Zavrieť

Porady

Opatrovanie blízkej osoby

Žijem s mamou v spoločnej domácnosti.Maminka je občan ZŤP, ja som momentálne nezamestnaná a chcem sa opýtať ako je to s príspevkom za opatrovanie blízkej osoby.Koľko je takýto príspevok, ako sa vypočítava a od čoho závisí výška príspevku.Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Odporúčam stránku MPSVaR - dávkový informačný servis tam je všetko detailne popísané.

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Jaajka Pozri príspevok
    Žijem s mamou v spoločnej domácnosti.Maminka je občan ZŤP, ja som momentálne nezamestnaná a chcem sa opýtať ako je to s príspevkom za opatrovanie blízkej osoby.Koľko je takýto príspevok, ako sa vypočítava a od čoho závisí výška príspevku.Ďakujem pekne.
    Ja som si tieto veci zisťovala asi pred trištvrte rokom, takže sa to možno medzitým zmenilo. Maximálny príspevok bol niečo okolo 6000. Mne na úrade povedali, že jeho výška závisí od príjmu opatrovanej osoby (takže v tvojom prípade maminky), ale otec sa potom v novinách dočítal, že aj od príjmu opatrovateľa, čo je podľa mňa divné, ale už som si to potom neoverovala, lebo otec má dosť vysoký dôchodok, tak by nám to asi aj tak nevyšlo. Inak treba k tomu vyplniť dosť veľa tlačív, treba potvrdenie od lekára, podpisy treba pooverovať, ale ak si nezamestnaná, tak by to možno stálo za to. Len si teraz presne nepamätám, či ten pán, u ktorého som sa bola informovať bol zamestnancom Úradu práce,sociálnych vecí a rodiny, alebo zamestnancom Sociálnej poisťovne. Je tam totiž iba raz do týždňa a všetko máme v jednej budove. Najlepšie je zájsť si tam a zistiť presné info.

    Opatrovanie blízkej osoby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.