Zavrieť

Porady

Dotacia

Prosim vas o radu, neviem ci som dobre uctovala dotaciu z europskeho socialneho fondu.



Rok 2005
P:dotacia 56 946,- -NZD
V:notebook+tlaciaren 40 540,- - nákup dlhodobeho majetku - NZD
V:Ofiice+Alfa - 16 450,- -prevadzkova rezia - OZD

Vdpisy 10 135,- prevadzkova rezia - OZD
P:rozpustenie dotacie do prijmu (10135-16450)=26 585,- iny zdanitelny prijem

V roku 2005 som teda mala v prijmoch ovplyvnujucich zaklad 26 585,- taka ista suma je vo vydavkoch ovplyvnujucich ZD

Ale v roku 2006 som presla na pausalne vydavky, cize prijem ovplyvnujuci ZD - rozpustenie dotacie do prijmom 10 135,- ale odpisy som uz nedavala, iba pausalne vydavky. A to prave teraz neviem ci nebola blbost :-(((



Rok 2007 to iste



Ma mi prist kontrola z uradu prace, tak bojim
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    sonka123 Pozri príspevok
    Prosim vas o radu, neviem ci som dobre uctovala dotaciu z europskeho socialneho fondu.



    Rok 2005
    P:dotacia 56 946,- -NZD
    V:notebook+tlaciaren 40 540,- - nákup dlhodobeho majetku - NZD
    V:Ofiice+Alfa - 16 450,- -prevadzkova rezia - OZD

    Vdpisy 10 135,- prevadzkova rezia - OZD
    P:rozpustenie dotacie do prijmu (10135-16450)=26 585,- iny zdanitelny prijem

    V roku 2005 som teda mala v prijmoch ovplyvnujucich zaklad 26 585,- taka ista suma je vo vydavkoch ovplyvnujucich ZD

    Ale v roku 2006 som presla na pausalne vydavky, cize prijem ovplyvnujuci ZD - rozpustenie dotacie do prijmom 10 135,- ale odpisy som uz nedavala, iba pausalne vydavky. A to prave teraz neviem ci nebola blbost :-(((



    Rok 2007 to iste


    Ma mi prist kontrola z uradu prace, tak bojim

    V roku 2006 si mala do zdaniteľných príjmov zahrnúť zvyšok dotácie, práve preto, že si prešla na paušálne výdavky.

    Viď príspevok od Mušky
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 29.01.08 at 19:09

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ÚP kontroluje použite dotácie, či si sa držala predloženého podnikateľského plánu, a nie správnosť zaúčtovania. Tá "česť" prislúcha daňovému úradu.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Podľa mňa si to robila správne a dotáciu rozpúšťaš do príjmu vo výške odpisov, ktoré samozrejme len eviduješ na karte, ale si ich už neuplatňuješ do VOZD, keďže máš paušálne výdavky.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Muška Pozri príspevok
    Sonka,
    pozri si príklad na str. 3 /v prílohe/ príklad č. 5
    Tak toto som nevedel. Sonka sa poteší, a ja sa ospravedňujem za mylné info.

    sonka123 je offline (nepripojený) sonka123

    sonka123
    Ale ta pani z uradu prace, co mi volala, povedala, ze bude kontrolovat uctovnictvo- penazny dennik- jak som to zauctovala,danove priznania no, aj ked nie, lepsie ked to bude v poriadku, aj pre pripad danovej kontroly
    som sa len bala,ze som nemala prejst na pausalne ale cele styri roky pocas odpisovania viest jednoduche ucto

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.