Zavrieť

Porady

hemoroidy

spravil sa mi velmi bolestivy uzlik - hemoroid
neviete niekto akutne pomoct v tomto?
je to uz 4 den a stale som na ibalgine, stale dufam, ze to prejde.
robim si sedave kupele v dubovej kore a pouzivam mast faktu
Usporiadat
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Želám pohodový večer.

Je veľké množstvo voľnopredajných liekov proti hemeroidom. Napr.:

Kitocrema lubrikačný protizápalový krém
Hanus nechtíkový gél
List červeného viniča krém, kapsuly
Valosun hemoval 50 ml-hemoroidy
Faktu masť
Dobexil H
Procto-Glyvenol
Dobexil
Dubová kôra
6 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
fulmaja fulmaja

fulmaja je offline (nepripojený) fulmaja

ubka Pozri príspevok
Sedacie kupele v odvare dubovej kôry, ale je dôležité predovšetkým upraviť stravu. Potrebujete viac vlákniny, predovšetkým zeleninu. Zaraďte do jedálnička na večer Biely jogurt v ktorom ste si vopred nechali napučat/aspoň 2 hodiny/ 1 P.L. ľanového semienka. Oveľa lepšie je lanove semeno čerstvo mleté. Po pár dňoch sa upraví stolica a aj hemoroidy.
Ak neznašate jogurt, stači si dať denne 2-3 k.l. Psylium, dostanete v lekarni. Mám overený účinok masti, dá sa kupiť iba v Rakúsku, je volnopredajna HADENSA. Zaberá okamžite.

Cez túto stránku sa dá objednať : http://goldpharma.com/search/hadensa/lang/CZECH/
5 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

pe-pe, ak má mamička ťažkosti so sedením v kúpeli, môžete jej urobiť mokrý obklad z odvaru dubovej kôry: 1 liter vody, 1 pol. lyž. dubovej kôry 15 min variť a keď vychladne namočiť plienku, alebo menštruačnú vložku a priložiť na konečník na dobu 15 min.
Taktiež môžete urobiť obklad z teplého tvarohu, tvaroh dajte do mikroténového vrecka do horúcej vody, aby sa nahrial-nie mikroblnka, a potom urobiť obklad na konečník.
Do stravy doplnte vitamín B1.
A ďalším účinným obklad z z listov vareného póru, nie odvar, ale prikladať teplé listy.
Verím, že si vyberiete a doriešite nepríjemné ťažkosti
4 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Sedacie kupele v odvare dubovej kôry, ale je dôležité predovšetkým upraviť stravu. Potrebujete viac vlákniny, predovšetkým zeleninu. Zaraďte do jedálnička na večer Biely jogurt v ktorom ste si vopred nechali napučat/aspoň 2 hodiny/ 1 P.L. ľanového semienka. Oveľa lepšie je lanove semeno čerstvo mleté. Po pár dňoch sa upraví stolica a aj hemoroidy.
Ak neznašate jogurt, stači si dať denne 2-3 k.l. Psylium, dostanete v lekarni. Mám overený účinok masti, dá sa kupiť iba v Rakúsku, je volnopredajna HADENSA. Zaberá okamžite.
3 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
Jedno velmi dobre slovenske riesenie...aj ked v bratislave. Na gastroenterologii v onkologickom ustave sv. alzbety (heydukova) pripravuju specialne cipky na hemoroidy podla vlastnej receptury. Moja mamina je trvalo sediaca pacientka a ma neskutocne problemy so zlatou zilou, volnopredajne lieky uz nezaberali, tak som tam zasiel popytat sa. Dostala klyzmu na vyplachy, tieto cipky a Detralex. Skutocne si cipky nevie vynachvalit, pouziva ich nie stale, skor par dni po sebe, pripadne si ich necha roztopit a potiera uzly zvonka, po ustupeni problemov urcity cas pouziva volnopredajne maste a znova kura cipkami. Operacia u nej by bola najlepsie riesenie, avsak ma problemy so svalovymi spazmami, preto sa zakrok neodporuca.
Myslim, ze u inak zdraveho pacienta so zacinajucim problemom, pripadne s pretrvavajucim, dokazu efektivne urobit to, co treba.

Urcite tu niekto pisal aj o uprave stravy, viem ze mamina musela vynechat oblubene jedla z kapusty, cervenej repy, cibule, bryndze.

Este doplnim, pouzivame volnopredajnu mast a cipky Mastu S, zatial sa najlepsie osvedcili (ale chystam sa kupit Hadensu, snad bude este lepsie). Neviem ako ine, ale Mastu obsahuje aj lidokain, takze eliminuje neprijemne bolesti.
Naposledy upravil pe.pe : 22.04.10 at 21:55
3 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Nyyankees Pozri príspevok
Pani, damy, neviete poradit nieco volnopredajne proti tymto problemom?

K lekarovi nechcem ist strasit, a ani nemam cas...

v lekárni je kopec voľnopredajných liekov. možno najprv nejakú masť (napr.AVENOC od Boiron-u)
2 0
kaivorus kaivorus

kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac
hľadaj príčinu, aké má zamestnanie - sedavé, alebo dlho stojí?
dvíha ťažké, alebo nesprávne i ľahké predmety?
nemá náhodou často zápchu alebo hnačku?
nie je rytmus trávenia poškodzovaný nevhodnosťou sledu jedenia potravín a požívatín?
nie je náhodou obezita?
má dostatok telesnej aktivity?
nemá náhodou problém s pečeňou?
netrpí /nie je zahájená počiatočná fáza/ potravinovými allergénmi?
má dostatok vlákniny v potrave?
nečistí sa náhodou črevo -JE JAR ?

Prečo takto píšem? Táto disfunkcia sa objavuje len u ľudského tvora,..
pozor na stravovacie návyky a návyky životmého štýlu...

má málo vápnika - v naturálnej forme /nie mlieko/ 1500 mg
horčík v naturálnej forme 750 - 100 mg denne
vitamín C 3000 -05000 mg denne v prírodnej forme
bioflavonoidy min 100 mg denne
vitamín E 600 m.j. denne
B komplex 50 - 150 mg denne v naturálnej forme
cholín s inozitolom - min 50 mg 2X denne
koenzym Q10 čo najčistejší - aby tam neboli Qž - Q9 a Q11 a Q12 v akútnej forme až 100 mg denne
vitamín A 15000 m.j.
vitamín S 600 m.j. denne

je to porucha metabolizmu, stavu slizníc a ciev /podobnosť krčových žíl/

odčervniť črevný trakt - nežiadúce mikroorganizmy
2 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ja z osobných skúsenosti chcem doporučiť jesť hrozno. Ak sa dá každý deň. Už som bola v takom stave, že som sa ocitla na chirurgii, ale mi chirurg povedal, že môžu to pooperovať, ale ak sa nezmení jedálniček, t.j. menej korenín, viac zeleniny, ovocia a denne hrozno, tak tam budem za pár mesiacov zas... Hrozno má šupku aj šťavu a veľmi dobre pôsobí na stolicu. Mne to pomohlo, a to som skúšala rôzné čípky, masti, dubovú kôru a čo prišlo pod ruku. Mesiac som sa trápila deň, noc a nemohla som ani sedieť, ani chodiť, ani spať. Skúste, hrozno je chutné, aj keď niekedy dosť drahé, ale niet tých peňazí, keď má človek problém...
2 0
lejka lejka

lejka je offline (nepripojený) lejka

Žilinčanka, 3 dospelí synovia, od 13.4.2013 som vdovou, byt, chalupa, záhrada, pes-vlčiak RONY ...viac
Kúp si DETRALEX a aj 3 tabletky 3x denne a ešte octanovú masť, nie tú FAKTU masť, ani čipky. Mala som to pred mesiacom, trvalo mi to takmer 3 týždne, kým som prišla na to, čo mi pomôže.FAKTU je drahá masť a nepomohla nič, ani ľanové semienka, čaje.Potom som si v lekárni kúpila DETRALEX poradila mi lekárnička a otec mi poradil octanovú masť/to mal radu od svojho obvodného lekára/. Nie v každej lekárni Ti ten DETRALEX dajú, a platí sa okolo 12€.
2 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Mne práveže pomohli aj Detralex, aj čípky Mastu-S aj masť. Trvalo mi to asi mesiac, ale dostala som sa z toho.A ešte dubová kôra....tak to mi fakt pomohlo. Som tiež už nevedela, čo od "samej radosti" robiť, ale toto všetko dokopy skombinované to zabralo.Držím palce!!!!
2 0
pavel9 pavel9

pavel9 je offline (nepripojený) pavel9

Dobrý deň.

Je to naozaj intímna téma, málo kto sa s tým prizná, že má tieto problémy. Trápi sa a trpí.

