Zavrieť

Porady

Existuje ešte Združenie fyzických osôb - podnikateľov?

mám rád poctivú prácu a seriózne jednanie ...viac
Prosím vás o radu, či ešte existuje a či je možné založiť Združenie fyzických osôb - podnikateľov? aká právna norma platí momentálne pre Združenie?
môžem takéto združenie založiť so svojím synom, tiež živnostníkom? alebo akú formu spoločného podnikania mi odporučíte?
ďakujem vám za odpovede
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Čo tak porozmýšlať nad spoločnosťou s ručením obmedzeným?
0 0
pepolko pepolko

pepolko je offline (nepripojený) pepolko

mám rád poctivú prácu a seriózne jednanie ...viac
pozeral som sa do Obchodného zákonníka, aj Občianskeho, ale už tam nie je žiadna zmienka o existencii združenia fyz. osôb, ako kedysi ...
0 0
pepolko pepolko

pepolko je offline (nepripojený) pepolko

mám rád poctivú prácu a seriózne jednanie ...viac
... a navyše s.r.o. mi nevyhovuje. čo mi poradíte?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
ZDRUŽENIE


§ 10
Výpočet príjmov a výdavkov spoluvlastníka
a účastníka združenia, ktoré nie je
právnickou osobou

Na začiatok

(1) Príjmy dosiahnuté spoločne dvoma alebo viacerými daňovníkmi z dôvodu spoluvlastníctva k veci alebo zo spoločných práv a spoločné výdavky vynaložené na ich dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie sa zahŕňajú do základu dane jednotlivých daňovníkov podľa ich spoluvlastníckych podielov, ak nie je právnym predpisom ustanovený alebo účastníkmi dohodnutý iný podiel.61)

(2) Príjmy dosiahnuté daňovníkmi pri spoločnom podnikaní alebo zo spoločnej inej samostatnej zárobkovej činnosti (§ 6 ods. 1 a 2), na základe písomnej zmluvy o združení62) alebo písomného vyhlásenia o združení sa63) a daňové výdavky sa zahŕňajú do základu dane jednotlivých daňovníkov rovným dielom, ak nie je v zmluve o združení určené inak. To platí aj pre príjmy a daňové výdavky pri spoločnom podnikaní (§ 6) na základe písomnej zmluvy o združení62) medzi fyzickými osobami a právnickými osobami.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
pepolko Pozri príspevok
... a navyše s.r.o. mi nevyhovuje. čo mi poradíte?
Pri s.r.o. máš väčšiu istotu ochrany súkromného majetku ako pri podnikaní na živnostenský list v prípade finančných problémov.
0 0
pepolko pepolko

pepolko je offline (nepripojený) pepolko

mám rád poctivú prácu a seriózne jednanie ...viac
Majka, prosím Ťa, v ktorom zákone je toto združenie? buď som slepý alebo už neviem čo, asi potrebujem dvojitú kávu :-)
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Zákon o dani z príjmov.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Občiansky zákonník
0 0
pepolko pepolko

pepolko je offline (nepripojený) pepolko

mám rád poctivú prácu a seriózne jednanie ...viac
vrelá vďaka!
neexistuje niečo, ako rodinný podnik?
0 0
pepolko pepolko

pepolko je offline (nepripojený) pepolko

mám rád poctivú prácu a seriózne jednanie ...viac
v občianskom som to nenašiel
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
pepolko Pozri príspevok
vrelá vďaka!
neexistuje niečo, ako rodinný podnik?
S.r.o. v ktorom sú majitelia členovia rodiny.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
http://www.porada.sk/83584-post13.html
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Melnick Pozri príspevok
ZDRUŽENIE


§ 10
Výpočet príjmov a výdavkov spoluvlastníka
a účastníka združenia, ktoré nie je
právnickou osobou
Na začiatok
(1) Príjmy dosiahnuté spoločne dvoma alebo viacerými daňovníkmi z dôvodu spoluvlastníctva k veci alebo zo spoločných práv a spoločné výdavky vynaložené na ich dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie sa zahŕňajú do základu dane jednotlivých daňovníkov podľa ich spoluvlastníckych podielov, ak nie je právnym predpisom ustanovený alebo účastníkmi dohodnutý iný podiel.61)

(2) Príjmy dosiahnuté daňovníkmi pri spoločnom podnikaní alebo zo spoločnej inej samostatnej zárobkovej činnosti (§ 6 ods. 1 a 2), na základe písomnej zmluvy o združení62) alebo písomného vyhlásenia o združení sa63) a daňové výdavky sa zahŕňajú do základu dane jednotlivých daňovníkov rovným dielom, ak nie je v zmluve o združení určené inak. To platí aj pre príjmy a daňové výdavky pri spoločnom podnikaní (§ 6) na základe písomnej zmluvy o združení62) medzi fyzickými osobami a právnickými osobami.
pepolko Pozri príspevok
Majka, prosím Ťa, v ktorom zákone je toto združenie? buď som slepý alebo už neviem čo, asi potrebujem dvojitú kávu :-)
pepolko Pozri príspevok
v občianskom som to nenašiel
Uvedený citát je zo zákona o dani z príjmov.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pozrite Občiansky zákonník § 829 a prísl.ustanovenia
0 0
pepolko pepolko

pepolko je offline (nepripojený) pepolko

mám rád poctivú prácu a seriózne jednanie ...viac
toto viem, už som bol v združení do r. 2003, ale nebolo z.f.o. medzitým zrušené, keď sa už vôbec nespomína v Obchodnom zákonníku pri spoločnostiach, ani nikde inde?
ďakujem vám za ochotu, ste zlatí :-))
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
pepolko Pozri príspevok
toto viem, už som bol v združení do r. 2003, ale nebolo z.f.o. medzitým zrušené, keď sa už vôbec nespomína v Obchodnom zákonníku pri spoločnostiach, ani nikde inde?
ďakujem vám za ochotu, ste zlatí :-))
Združenie fyz.osôb nikdy ani nebolo podľa Obchodného zákonníka.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
pepolko Pozri príspevok
toto viem, už som bol v združení do r. 2003, ale nebolo z.f.o. medzitým zrušené, keď sa už vôbec nespomína v Obchodnom zákonníku pri spoločnostiach, ani nikde inde?
ďakujem vám za ochotu, ste zlatí :-))
Nad čím teda uvažujete , ak chcete so synom uzavrieť zmluvu o združení.Zrušené nie je .
0 0
pepolko pepolko

pepolko je offline (nepripojený) pepolko

mám rád poctivú prácu a seriózne jednanie ...viac
vlastne máte pravdu ... ďakujem, ...asi si ozaj dám tú dvojitú kávu :-)))
0 0
pepolko pepolko

pepolko je offline (nepripojený) pepolko

mám rád poctivú prácu a seriózne jednanie ...viac
a ešte sa chcem opýtať, lebo som zneistil: ako je to teda s tým PD? musí sa viesť jeden akoby hlavný za zfo, a potom dva samostatné, každý za seba? kedysi sme v tom období platili paušálnu daň, a PD sme nemuseli viesť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať