Zavrieť

Porady

Zálohové faktúry v MONEY S3-v najnovšej verzii

Ahojte,

chcela by som sa informovať.. Došla nám zálohová faktúra, ktorú sme uhradili z účtu.

V MONEY S3 je teraz najnovšie, že sa teda už zálohové faktúry neúčtujú, teda nedáva sa tam predkontácia.
Takže úhradu zaúčtujem na 314/221 alebo 314/211.
Tak potom na ostrej faktúre bude účtovanie:

518/321
343/321
321/314
Je to o.k.? Neviem či takto, alebo poradíte mi niekto?

Vopred ďakujem.

S pozdravom

Lenka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    A vystavená zálohová sa účtuje opačne? 221/314? Musím teraz vystaviť do zahraničia, ešte som nerobila zálohovú, mala by mať aj názov zálohová a zvlášť číslovanie?

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    Mohli by ste mi poradiť ako na to, idem prvýkrát vystavovať zálohovú fa, či má mať svoj číselný rad a označenie?

    neznama22 je offline (nepripojený) neznama22

    neznama22
    Ahoj,

    ja na zalohove faktury mam zvlast cislenu radu. Je to ovela prehladnejsie a stretavam sa s tym bezne, ze firmy si takto rozlisuju zalohove faktury - inou ciselnou radou.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    Aj ja som si založila tiež, ale potrebovala by som názov zálohová faktúra preložiť do angličtiny, lebo vystavujem zahraničnú faktúru, dám si ju vytlačiť v angličtine, ale názov mám stále len faktúra. Potrebovala by som ešte vedieť ako nastaviť vyúčtovanie zálohy v Money, možeš mi poradiť, lebo robím prvú fa. Zaúčtovanie nedávam žiadne, ani členenie dph, vlastne je oslobodené. Táto zálohová mi nejde nikde, ani do výkazov? len dám pridať zálohu, napíšem text, sumu celkovú, kurz napr. k dnešnému dňu a vytlačím v angličtine. ďakujem, budem šťastná keď sa z toho vymotám

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    Prečítala som si príručku k programu ako sa vystavujú zál.faktúry, ale nie som z toho moc múdra, ale potrebovala by som sa z toho vymotať, vystaviť ako tak, vystavím: ale neviem, čí dátum splatnosti môžem dať 14 dní, vybaviť do tiež 14 dní? do vtedy požadujeme zaplatiť zálohu, zadala som celkovú sumu tovaru 16.000 eur, kurz dnešný. Je tam na výber zálohová alebo proforma, som myslela, že je to to isté, ale dala som zálohová faktúra. Vytlačila som v angline, opravila text na proforma invoice no.: ZF08001. Môžete mi to niekto odobriť, alebo poradiť, ďakujem veľmi pekne.
    Potom úhrada na účet by mala byť už zaúčtovaná 221/324, aj ju spárujem so zálohovou fa, alebo nie? Ostrú vystavím až začiatkom júla, kedy bude dodaný tovar. Tá by mala byť taká istá ako zálohová, ale s označením a číslovaním normálnej fa, keďže je to do francúzka, je oslobodená od dph, takže členenie dph bude príjem bez vplyvu na dph a do dphčiek mi pôjde až v III.Q? Mohol by mi prosím Vás toto niekto vysvetliť, lebo už týždeň sa zaoberám len zálohovými fa, čítam, príspevky, príručky, ale nič moc som sa nedopátrala, prosím, prosím, ďakujem veľmi pekne, hlavne potrebujem ako to mám urobiť v softe. dík

    Atreides je offline (nepripojený) Atreides

    Atreides
    Postup je spravny. Uhradu je potrebne sparovat so zalohovou fakturou. Vyuctovacia faktura pojde bez DPH ale pozor na clenenie DPH. Je potrebne nan doplnit kod pre trojstranne obchody (ak to nie je 3.stranny obchod: kod 0 - dodanie tovaru) aby vstupila do suhrnneho vykazu. Okrem toho musi byt partner na fakture z clenskeho statu EU (vyplneny kod statu v adresari) a musi mat vyplnene IC DPH.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    takže zálohová vystavená je bez účtovania, je v eurách, zadáva sa tam aj kurz? ja som zadala, neviem, či je to dobre. Dnes uhradili polovicu z fa, takže zaúčtujem 221/324, napr. 8000 eur. A treba tou sumou uhradiť zálohovú faktúru, alebo zaúčtovať len úhradu? Do výkazu dph za II.Q. mi nepôjde fa? Lebo ostrá bude až pri dodaní tovaru a to bude asi v júli. Takže potom v júli by som vystavila normálnu ostrú faktúru podľa zálohovej akurát tam bude zaúčtovanie a neviem ako tam treba odpočítať tú zálohovú platbu, mohlo by mi to niekto poradiť, ďakujem, lebo už dosť dlho sa motám v zálohových faktúrach, ale za druhé je to aj dobre, zas bude múdrejšia. ďakujem

    Atreides je offline (nepripojený) Atreides

    Atreides
    Ano aj na zal. fakturu je potrebne zadat kurz aby bola vycislena jej spravna hodnota v SKK. Uhradou je potrebne uhradit zalohovou fakturu. Zalohova faktura urcite nevstupi do vykazu, nakolko na nu nie je mozne doplnit ani clenenie DPH. V Juli potom vystavite vyuctovaciu fakturu. Najprv na fakturu vystavite polozky, ktore suvisia s dodadim tovaru alebo sluzby. Nakoniec zvolite pridat - odpocet zalohy. Az vyuctovacia faktura vstupi do vykazu. Tam si treba dat pozor na to clenenie DPH ako som pisal v predchadzajucom prispevku. Pri ukladani vyuctovacej faktury, by malo zaroven dojst k vygenerovaniu interneho dokladu ako kurzoveho rozdielu medzi hodnotou uhrad (prijatych preddavkov) a hodnotou vyuctovacej faktury v SKK. Kurz voci CM sa v priebehu casu isto zmeni.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    ďakujem za podrobný popis, keď budem v júli vystavovať, až nebudem niečo vedieť sa ozvem, členenie dph by pri dodávke do nemecka a francúzska malo byť r.7-oslobodené s možnosťou odpočítania dane?
    Ešte by som sa chcela spýtať, či sa nejako dá zmazať zo zoznamu, keď idem tlačiť faktúru a vyberám si vo výbere akú, tak som tam uložila si svoju ale by som ju potrebovala zmazať a uložiť ešte raz, díky moc.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    Prosím Vás ako mám uhradiť alebo čím zálohovú faktúru, už sa s tým trápim.
    Ak je uhradená len polovica fa, potom je vystavená ostrá, odpočet zálohy, úhrada zvyšku ostrej, ale zvyšok čo je uhradená ostrá mi ostáva v zálohovej ako neuhradené. Poradí niekto ako nato, už som skúšala aj s tým dokladom z banky, ale to mi tam potom robí šarapatu v salde. Prosím, díky.

    xatan je offline (nepripojený) xatan

    konatel xatan
    čafte,
    money a zálohovky? tak to je iná komedia, že?

    Ale uvedomte si, že po novom je, v porovnaní čo bolo predtým, prechádzka rajskou zahradou prace so zalohovkami.
    V prvom rade si treba uvedomit, že na zalohovej fakture sa vždy uvádza komplet cena aj s DPH, teda iba jedna suma, tak vás ani nemusí trápiť, ako sa zaučtuje, preto sa asi pristúpilo k tomu, že sa zalohovky po novom ani neučtujú. Len nesmiete zabudnúť k nim spraviť vyučtovavacie faktúry, kde si ošetríte všetky učtovne vzťahy a hlavne nezabudnite odrátať zálohu, aby ste mali nulu v kolonke Uhradiť.
    veľa šťastia s M3S

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.