Tento problém má (vlastne už mal) priateľ. Nechcem robiť reklamu, ale po zisťovaní problému a ako ho odstrániť našiel na internete aj ambulantné odstránenie týchto vydutín žily.
Bol som osobne s ním v Komárome (Maďarsko), kde mu ich po vyšetrení aj odstránili. Je pravda, že asi necelú hodinu trpel , keďže odmietol užiť, ako zarytý odporca liekového biznisu, liek na utlnenie bolesti, ale úplne iným a menej bolestivým pocitom, ako pri zlatej žile. Po tejto hodinke , kedy môže pacient vykonávať bežné činnosti, a bez PN.

Ku dňu 13. 09. 2010 stálo vyšetrenie 45 € a prvé a max. tretie ošetrenie 0 až 405 €. V priateľovom prípade, aj s liekmi to bolo 220 € spolu.

Keďže nepovažujem odstránenie bolesti a liečbu zdravotných ťažkostí za reklamu dávam do pozornosti aj stránku na uvedenú ambulanciu. Možno niečo podobné je aj na Slovensku, ale bez reklamy niet vedomosti o tom. Tu sa platí v hotovosti a aj v €.
Aj keď je to v susednom Maďarsku na uvedenej stránke je to po slovensky aj so slovenským mobilným číslom. A aj komunikujú po slovensky.

2900 Komárom, Lovarda tér 3, Tel: + 421 915 482 258
http://www.zlatazila.eu/
2 0
Habbs Habbs

Habbs je offline (nepripojený) Habbs

ivantt Pozri príspevok
Musiš byť veeeľmi nahnevany na všetkých lekárov... asi ti niekedy zhle predpisali lieky alebo nepomohli.. ale to by som musel byt ja nahnevany na vsetkych šoférov lebo jeden z nich mi zrazil syna. Nečátal som ani jeden pozitávny názor na lekarov od teba a pritom bez lekárov by sme tažko existovali. Lekári boli užť od pradavna ale sa im inak hovorilo. A liecivo, ktore propagujes dostanes kupit v kazdej drogerii alebo potravinach a nemusis si ho objednavat za drahe peniaze.. vola sa to SAVO ...
Ja niesom nahnevany na lekarov.Tito lekari sa ucia len to co im farmaceuti poskytnu,takze mnohi robia to co robia z nevedomosti.Koniec koncov studenti vychadzaju zo skol vyuceny ako predavat na aku ktoru chorobu lieky.To uz niesu lekari,ale farmakodileri.To uz davno nieje o zdravi,je to o politike.Pracujem v jednej zdravotnickej firme,vyrabame pomocky,nie lieky.Tato firma robi vsetko preto aby usporila kazde euro,ludia dru pomaly zadarmo ako stroje.Ja som zasobovac,ja som natom lepsie.Vsetci najvyssi v tejto firme robia v zaujme vlastnikov z ameriky,nie ludi,ktori tam pracuju.Roky a roky postupne robia pre seba vylepsenia ako co najviac ziskat.Je to v kazdej firme takto.Pre odbyt kazda firma potrebuje zakaznikov,to su ti chori ludia.Co by sa stalo ak by bol kazdy zdravy?Stratil by som pracu aj vela ludi.Firmu by zatvorili a majitel by skrachoval.Ak by boli ludia zdravi a vyliecili sa pomocou liekov kôli ktorym ta firma zaraba tiez by skrachovali.Myslis,ze by bolo v ich zaujme ich liecit?Urcite nie.Preto vsetke domace ucinne liecebne metody su farmaceutickymi lobistmi potlacovane.Kedze potrebuju stale vacsi a vacsi zisk,potrebuju viac chorich ludi a to si ich musia vyrobit.To si zabezpecuju povinnym ockovanim u deti.A nakolko ti isty ludia ovladaju chemicky,potravinarsky priemysel ,to si pomocou chemie v potravinach doslova vyrobia chorych ludi.Je sokujuce si pomysliet ,ze najprv nas otravia a potom nas idu liecit.A kedze ti isti ludia ovladaju aj media,tak v tychto mediach budu obhajovat iba seba.A vsetko ostatne budu oznacovat ako konspiracne teorie.Peniaze maju velku moc,vacsiu ako si clovek dokaze pomysliet.
2 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

pe-pe, pokuste sa kupiť mnou odporúčanú masť Hadensa, myslim, ze budete veľmi milo prekvapení, v kombinácii so sedavými kúpelmi sa môžu zatiahnuť aj vonkajšie uzly.
1 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

