Zavrieť

Porady

Dotácia z ÚP

Ja viem, že je tu už veľa tém na dotáciu z ÚP, ale nenašla som príspevok na podobný prípad ako je môj. Mám klientku začala podnikať od 1.10.2007 vedie JU nebola platca dane. Z príspevku si 15. 10. zakúpila počítač na faktúre to mala rozpísané: PC 27.000,- software 4.500 celková suma 31.500,- (sumu si dala rozpísať pretože chcela to dať do nákladov v roku 2007). Je mi jasné, že takto by to neprešlo, pretože PC bez sotware nebude fungovať. Takže PS som zaradila do dlhodobého investičného majetku s tým, že budeme odpisovať a odpisy za dva roky by uznali na ÚP. Ale ona sa 15.11.2007 stala platcom DPH, takže sme urobili inventarizáciu a využili sme ustanovenie § 55 odpočítanie dane pri registrácii. Lenže tým sa obstarávacia cena PC znížila na 26.471,- Sk. Vyriešila som to ID a PC som v sume 26.471,- Sk dala do nákladov celý. Mohlo by to tak byť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.