Zavrieť

Porady

Vlastný automobil v podnikaní

Ahojte,
prosím Vás o pomoc - súrne.

Ak svoje vlastné auto používam v podnikaní, do výdavkov si dám cenu z bločkov z nákupu PHL (to je réžia) + za každý km 6,20. Otázka znie, cez aký doklad zaúčtujete paušál za každý km do výdavkov? Kniha jázd nie je doklad. Riešite to napr. mesačne cez ID? Alebo robíte cesťáky a tam je hneď 89,- + niekde sa dá 6,20 za km? Môžete mi prosím poradiť, ako sa to robí v Alfe. Mám z toho hlavu v smútku

Veľmi pekne ďakujem
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
http://www.porada.sk/t6563-cestovny-...elny-exel.html

Prikladám cestovný príkaz , podľa predtlače si ho vyplňte , vypočítajte a v ALFE budete na základe cestovného preukazu účtovať cez pokladňu výdaj -VPD .....VOZD prevádzková réžia .
Doporučujem preštudovať túto tému a v nej priložené linky ...

http://www.porada.sk/t70610-sadzba-s...ba+stravn%E9ho
http://www.porada.sk/t40325-sadzba-z...il+podnikan%ED
Naposledy upravil Zita5 : 02.03.08 at 14:30 Dôvod: Doplnenie linku ...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Pýtaš sa za rok 2007 alebo 2008? Prečo by tam hneď malo byť 89 Sk ? Suma stravného závisí od dĺžky trvania pracovnej cesty .... Pri používaní vlastného MV na pracovné cesty nerobíš knihu jázd, ale vyúčtovanie pracovnej cesty ...
0 0
lila7 lila7

lila7 je offline (nepripojený) lila7

Veľmi pekne ďakujem, idem to hneď vyskúšať. Dám vedieť, či som sa z toho vymotala
0 0
lila7 lila7

lila7 je offline (nepripojený) lila7

Ďakujem za reakciu, je to za 07. všetky trvali viac ako 5 hod.
0 0
stanka613 stanka613

stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

Jatiež mam podobný problém mam vl.auto v podnikaní zaplatila som dan z mv takze si možem uplatnit od datumu zmeny pausalne výdavky za km /interným dokladom/, možem si uplatnit výdavky ako napr. poistka auta zákonná, PHM, gumy atd.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

stanka613 Pozri príspevok
Jatiež mam podobný problém mam vl.auto v podnikaní zaplatila som dan z mv takze si možem uplatnit od datumu zmeny pausalne výdavky za km /interným dokladom/, možem si uplatnit výdavky ako napr. poistka auta zákonná, PHM, gumy atd.
Od dátumu akej zmeny ? Paušálne výdavky - myslíš základnú náhradu 6,20 Sk/km ?
Pozri si § 19 ods.2 písm.e/ Zákona o dani z príjmov.
0 0
stanka613 stanka613

stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

den podania DP Z MV
0 0
lila7 lila7

lila7 je offline (nepripojený) lila7

gumy (pneumatiky) by som tam asi nedávala. Myslím si, že ak sa uplatní 6,20 za km v tom je už všetko, čiže do výdavkov sa už nemôže dať nič iné, ani napr. výmena oleja, oprava auta... Znamená to, že ak je auto OK, oplatí sa dávať 6,20 (nie je v majetku firmy). Ak by to bolo staršie auto, hrozí nejaká generálna oprava alebo často nejaké opravy, asi by bolo dobré dávať skutočne vzniknuté náklady, teda nie 6,20. Ak sa mýlim, opravte ma, prosím
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

lila7 Pozri príspevok
gumy (pneumatiky) by som tam asi nedávala. Myslím si, že ak sa uplatní 6,20 za km v tom je už všetko, čiže do výdavkov sa už nemôže dať nič iné, ani napr. výmena oleja, oprava auta... Znamená to, že ak je auto OK, oplatí sa dávať 6,20 (nie je v majetku firmy). Ak by to bolo staršie auto, hrozí nejaká generálna oprava alebo často nejaké opravy, asi by bolo dobré dávať skutočne vzniknuté náklady, teda nie 6,20. Ak sa mýlim, opravte ma, prosím
Bohužiaľ sa mýliš. Pri vlastnom aute nezaradenom do obchodného majetku si môžeš výdavky na auto uplatniť len touto jedinou formou.
0 0
lila7 lila7

lila7 je offline (nepripojený) lila7

Liba2, nerozumiem, v čom sa mýlim. Vysvetli, prosím Ťa.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

liba2 Pozri príspevok
Bohužiaľ sa mýliš. Pri vlastnom aute nezaradenom do obchodného majetku si môžeš výdavky na auto uplatniť len touto jedinou formou.
Vysvetlené ...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

lila7 Pozri príspevok
gumy (pneumatiky) by som tam asi nedávala. Myslím si, že ak sa uplatní 6,20 za km v tom je už všetko, čiže do výdavkov sa už nemôže dať nič iné, ani napr. výmena oleja, oprava auta... Znamená to, že ak je auto OK, oplatí sa dávať 6,20 (nie je v majetku firmy).
Chcela som len povedať, že máš len túto jednu možnosť, uplatňovať základnú náhradu 6,20 Sk/km.

