Zavrieť

Porady

Bankový výpis!!súrne

Prosím Vás!kam mám zadávať bankové výpisy? rovno do denníka? lebo nemám osobitne bankové účty v program????pomoc dakujem
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ak účtuješ v PÚ tak rovno do účtovného denníka ak v JÚ tak do peňažného denníka.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Uhrady prijatých a vydaných faktúr účtuješ priamo v prijatých
a vydaných fakturách ako úhradu faktúr a dávaš zapisovať aj
do denníka. Ostatné úhrady ako napri. výbery z účtu, vklady,
poplatky banke priamo do denníka. Ide o podvojné alebo jednoduché
účtovníctvo? Postup je rovnaký u obidvoch.
0 0
hydroplan hydroplan

hydroplan je offline (nepripojený) hydroplan

ide o podvojné!!ale napríklad zadám úhradu faktúry to je OK. ale potom budem ešte zadávať bankové výpisy a potom ešte raz zadať úhrady? veď už raz sú zaúčtované? alebo ako to robiť?
0 0
hydroplan hydroplan

hydroplan je offline (nepripojený) hydroplan

ešte otázka!mám výpisy z celého roka!!neviem ako to stihnem!!na jednom výpise mám napr. 20 položiek a teraz každú zvlášť zaúčtujem? dakujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
áno, každú položku na bú musíš zaúčtovať podľa dátumu. OdporúčaM Ti urobiť si predkontácie, tak to ide oveľa rýchlejšie.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ty sa nastavíš vo faktúrach priamo na faktúru, ktorú chceš uhradiť. Klikneš na uhradiť, dáš ju zaradiť aj do denníka, dáš predkontáciu a viac krát už účtovať nemusíš.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

a čo ak v jeden dátum mám viacero výberov??môžem to zaúčtovať do jedného zápisu??a tam to rozpíšem???díky
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
každý vzlášť
0 0
suvaha suvaha

suvaha je offline (nepripojený) suvaha

všetko sa len učím..
je to chyba ak som pri uhradach zauctovala uhradu faktury priamo v penaznom denniku a este zvlast v knihe faktur??
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Veď úhrady sa robia cez PD.
0 0
suvaha suvaha

suvaha je offline (nepripojený) suvaha

všetko sa len učím..
lenkak Pozri príspevok
ty sa nastavíš vo faktúrach priamo na faktúru, ktorú chceš uhradiť. Klikneš na uhradiť, dáš ju zaradiť aj do denníka, dáš predkontáciu a viac krát už účtovať nemusíš.
ja som nedala zaradit aj do penazneho dennika ale len do zoznamu uhrad.
0 0
suvaha suvaha

suvaha je offline (nepripojený) suvaha

všetko sa len učím..
moze to tak byt alebo to musi byt vzdy uhradene tym sposobom ze uhrada prebehne cez knihu faktur / uhradit/ zapisat do penazneho dennika?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
suvaha Pozri príspevok
je to chyba ak som pri uhradach zauctovala uhradu faktury priamo v penaznom denniku a este zvlast v knihe faktur??
Nie je, len si skomplikovala svoju robotu.
0 0
suvaha suvaha

suvaha je offline (nepripojený) suvaha

všetko sa len učím..
no to uz viem.bohuzial. dakujem smith ze si si vsimol moj prispevok, si skvely ze mi radis a moc si to vazim.

a ked uctujem uhradu v penaznom denniku na zaklade vypisu tak vzdy cela suma bez dph, t. j. nikdy nerozpisujem? co davam ako typ dph pri vypisoch ? mam tam vzdy dat neovplyvnujuce dph? bo pri fakturach davam typ ktory si to vyzaduje..
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
suvaha Pozri príspevok
no to uz viem.bohuzial. dakujem smith ze si si vsimol moj prispevok, si skvely ze mi radis a moc si to vazim.

a ked uctujem uhradu v penaznom denniku na zaklade vypisu tak vzdy cela suma bez dph, t. j. nikdy nerozpisujem? co davam ako typ dph pri vypisoch ? mam tam vzdy dat neovplyvnujuce dph? bo pri fakturach davam typ ktory si to vyzaduje..
Pri účtovaní úhrady odberateľských fa je to typ 19, a pri dodávateľských 39.
0 0
suvaha suvaha

suvaha je offline (nepripojený) suvaha

všetko sa len učím..
takze davam typ dph aj pri uhradach cez vypis? ked som to tak spravila tak mi v zozname dph dokladov zaratalo dph dvakrat / aj z faktury aj z uhrady.

alebo teda nerozpisujem dph pri uhradach len dam typ dph?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
suvaha Pozri príspevok
takze davam typ dph aj pri uhradach cez vypis? ked som to tak spravila tak mi v zozname dph dokladov zaratalo dph dvakrat / aj z faktury aj z uhrady.

alebo teda nerozpisujem dph pri uhradach len dam typ dph?
Ale veď typ 19 a 39 nevstupuje do DPH priznania predsa.
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

suvaha Pozri príspevok
takze davam typ dph aj pri uhradach cez vypis? ked som to tak spravila tak mi v zozname dph dokladov zaratalo dph dvakrat / aj z faktury aj z uhrady.

alebo teda nerozpisujem dph pri uhradach len dam typ dph?
Ak zadávaš úhradu cez faktúry - automaticky program nastaví 39,19, aby nebola zarátaná 2krát, preto, ak si ju zadala priamo do denníka, nerozpisuj dph /pri PU/ rozpisuj /pri JU/, zadaj 39 alebo 19 /dph zoberie program z faktúr/
Naposledy upravil Petra29 : 25.03.08 at 19:09
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Petra29 Pozri príspevok
Ak zadávaš úhradu cez faktúry - automaticky program nastaví 39,19, aby nebola zarátaná 2krát, peto, ak si ju zadala priamo do denníka, nerozpisuj dph, len zadaj 39 alebo 19 /dph zoberie program z faktúr/

Práveže treba rozpísať, inak celá suma vstúpi do zdaniteľných príjmov, resp. výdavkov aj s DPH.
0 0
suvaha suvaha

suvaha je offline (nepripojený) suvaha

všetko sa len učím..
smith Pozri príspevok
Ale veď typ 19 a 39 nevstupuje do DPH priznania predsa.
mas pravdu pomylila som si to.

este sa mi neukazuje v zozname dph dokladov samozdanenie. fakturu som si zapisala s dph typ 49, ale pri dph dokladoch mi ju tam vobec nenacita.

kde by mohol byt problem?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať