Zavrieť

Porady

Koeficient prestupu tepla stavebnych materialov?

Zaujima ma ci mi vie niekto poradit aky ma koeficient prestupu tepla izolacne dvojsklo a yporka (viem ze to zalezi na hrubke)?
Ide mi o to ci mam okno zamurovat a nasledne zateplit alebo ho vymenit za nove (plastove alebo drevene) s izolacnym dvojsklom. Jedna sa o chodbove okno v panelaku kde svetlost v miestonsti nie je podstatna. Pripadne ci mi niekto nevie poradit, kde mam hladat porovnanie koeficientov prestupu tepla stavebnych materialov podla ich hrubky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Peter Briatka je offline (nepripojený) Peter Briatka

    Peter Briatka
    Zrejme máš na mysli súčiniteľ tepelnej vodivosti (lambda)... pre tepelné izolácie.... Súčiniteľ tepelnej vodivosti je závislý od hrúbky len nepriamo... vo všeobecnosti sa pre zjednodušenie uvažuje s tým, že na hrúbke nezáleží. Ich porovnanie skús hľadať cez "stavebnetabuľky" alebo porovnávaním sortimentu výrobcov tep. izolácií.
    Súčiniteľ prestupu tepla "h", na ktorý sa pýtaš nie je charakteristikou materiálu, ale konštrukcie (vertikálna/horizontálna) a ročného obdobia (zima/leto) - je uvedený v jednej z noriem radu 730540-x

    ozonidas je offline (nepripojený) ozonidas

    ozonidas
    V prvom rade samotny koeficient Ti nepomoze, izolacne dvojsklo samo o sebe velke tepelne straty nema. Problem je okenny profil a skary. Cize najviac tepla unika infiltraciou a prievzdusnostou okien. Odporucam vymenit okna za nove pokial boli kupovane a montovane este za byvaleho rezimu ;-)

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Doplním: Na takýto zásah priečelia je potrebné povolenie.

    ozonidas je offline (nepripojený) ozonidas

    ozonidas
    Aby som vsak konkretnejsie odpovedal na otazku, izolacne dvojsklo (zavisi od vyrobcu0 ma k = cca 2,8 (Wm-2K-1) (v porovnani s jednoduchym, ktore ma k = 5-5,5 Wm-2K-1 je to dobra volba) Ytong presna tvarnica 400ka ma sucinitel tepelnej vodivosti 0,099 W/(m.K), tu je dolezita hrubka, cim je vacsia,tym vacsi tepelny odpor vznika, to plati murive a tepelnej izolacii, kde kazdy cm pri svojom sucinitele teplnej vodivosti hra velku rolu.

    mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

    mamina h.
    mozno sa ti toto zijde:
    http://www.tzb-info.cz/t.py?t=16&i=68&h=38&obor=1

    pocita sa tym prestup tepla viacvrstvovou konstrukciou, vyberas materialy, doplnis hrubky, spravi ti to aj graf

    Koeficient prestupu tepla stavebnych materialov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.