Ak by to bolo staršie auto, hrozí nejaká generálna oprava alebo často nejaké opravy, asi by bolo dobré dávať skutočne vzniknuté náklady, teda nie 6,20.
Táto úvaha nie je správna, nemôžeš pri vozidle nezaradenom do OM účtovať skutočne vzniknuté náklady.

Ak sa mýlim, opravte ma, prosím
upresnila som to viď modrý text.
0 0
b.breza b.breza

b.breza je offline (nepripojený) b.breza

Môžem dať pri vlastnom aute nezaradenom do podnikania do VOZD diaľničnú známku a parkovné ?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

b.breza Pozri príspevok
Môžem dať pri vlastnom aute nezaradenom do podnikania do VOZD diaľničnú známku a parkovné ?
Nie,všetky tieto výdavky sú obsiahnuté v paušálnej náhrade.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

b.breza Pozri príspevok
Môžem dať pri vlastnom aute nezaradenom do podnikania do VOZD diaľničnú známku a parkovné ?
vikinka Pozri príspevok
Nie,všetky tieto výdavky sú obsiahnuté v paušálnej náhrade.
Obidva doklady môžeš dať do VOZD. Tieto nesúvisia priamo s vozidlom ako takým, nie sú to výdavky na jeho údržbua prevádzku. Výdavky súvisia s používaním auta, sú to poplatky nevyhnuté pri prac. cestách.
DN môžeš dať len 7-dňovú.
Sú na porade témy kde sme to rozobrali a dospeli k výsledku.
0 0
Ninina Ninina

Ninina je offline (nepripojený) Ninina

S tym prilis nesuhlasim. Dialnicna znamka je v pausalnej nahrade ale parkovne si moze dat kludne do nakladov
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Tu je tá téma:

http://www.porada.sk/408613-post7.html
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

Ninina Pozri príspevok
S tym prilis nesuhlasim. Dialnicna znamka je v pausalnej nahrade ale parkovne si moze dat kludne do nakladov
Ak si kúpi dialničnú známku 7 dňovú, ktorú potrebuje len v čase konania prac.cesty, taktiež ako parkovne počas prac.cesty, všetko sú to daň.výdavky podľa zákona o cest.náhradách
0 0
gallows gallows

gallows je offline (nepripojený) gallows

lila7 Pozri príspevok
Ahojte,
prosím Vás o pomoc - súrne.

Ak svoje vlastné auto používam v podnikaní, do výdavkov si dám cenu z bločkov z nákupu PHL (to je réžia) + za každý km 6,20. Otázka znie, cez aký doklad zaúčtujete paušál za každý km do výdavkov? Kniha jázd nie je doklad. Riešite to napr. mesačne cez ID? Alebo robíte cesťáky a tam je hneď 89,- + niekde sa dá 6,20 za km? Môžete mi prosím poradiť, ako sa to robí v Alfe. Mám z toho hlavu v smútku

Veľmi pekne ďakujem
Ja používam tiež Alfu a robím to cez interný doklad - výdavok, prevádzková réžia, raz mesačne ako uzávierkovú operáciu. Ja si však nerobím CP, takže neúčtujem k cestám stravné, len paušálne náhrady + spotrebu PHL.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Ahojte. Potrebovala by som radu ohľadom zaradenia auta do používania. Jeden môj známy, SZČO plánuje kúpiť osobný automobil. Čo je výhodnejšie? Zaradiť ho do majetku firmy alebo ho kúpiť do osobného vlastníctva a používať ho cez cestovné príkazy?
Myslím, že ho väčšinou bude používať súkromne, len z času-načas na pracovné cesty. Náklady do firmy nepotrebuje.
Predpokladám, že zákonnú poistku si do nákladov dať nemôže, ak auto nebude zaradené do podnikania. Takže si uplatní paušál 6,20 na km + PHM na ubehnuté km podľa TP. Potrebuje mať v takomto prípade zaplatenú cestnú daň? Ďakujem za opravy a doplnenia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať