Zavrieť

Porady

Hyacint

Ahojte všetci záhradkári,
kto vie poradiť, ako sa starať o cibuľku hyacintu zakúpeného v obchode, po odkvitnutí, tak aby rozkvitla znova v črepníku.
Pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    DanielaSĽ Pozri príspevok
    Uschli mi kvety na hyacinte kúpenom v obchode.... listy som nechala , kvety odstrihla...ale listy rastú a sú stále pekne zelené...čo s tým ďalej? Chcela by som v jeseni ich vysadiť do záhrady.
    Polievaj iba malicko, nechaj pomaly prirodzene zaschnut. Cibulka sa ti bude pomaly zatahovat a pripravovat sa na oddych.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    KEJKA Pozri príspevok
    teraz ked mám odkvitnuté hyacinty, nie sú na priamom slnku, dokedy ich môžem nechať vonku? alebo už teraz ich mám presadiť a odložiť v črepníkoch?
    Kvety už nie sú, listy trochu ovädli, ale ešte sú zelené......
    Máš ich zasadené voľne, alebo v črepníku?
    Ja mám zopár hyacintov,ktoré som zakúpila v črepníku. Hoci som sa im snažila napodobiť "vonkajšie prostredie", buď kvitli veľmi málo, alebo vôbec nie. Mali iba listy.
    Tak som ich zasadila von a kvitnú krásne každú jar. Cibule nevyberám vôbec,ani na zimu.

    Ak listy začnú žltnúť, môžeš vybrať zo zeme, nechať obschnúť cibuľku a na jeseň znovu zasadiť.

    annina je offline (nepripojený) annina

    annina
    odstrihni kvetnú stolu,ale listy ponechaj sú dôležité pre víživu cibule,nechaj ich zožlknúť na tmavšom a chladnejšom mieste a polievaj len občas,aby cibuľa nevyschla,tam ju nechaj tak do novembra,presad do novej zeminy a v decembri začni viac zalievať, január môžeš aj prihnojiť-na kvitnutie a koncom januára preniesť na svelé a teplejšie stanovište

    atramka je offline (nepripojený) atramka

    atramka
    rybanka, ja som postupovala podobne, cibule som zasadila pred zimou do črepníkov a dala do pivnice, okolo vianoc som zistila, že už začínajú riadne klíčiť, tak som ich preniesla na svetlejšie miesto a krásne mi zakvitli, len boli také povytiahnuté od tepla, o boli krásne v zime a už mi aj odkvitli. To isté som urobila s cibuľami narcisov, zasadila som ich plnú debničku a tiež krásne kvitli, aj som ich vynášala z bytu von,pretože nemajú radi také izbové teplo, ale tiež potešili a teraz sú na terase a pomaličky dokvitajú.

    emyly je offline (nepripojený) emyly

    emyly
    ahojte, pridám sa k vám, tiež mám hyacintu, ale nevedela som že má cez zimu oddychovať v chlade a tme, iba som odstrihla všetky listy ( cibulku som totiž presádzala) a teraz mi narástli len listy, ale nekvitne. Ako postupovať, aby zakvitla?

    rybanka je offline (nepripojený) rybanka

    rybanka
    Ja som len nevedela, čo s tými listami.
    Inak, teraz som niekde čítala, že keď posadím cibuľu, treba ju zakryť papierovým klobúčikom, alebo nechať na tmavom mieste, aby vyrašila, na svetlo dať až keď má takých 6-8 cm.
    Niečo na tom asi bude, lebo som posadila tulipány a len čo pustili lístok tak cca 7 cm, hneď v tom lístku aj kvitli, vôbec nevyrástli. V zemi tiež majú tmu.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    teraz ked mám odkvitnuté hyacinty, nie sú na priamom slnku, dokedy ich môžem nechať vonku? alebo už teraz ich mám presadiť a odložiť v črepníkoch?
    Kvety už nie sú, listy trochu ovädli, ale ešte sú zelené......
    Naposledy upravil KEJKA : 07.06.09 at 16:54

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Uschli mi kvety na hyacinte kúpenom v obchode.... listy som nechala , kvety odstrihla...ale listy rastú a sú stále pekne zelené...čo s tým ďalej? Chcela by som v jeseni ich vysadiť do záhrady.

    Chokma je offline (nepripojený) Chokma

    Chokma
    ahojte, my sme dostali na jesen od jednej panej, co robila poriadky v zahrade, za igelitku vselijakych cibuliek a nestihli sme to vysadit, tak som to vo februari hodila do kvetinacov, aby cibulky nepohnili a zachranili sa a tak krasne mi teraz kvitnu. vonku este len rasia, vyhodila som ich teraz von a mame jar

    Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  15032011881.jpg
Zobrazení: 26
Veľkosť:  68.5 KB
    Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  15032011882.jpg
Zobrazení: 24
Veľkosť:  84.8 KB

    elisabeth je offline (nepripojený) elisabeth

    elisabeth
    Ahojte, kúpila som si rýchlené hyacinty, teraz mi na balkóne dokvitajú.
    Sú to tri veľké cibule, natesnené do malého kochlíčka, cibule z 1/3 prečnievajú nad povrch a mám
    ich 6 kochlíčkov (chcela som ich dať na cintorín a pred dom, ale začalo snežiť, takže zostali na zasklenom balkóne). Je mi ich ľúto vyhodiť. Čo mám s nimi urobiť, aby kvitli aj na rok? Viem, že cibuľoviny sa po odkvete vyberajú zo zeme, ale tie moje neviem či nezoslabli tým že mali tak málo zeme a kvitli ako divé. Mám ich dať ešte do zeme alebo ich mám už nechať zaschnúť?
    Vďaka za pomoc.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.