Zavrieť

Porady

HNAČKA

Dobry vecer, prosim Vas poradte mi,co mozem jest pri hnacke? Lebo neviem,co mozem a co nie, lebo mam pocit,ze zo vsetkeho uz ma prehana. A to,ze je na hnacku dobra horka cokolada je pravda,ci len povera? DAkujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Evinka73 je offline (nepripojený) Evinka73

    zaciatocnik - úctovnik Evinka73
    Dobrý je ryžový odvar, banány, čierný silný čaj a dokonca aj jablka.

    tina1 je offline (nepripojený) tina1

    tina1
    Pri hnacke nie je vhodna cokolada. Vhodna je dieta, vela tekutin, suchare a caj. Ak mas doma cucoriedky /kompot/. Velmi dobry je HYLAK- obnovuje crevnu floru. Je potrebne aj lekaske vysetrenie.

    slavkasig je offline (nepripojený) slavkasig

    slavkasig
    Ja pri hnačke dávam detom ale aj nám Hylak, Smektu a varím ryžu s mrkvou dosť vody nechám to rozvariť a rozmyxujem trochu osoliť. Má to byť riedke asi ako omáčka . Môžeš to piť alebo jesť po troške aby ti naraz nezaťažilo žalúdok a nesmie to byť veľmi teplé. Alebo dostať v lekárni ORS vo flaške je to niečo podobné ale je tam nejaký prípravok aby sa telo neodvodnilo.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Dcera máva hnačku z niektorých antibiotík, tak dávame automaticky aj Nutrolin-B na obnovenie červ.flory, lebo Hylak jej nezaberal. Ked mala hnačky dlhodobé, pomohla jej Smecta.
    Piť má čierny čaj bez cukru (ked s cukrom, tak len hroznovým) alebo vodu. Jesť môže banány, varenú mrkvu, sucháre, ryžu, piškóty, soletky, neskôr aj varené zemiaky, cestoviny.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    marcelaStanakova Pozri príspevok
    Ja by som odporučila Probiofix 1 ráno a 1večer kapsulku
    Aky probiofix??? jednoznacne ryzovy odvar, mrkvovy odvar , suchare a cierny caj + cucoriedky.
    ked do 2 dni neprejde tak lekar!

    Štefka 64 je offline (nepripojený) Štefka 64

    Štefka 64
    Čokoláda je povera, tá SMEKTA je super.Máme to vyskúšané,ale naozaj keď hnačka neprejde, tak len lekár.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    idaret Pozri príspevok
    Dobry vecer, prosim Vas poradte mi,co mozem jest pri hnacke? Lebo neviem,co mozem a co nie, lebo mam pocit,ze zo vsetkeho uz ma prehana. A to,ze je na hnacku dobra horka cokolada je pravda,ci len povera? DAkujem
    Pri našej robote a dnešnom dátume výber jedla asi nepomôže....
    Črevá sa upokoja 1.4.2008
    na odľahčenie

    Evinka73 je offline (nepripojený) Evinka73

    zaciatocnik - úctovnik Evinka73
    Už aby bolo 1.4.2008. Lebo každý rok v termíne marec- mám chuť dať výpoveď a ísť robiť s krompáčom, aby som vôbec nemusela rozmýšľať.

    m23k je offline (nepripojený) m23k

    m23k
    ja mam vyborny a osvedčeny recept na hnačku .Je vhodny pre deti aj pre dospelych.potrebujeme obyčajne maslo na praženie, ktore spražime na slaboružovo a nechame trocha vychladnut .jeme to po lyžičkach najlepšie rano nalačno a potom 3x cez den až kym sa neupravi stolica.dospely možu 1 polievkovu lyžicu 3x a deti 1 čajovu lyžicu 3x .mam to odskušane na svojich detoch od 1roka do 10 rokov a aj na sebe.dufam že niekomu pomožem tou radou

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    pri hnačke je dobré piť Pepsi Colu, suchá ryža, horká čokoláda, sucháre... a treba si dať niečo proti hnačke...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.