Zavrieť

Porady

založená s.r.o. - otvaracia suvaha

Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Dobrý den
po dlhom citani prispevkov ako zacat uctovat s.r.o. (omega) som uplne dopletena ci s uctom 701 alebo bez????
Nasla som tu odobrene dvojake prispevky tak teraz modry ci cerveny prispevok je spravny?
Pôvodca textu príspevku: Kvietocek
Prvy krat uctujem vznik s.r.o. Prosim o radu alebo potvrdenie ci som to uctovala dobre.
s.r.o. vznikla zapisom do OR t.j. 16.12.2006. ZI bolo splatene v plnej vyske t.j. 200 000,- SK. Rezervny fond som nevytvarala bude sa vytvarat az z prveho zisku.
Prvy moj zapis bol:
353/411 200 000,- predpis ZI
211/353 200 000,- splatenie ZI do pokladne
211/365 30 000,- vklad spolocnika do pokladne
365/211 30 000,- vratenie vkladu spolocnikovi z pokladne
518/365 29.900,- zriadovacie naklady

alebo mam pouzit aj 701????
Dakujem

Máš to dobre. 701 nemôžeš použiť lebo nemáš počiatočné stavy.

V den zalozenia spolocnosti:
ID1
70100/41101(ZI upísané) 200.000
35300/70100 Pohladavky za upisane imanie 200.000
ID2
22100/35300 Splatenie ZI 100.000
22100/36500 Pozicka od spolocnikov 100.000
ID3
41101/70100(ZI upísané) 100.000
70100/41102(ZI Splatené) 100.000

v dalsi den:
ID4
36500/35300 vratenie pozicky vo forme vkladu 100.000
41101/41102(Splatenie ZI) 100.000

ID5
51800/36500 zriadovacie naklady



Usporiadat
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Tita Pozri príspevok
vdakaaaaaaa si poklad verim ti ze si sa musela zhlboka nadychnut lebo ja sama uz mam pocit ze sa ani neviem vyjadrit co vlastne chcem ...vopred sorry a vdaka porade
TAKZE to zhrniem pre istotu
Co ma byt vlastne v tej suvahe za bezp.PO?
len ZI ci..aj ten zvysok udalosti do vzniku sro????
idem opravit datumy uctovania na obd.otvorenie pri
upisani ZI 353/411
ale to
splatenie 211/353 , zriadovacie V vzniknute pred dnom vzniku necham k datumu vzniku (zapisu do OR) teda 23.3.2007?

potom ich suvaha zase vypluje za bezne obdobie? je to spravne?
...to nadýchnutie som myslela Tebe... ja už to mám predýchané keď som sa tým borila sama .... preto chápem ako sa cítiš. Na BPO prosím Ťa zabudni. V období otvorenie zaúčtuj 353/411, vytlač si otváraciu súvahu... dátumom vzniku zaúčtuj vklad peňazí do pokladne, vyrovnaj pohľadávku, zriaďovacie náklady..... a už ideš v pohode (dúfam že som správne pochopila čo sa tam všetko udialo...)
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

no tak tu vidno..ze uz mi z toho šibe)))))))))))))))))))
myslim ze ma chapes spravne:
zalozili sro ZI upisane splatene 200000
vznik zapis do OR je 23.3.2007
a ja mam par pokladnicnych dokladov a fakturu tie su vystavene v marci este pred dnom vzniku s.r.o. a s tymto sa tu serkam,

potom 31.5.2007 zalozili ucet, poslali tam 2000 co ma tiez netesi lebo poslali so sukromneho uctu a ja som to planovala zauctovat 261/211 a 221/261.... asi to budem musiet dat cez 365 hm?
no a uz len bankove poplatky do konca roka mesacne...co hadam zvladnem
zaklad je dobre zacat cize okrem pohybu 353/411 bude vsetko pri uzavierke v suvahe a vykaze za bezne obdobie
uf...zase som sa rozpisala...ale radsej to upresnim aby sme sa pochopili a idem sa teda nadychnut...:P
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

Ajuška Pozri príspevok
...to nadýchnutie som myslela Tebe... ja už to mám predýchané keď som sa tým borila sama .... preto chápem ako sa cítiš. Na BPO prosím Ťa zabudni. V období otvorenie zaúčtuj 353/411, vytlač si otváraciu súvahu... dátumom vzniku zaúčtuj vklad peňazí do pokladne, vyrovnaj pohľadávku, zriaďovacie náklady..... a už ideš v pohode (dúfam že som správne pochopila čo sa tam všetko udialo...)
Už som pochopila aj tvoje účtovanie, v omege som otvorenie ešte nerobila, v podstate účtujeme rovnako, len ja, v mrp, musím nahodiť PS a tie sú zobrazené cez 701, aby som mohla zostaviť otváraciu súvahu. ostatné sedí.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Tita Pozri príspevok
no tak tu vidno..ze uz mi z toho šibe)))))))))))))))))))
myslim ze ma chapes spravne:
zalozili sro ZI upisane splatene 200000
vznik zapis do OR je 23.3.2007
a ja mam par pokladnicnych dokladov a fakturu tie su vystavene v marci este pred dnom vzniku s.r.o. a s tymto sa tu serkam,

tieto doklady ani nemôžeš mať s neskorším dátumom, nakoľko to boli bezprostredné náklady súvisiace so zakladaním s.r.o.

potom 31.5.2007 zalozili ucet, poslali tam 2000 co ma tiez netesi lebo poslali so sukromneho uctu a ja som to planovala zauctovat 261/211 a 221/261.... asi to budem musiet dat cez 365 hm?

s týmto sa ešte len musíš serkať - pozri vyhlásenie správcu vkladu - netuším či je (alebo v spol. zmluve) zmienka o zložení ZI na účet...
ak je v hotovosti, tak 211/353 musíš účtovať dňom vzniku a potrápiť sa s tým prevodom zo súkromného (zle sa mi to takto - keď nevidím doklady) ale zo všetkého sa dá vyjsť...

no a uz len bankove poplatky do konca roka mesacne...co hadam zvladnem
zaklad je dobre zacat cize okrem pohybu 353/411 bude vsetko pri uzavierke v suvahe a vykaze za bezne obdobie
uf...zase som sa rozpisala...ale radsej to upresnim aby sme sa pochopili a idem sa teda nadychnut...:P
...máš o zábavu na víkend postarané......
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Petra29 Pozri príspevok
Už som pochopila aj tvoje účtovanie, v omege som otvorenie ešte nerobila, v podstate účtujeme rovnako, len ja, v mrp, musím nahodiť PS a tie sú zobrazené cez 701, aby som mohla zostaviť otváraciu súvahu. ostatné sedí.
no mne sa ta otvaracia nedari...zmenila som obdobie zactovania prveho ID a skusam tlac ..podarila sa mi len suvaha jednoducha...
to moze byt ta otvaracia? ..je tam datum 1.3.2007 je to ok?
suvaha vykaz sa mi nedari
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Ajuška Pozri príspevok
...máš o zábavu na víkend postarané......
fuu ...preco zlozenie ZI na ucet?
ZI dam 211/353 cele
to len potom pocas roka (13.8.2007), ked uz mali zalozeny ucet od 31.5.2007...zistili ze na nom niesu peniazky)))) museli tam poslat rychlu inekciu aby to splachlo poplatky.....preco tam pliest ZI ?? nestaci ze dam pozicku spolocnika...a potom mu ju z pokladne vratim?
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Tita Pozri príspevok
no mne sa ta otvaracia nedari...zmenila som obdobie zactovania prveho ID a skusam tlac ..podarila sa mi len suvaha jednoducha...
to moze byt ta otvaracia? ..je tam datum 1.3.2007 je to ok?
suvaha vykaz sa mi nedari
cez: Prehľady... súvaha jednoduchá (pod tým máš ....
výkaz ziskov a strát
konsolid.výkaz ziskov a strát
súvaha výkaz ........ názov zostavy - originálne tlačivo ... pokračuj ... nastavenie tlače - k účtovnému obdobiu ... ...

Práca chvatná málo platná ... ako moja stará mať vravela ... ... Tita, Tita... pohraj sa s programom - lebo takto sa narobíme obe... ...
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Tita Pozri príspevok
fuu ...preco zlozenie ZI na ucet?
ZI dam 211/353 cele
to len potom pocas roka (13.8.2007), ked uz mali zalozeny ucet od 31.5.2007...zistili ze na nom niesu peniazky)))) museli tam poslat rychlu inekciu aby to splachlo poplatky.....preco tam pliest ZI ?? nestaci ze dam pozicku spolocnika...a potom mu ju z pokladne vratim?
nebolo mi jasné - čo si popísala - tak som zvažovala možnosti......
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Ajuška Pozri príspevok
cez: Prehľady... súvaha jednoduchá (pod tým máš ....
výkaz ziskov a strát
konsolid.výkaz ziskov a strát
súvaha výkaz ........ názov zostavy - originálne tlačivo ... pokračuj ... nastavenie tlače - k účtovnému obdobiu ... ...

