednému CAD programu (v OpenOffice to nefunguje )
    Takže 2007 - a vieš mi poradiť ktorý balík? Rozmýšľala som nad balíkom pre študentov a domácnosti s licenciou na 3 PC. Ale vôbec neviem, podľa čoho sa rozhodovať, čo sa týka verzií - OEM, VUP, FPP... Môžeš mi poradiť, ktorá má aké výhody/nevýhody? Ak by som niekedy preinštalovala OS alebo kúpila nový PC, tak čo je lepšie kúpiť?

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Stefan2005 Pozri príspevok
    ak si prebehneš nasledujúce stránky http://office.zive.cz/ získaš docela dobrý prehľad o nových funkciach i vzhľade officu 2007...

    čo sa týka porovnania, najviac udrie do očí nové menu - ktorí sa stretnú s office balíkom vo verzii 2007 prvýkrát, možná je to intuitívnejšie, ale pre tých, ktorí pracovali so staršími verziami, určitý čas trvá, kým si naň zvyknú (aj po roku hľadám niektoré menej používané funkcie).
    Nerobím v ňom nič viac, ako vo verzii 2003, teda by mi stačila aj táto verzia - pre domáce PC som si však zakúpil Office 2007 pre domáce použitie (licencia na 3 PC)... Čo som si všimol, dokáže otvoriť viacej stĺpcov/riadkov a ukladá menšie súbory (v novom formáte) ...
    No mala som stiahnutú skúšobnú verziu Office 2007 - vôbec sa mi nepáčila, všetko treba hľadať...a akú máš tú verziu (OEM, VUP, FPP)? Máš aj inštalačné CD alebo len nejaký kľúč?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Blankake Pozri príspevok
    ...a akú máš tú verziu (OEM, VUP, FPP)? Máš aj inštalačné CD alebo len nejaký kľúč?
    Stefan2005 Pozri príspevok
    ...som si však zakúpil Office 2007 pre domáce použitie (licencia na 3 PC)...
    samozrejme s inštalačným CD...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.