deane7 Pozri príspevok
V Rakúsku sa dá zohnať ľahko? Koľko tam stojí?
V Rakúsku kúpiš bez problémov v každej lekárni, malé balenie cca 3 eur, veľké
cca 6,5 eur.-takú mam info od pacientov.
1 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Jara Pozri príspevok
Ja z osobných skúsenosti chcem doporučiť jesť hrozno. Ak sa dá každý deň. Už som bola v takom stave, že som sa ocitla na chirurgii, ale mi chirurg povedal, že môžu to pooperovať, ale ak sa nezmení jedálniček, t.j. menej korenín, viac zeleniny, ovocia a denne hrozno, tak tam budem za pár mesiacov zas... Hrozno má šupku aj šťavu a veľmi dobre pôsobí na stolicu. Mne to pomohlo, a to som skúšala rôzné čípky, masti, dubovú kôru a čo prišlo pod ruku. Mesiac som sa trápila deň, noc a nemohla som ani sedieť, ani chodiť, ani spať. Skúste, hrozno je chutné, aj keď niekedy dosť drahé, ale niet tých peňazí, keď má človek problém...
Pozor však na hrozno pri "aktívnych" hemoroidoch, nesmú sa jesť zrniečka, spôsobili by perforáciu s nie celkom príjemným výsledkom.
1 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Odporucam z vlastnej skusenosti Detralex i ked je drahy, čipky a mast na hemoroidy, existuje tzv. zaraban mast, ale ta je len predpis, ma svoje urcite zlozenie, ale predpisuju ju len chirurgovia, ale gastroeterologovia, treba si ju pytat ako zarabanu mast na hemoroidy,ak sa mi podari zistit nazov, napisem, ale doteraz som si ju vzdy tak pytala a vzdy mi zabrala cca tak do tyzdna v kombinacii s Detralexom.
1 0
Nokerla Nokerla

Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

VieraPopluharova Pozri príspevok
Odporucam z vlastnej skusenosti Detralex i ked je drahy, čipky a mast na hemoroidy, existuje tzv. zaraban mast, ale ta je len predpis, ma svoje urcite zlozenie, ale predpisuju ju len chirurgovia, ale gastroeterologovia, treba si ju pytat ako zarabanu mast na hemoroidy,ak sa mi podari zistit nazov, napisem, ale doteraz som si ju vzdy tak pytala a vzdy mi zabrala cca tak do tyzdna v kombinacii s Detralexom.
Detralex posiluje cievy avsak treba sa poradit s lekarom, lebo to moze mat aj ine ucinky na cievy.......ja som bral detralex a pomohol mi ale potom som musel na cas opat vysadit, lebo zily a cievy dost stvrdnu.
1 0
plada plada

plada je teraz online plada

Tiež som trpela hemoroidmi dlhých dvadsať rokov, vyriešil to chirurg, za 50,- euro mi pred dvomi rokmi chirurgicky odstránil pri lokálnej anestéze hemoroidy, bolesť sa dala vydržať, ak by som mala problémy, už neváham. Ale je na Vás, ako sa rozhodnete.
1 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Mal by mat teplotu tela.
1 0
ppaalloo ppaalloo

ppaalloo je offline (nepripojený) ppaalloo

Tiež odporúčam čipky FAKTU, vždy mojej manželke pomôžu a potom má dlho pokoj. To aj pri slabom krvácaní aj pri uzlíku.
Treba stále používať po stolici vlhčené obrúsky, najlepšie detské.
1 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

Mahulka Pozri príspevok
Na hemoroidy je dobré si to sprchovať vlažnou vodou, dostať kúpiť aj čípky v lekárni, ale najlepšie je ísť k lekárovi, nech predpíše lieky na zápal , to je totižto takzvaná zlatá žila, ľudovo povedané a na to sú lieky na zápal kŕčových žíl. Hneď to pomôže, len sú na lekársky predpis. Skoré uzdravenie.
Magda
Áno súhlasím,ja mám tie tabletky na predpis"DETRALEX" a naozaj dokonale po
máhajú.Ale predtým,ako mi ich gastroenterologička vypísala,musela som sa podrobiť vyšetreniu hrubého čreva,pretože ja som aj krvácala z konečníka.Beriem tie lieky už rok/už len 1 tabletku denne/ a cítim sa tak,ako-
by som hemoroidy nikdy nemala.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať