Zavrieť

Porady

platba sukromnych vydavkov z bank.uctu s.r.o.

Dobry den,
chcela by som sa s vami poradit.
Konatel,spolocnik a zamestnanec v jednom plati z bank.uctu spoločnosti s r.o. vela sukromnych platieb.
uctujem ich cez ucet 355.
Neviem teraz,ci je spravnejsie 335 alebo 355 alebo v tom nie je velky rozdiel?
Vacsinou ked som od neho nemala k platbe ziadny doklad,uctovala som 355,ale napr. ked nakupil v METRE aj danovo uznatelne naklady aj sukromne,tam som uctovala 335.
Len teraz nechcem,aby z toho vznikol gulas,tak rozmyslam,zeby som 335 preuctovala na 355?
Aky je vas nazor?
Dakujem Vam
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Zuzana Boháčová Pozri príspevok
    Dobry den,
    chcela by som sa s vami poradit.
    Konatel,spolocnik a zamestnanec v jednom plati z bank.uctu spoločnosti s r.o. vela sukromnych platieb.
    uctujem ich cez ucet 355.
    Neviem teraz,ci je spravnejsie 335 alebo 355 alebo v tom nie je velky rozdiel?
    Vacsinou ked som od neho nemala k platbe ziadny doklad,uctovala som 355,ale napr. ked nakupil v METRE aj danovo uznatelne naklady aj sukromne,tam som uctovala 335.
    Len teraz nechcem,aby z toho vznikol gulas,tak rozmyslam,zeby som 335 preuctovala na 355?
    Aky je vas nazor?
    Dakujem Vam
    Ak pôjde (len) o zamestnanca, použiješ účet 335-pohľadávky voči zamestnancom;
    ak pôjde o spoločníka alebo konateľa, použiješ účet 355-ostatné pohľadávky voči spoločníkom a členom, a to bez ohľadu na to, či bol výber súkromný alebo firemný. Keď ti predloží doklad daňovo uznateľný náklad, zaúčtuješ 5xx/355. Čo nedoloží dokladom zostáva pohľadávkou, ktorú by mal vyrovnať vkladom do pokladne 211/355 najneskôr do 31.12. Ak nevyrovná, je to vlastne príjem, ktorý by sa mal zdaniť; alebo pôžička poskytnutá firmou.

    Doplňujem: zdaniť v mesiaci kedy bol výber z účtu.
    Naposledy upravil liba2 : 01.02.08 at 01:14 Dôvod: doplnenie textu

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    liba2 Pozri príspevok
    .... najneskôr do 31.12. Ak nevyrovná, je to vlastne príjem, ktorý by sa mal zdaniť; alebo pôžička poskytnutá firmou.
    Ale kedy zdaniť? Za mesiac december to čo sa za celý rok pozbieralo a nevyúčtovalo? Rozmýšlam, či to nemalo byť zdanené v mesiaci, kedy došlo k čerpaniu....

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Stefan2005 Pozri príspevok
    Ale kedy zdaniť? Za mesiac december to čo sa za celý rok pozbieralo a nevyúčtovalo? Rozmýšlam, či to nemalo byť zdanené v mesiaci, kedy došlo k čerpaniu....
    Správne, v aktuálnom mesiaci .
    ja vždy na konci každého jedného mesiaca preúčtujem súkromné platby na príjem do pokladne 211/355
    môže byť?
    ďakujem Vám moc

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Zuzana Boháčová Pozri príspevok
    ja vždy na konci každého jedného mesiaca preúčtujem súkromné platby na príjem do pokladne 211/355
    môže byť?
    ďakujem Vám moc
    Ak k tomuto zápisu dostaneš aj hotovosť v rovnakej výške od konateľa, tak je to v poriadku.
    a ďakujem aj ja.

    platba sukromnych vydavkov z bank.uctu s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.