Zavrieť

Porady

Zákusok - broskyne

Zdravím Vás, na jednej oslave som videla zákuosk, ktorý vizeral ako broskyňa. Bol veľmi chutný, ale pani ktorá ho piekla mi nechcela dať recept. Poradí niekto?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anaman je offline (nepripojený) anaman

    22 rokov sa venujem tvorbe interných predpisov firiem, personálny audit a audit firemných procesom , návrhy oragnizačných štruktúr a pod. ...viac anaman
    recept je veľmi jednoduchý je to obyčajné piškótové cesto pečené v v polguľových formách kedysi sme na to používali malé naberačky, ktorým sme odstránili rúčky. Po upečení a vychladnutí spájaš plnkou dve takéto pologule spolu. trochu ich natieraš cukrovým roztokom s broskyňovou príchuťou a na jednu stranu len tak trošku "šmrncneš" potravinárskou farbou a potom opatrne pogúlaš v kryštálovom cukre "krupica" ale ten musí byť jemný, stopku urobíš z klinčeka a keď chceš aj list môžeš ho urobiť podľa chuti buď z cukrovej hmoty alebo marcipánovej, dáš prípadne do papierových košíkov a dobrú chuť!

    Andula111 je offline (nepripojený) Andula111

    Andula111
    Takže ak som správne pochopila, tak to pečiem v naberačke? Alebo cesto naberačou vyklopím na plech? A aká má byť tá naberačka veľká?

    anaman je offline (nepripojený) anaman

    22 rokov sa venujem tvorbe interných predpisov firiem, personálny audit a audit firemných procesom , návrhy oragnizačných štruktúr a pod. ...viac anaman
    Áno, presne tak, pečie sa v naberačkách. Keby si to chcela ako cesto z naberačky vyklopiť na plech tak by sa ti to roztieklo. Naberačky nemajú byť veľké ale také, aby keď spojíš dve spolu boli ako menšia broskyňa. Možno že dnes už zoženieš v obchode aj také formy neviem, ja mám svoje naberačky.

    Marta V je offline (nepripojený) Marta V

    Marta V
    V domácich potrebách sa dajú kúpiť furmičky na indiánky. V tých sa dobre pečie.

    Andula111 je offline (nepripojený) Andula111

    Andula111
    Babenky, viem, že vyzerám ako dement, ale predsa ešte len jeden dotaz.
    Ako vyzerá formička na indiánky? Rada chodím do obchodov s domácimi potrebami, ale formičku na indiánky som ešte nevidela, akurát tak formičku na úliky.
    Vrelá vďaka aj za recept.

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    Tie broskyňové zákusky su super ja som ich dostala ked som sa vydávala boli v košíku ten bol tiež robení z piškotového cesta no vyzeralo to nádherne ale od tej doby som ich nejedla, ak budem mat čas tak ich podla tohoto receptu tiež vyskúšam.

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    tak super.konecne som sa dopatrala k tomuto receptu,lebo aj ja by som si rada naplnila svoj kosik-tortu takymi broskynami.
    dakujeme..........

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    Broskyne nepecene, bez formiciek.
    z tejto davky mi vyslo 21 broskyn

    upecieme si bledu piskotu z 5 vajec

    /vajcia vyslahat s 2 salkami cukru na penu,pridame 4 salky polohr.muky,1prasok do peciva, 1 salka oleja,2 salky mlieka,spolu dobre vyslahame mixerom a upecieme pevnu piskotu/ peciem na 160 stupnov na spodnej mriezke,cca hodinu.

    plnka:
    1 maslo vymiesame s praskovym cukrom/od oka/ na krem.
    uvarime si velmi husty puding z 2 vanilkovych pudingov/napr.zlaty klas/ a 4 maxim.5 dcl mlieka.nechat vychladit.
    potom po lyziciach zaslahavat do masloveho zakladu.v inej nadobe vymixovat jeden 3,5 dcl-trovy poharik broskynoveho kompotu,uplne na jemno,skoro na stavu-ako pyre a BEZ SUP!!!
    potom rozdrobime piskotu,pridame maslovy krem,rozmixovany broskynovy kompot a marhulovy dzem/nesmie chybat,doda peknu farbu a dobre ochuti-dame od oka/.hmota nemoze byt riedka,ale ani sucha,musi byt skoro ako plastelina,vlacna a nelepi sa,velmi dobre drzi a vyborne sa z nej tvaruje.je dobre nechat to trochu odstat v chladnicke/cez noc/.

    z tejto hmoty/ma oranzovkastu farbu/ si vymodelujeme broskyne/vygulame si v rukach gulky a na spodu trosku vyuzime medzi dlanami do tvaru broskyn,na vrchu malickom vytlacit malu jamku/.
    nechame stuhnut v chladnicke aspon hodinu a potom farbime:
    rozpustime si trosku cerveneho bretonu v 2 -3 pol.lyziciach vody a pridame trosku prask.cukru.rozmiesame na sirup.
    potom porobime po gulkach flaky stetcom namocenym v sirupe a porostierame prstami tak nepravidelne,na sposob broskyn.stuhnut v chladnicke a hotove obalime v cukre,ako v povodnom recepte.miesto stopky zapichnut klincek.

    obmena:
    rovnako si vymodelujeme jablcka,ale nafarbime si ich stetcom nie len sem tam,ale cele na cerveno alebo zeleno.potrebujeme preto trosku viac sirupu a nesmie byt taky vodovy,do roztoku s farbou dame trochu viac cukru ako pri broskyniach.neobalujeme v cukre,nechame len stuhnut v chlade a zapichneme klinceky.

    Miru je offline (nepripojený) Miru

    Miru
    Baby v CZ dostať kúpiť formičky na gule , ja ich používam aj na vianočné perníkové gule na stromček,cez týždeň budem mať trošku čas ,tak vám sem hodím link .kde to zohnať a aj neaké foto.
    babka - ježibabka
    [QUOTE=osky;1044634]Broskyne nepecene, bez formiciek.
    z tejto davky mi vyslo 21 broskyn

    upecieme si bledu piskotu z 5 vajec

    Dobrý nápad. Nakoľko nemám formičky a môj recept z časopisu je skorej ako linecké cesto, tak niekedy vyskúšam. A poradím Ti vylepšenie farbiva. Namiesto farby daj práškový nápoj Bolero. Vylepší to vôňu aj chuť zákuska.
    babka - ježibabka
    Miru Pozri príspevok
    Baby v CZ dostať kúpiť formičky na gule , ja ich používam aj na vianočné perníkové gule na stromček,cez týždeň budem mať trošku čas ,tak vám sem hodím link .kde to zohnať a aj neaké foto.
    Mirka, tomuto budem aj ja rada, lebo momentálne syn chodí (dočasne) na Moravu, tak by mi to tam pohľadal

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    Formičky na gule som kúpila v Bratislave v obchode s cukrárskymi pomôckami na Meličkovej.
    DominikaDominika
    Miru Pozri príspevok
    tu máte : pokukajte, poobjednávajte a pečte s láskou
    a k formičkám z Meličkovej len toľko ,že majú ploché dno a tie moje nie ,robila som v nich aj túto tortu
    Mirka, tá torta je jednoducho "úžasná", si veľmi šikovná. Aké farbivá-potravinárske farby (značka) si používala na zafarbenie?

    Miru je offline (nepripojený) Miru

    Miru
    používam gelové farby od wiltonu, dostať aj v peceniehrou sk, však pokukaj linky ktoré som dala , nájdeš tam všetko základné vybavenie, nech sa darí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.