Zavrieť

Porady

Účovanie kúpy auta v JÚ

Som živnostníkom od septembra 2006. V decembri 2007 som si kúpil auto na lízing. Vopred som zaplatil 150000,- , mesačná splátka je 9991,- Sk aj s poistením.Auto je moje, evidované na moju firmu. Ako to zaúčtujem v jednoduchom účtovníctve?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Alfa333 je offline (nepripojený) Alfa333

    Alfa333
    Nejako to neviem pochopiť. Som z toho jeleň. Prosím Vás vysvetlite mi to polopate. Akontáciu 15000,-, ktorú som zaplatil v hotovosti v peňažnom denníku zaúčtujem ako čo? Ako náklad podliehajúci dani, ako prevádzkovú réžiu, ako náklad nepodliehajúci dani. Veľmi pekne ďakujem za trpezlivosť a pomoc.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Alfa333 Pozri príspevok
    Nejako to neviem pochopiť. Som z toho jeleň. Prosím Vás vysvetlite mi to polopate. Akontáciu 15000,-, ktorú som zaplatil v hotovosti v peňažnom denníku zaúčtujem ako čo? Ako náklad podliehajúci dani, ako prevádzkovú réžiu, ako náklad nepodliehajúci dani. Veľmi pekne ďakujem za trpezlivosť a pomoc.
    Nič v zlom, oceňujem snahu, ale nebolo by lepšie požiadať o spracovanie účtovníctva a DP účtovníka ?

    Alfa333 je offline (nepripojený) Alfa333

    Alfa333
    Ach Johanka, ty ma systematicky ničíš, ale o to väčšiu mám motiváciu. Ak si budem istý, že to nebudem zvládať požiadam o pomoc účtovníka, veď ešte stále mám čas. Veľmi pekne ďakujem za pomoc.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    V prvom príspevku som Ti prilepila link, stačí si otvoriť v ňom tabuľku a doplniť údaje.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Alfa333 Pozri príspevok
    Ach Johanka, ty ma systematicky ničíš, ale o to väčšiu mám motiváciu. Ak si budem istý, že to nebudem zvládať požiadam o pomoc účtovníka, veď ešte stále mám čas. Veľmi pekne ďakujem za pomoc.
    Ak toto večerné http://www.porada.sk/t71377-alfa-333-a.html berieš ako ničenie, tak sa ospravedlňujem .

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Johanka, myslím si, že Ty sa nemáš za čo ospravedlňovať. Ja si myslím, že tu stačí len čítať, čítať a čítať. Veď tu má doložených viac príspevkov.....

    Účovanie kúpy auta v JÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.