Práca chvatná málo platná ... ako moja stará mať vravela ... ... Tita, Tita... pohraj sa s programom - lebo takto sa narobíme obe... ...
juuuuj nieee nemyslela som ze sa mi nedari suvaha vykaz najst
ale ju urobilo k datumu 0.0.200.
a za obdobie od 0 2007 do 0 2007
a BPO ma datum od 0/2007 do 2/2007
tak som skusala suvahy ine...vidim ich tam viac asi sa uz privela hram
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Ajuška Pozri príspevok
nebolo mi jasné - čo si popísala - tak som zvažovala možnosti......
takze cez pozicku by si to riesila?
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Ajuška Pozri príspevok
cez: Prehľady... súvaha jednoduchá (pod tým máš ....
výkaz ziskov a strát
konsolid.výkaz ziskov a strát
súvaha výkaz ........ názov zostavy - originálne tlačivo ... pokračuj ... nastavenie tlače - k účtovnému obdobiu ... ...

Práca chvatná málo platná ... ako moja stará mať vravela ... ... Tita, Tita... pohraj sa s programom - lebo takto sa narobíme obe... ...
najradsej by som si ta nastahovala tu do mojej izby aj s tvojom urobenou uzavierkou za rok ked si uctovala zalozenia firmy...potom by som asi pochopila vsetko co mi chces povedat za par minut a netrapila tu cely svetco ako zauctovat a co ma ako vyzerat vo vykazoch
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Tita Pozri príspevok
takze cez pozicku by si to riesila?
trebárs aj zaúčtovanie chybnej platby a vrátenie v hotovosti cez pokladňu...
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Tita Pozri príspevok
najradsej by som si ta nastahovala tu do mojej izby aj s tvojom urobenou uzavierkou za rok ked si uctovala zalozenia firmy...potom by som asi pochopila vsetko co mi chces povedat za par minut a netrapila tu cely svetco ako zauctovat a co ma ako vyzerat vo vykazoch
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Ajuška Pozri príspevok
...to nadýchnutie som myslela Tebe... ja už to mám predýchané keď som sa tým borila sama .... preto chápem ako sa cítiš. Na BPO prosím Ťa zabudni. V období otvorenie zaúčtuj 353/411, vytlač si otváraciu súvahu... dátumom vzniku zaúčtuj vklad peňazí do pokladne, vyrovnaj pohľadávku, zriaďovacie náklady..... a už ideš v pohode (dúfam že som správne pochopila čo sa tam všetko udialo...)
este sa k tomu predsa vratim
podla nasledovneho je jasne ze otvaracia suvaha sa robi a premieta sa jej stav do suvahy k 31.12.2007, tebe sa to v omege podarilo tak ako to je tu? teda mat v stlpci BPO 200 ZI?
Opatrenie
Ministerstva financií Slovenskej republiky
z 31. marca 2003,
ktorým sa ustanovujú podrobnosti o usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek individuálnej účtovnej závierky a rozsahu údajov určených z individuálnej účtovnej závierky na zverejnenie pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva



Ministerstvo financií Slovenskej republiky podľa § 4 ods. 2 zákona č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve (ďalej len „zákon“) ustanovuje:
§ 2

Súvaha a výkaz ziskov a strát

(1) Obsahové vymedzenie položiek súvahy a položiek výkazu ziskov a strát nadväzuje na príslušné účty z rámcovej účtovej osnovy a účty vytvorené účtovnou jednotkou uvedené v účtovom rozvrhu.1)

(2) Pri zostavení prvej účtovnej závierky po vzniku účtovnej jednotky sa v súvahe v stĺpcoch 4 a 6 vykazujú údaje z otváracej súvahy. Vo výkaze ziskov a strát sa údaje v stĺpci 2 nevykazujú.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Tita Pozri príspevok
este sa k tomu predsa vratim
podla nasledovneho je jasne ze otvaracia suvaha sa robi a premieta sa jej stav do suvahy k 31.12.2007, tebe sa to v omege podarilo tak ako to je tu? teda mat v stlpci BPO 200 ZI?
Opatrenie
Ministerstva financií Slovenskej republiky
z 31. marca 2003,
ktorým sa ustanovujú podrobnosti o usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek individuálnej účtovnej závierky a rozsahu údajov určených z individuálnej účtovnej závierky na zverejnenie pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva



Ministerstvo financií Slovenskej republiky podľa § 4 ods. 2 zákona č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve (ďalej len „zákon“) ustanovuje:
§ 2

Súvaha a výkaz ziskov a strát

(1) Obsahové vymedzenie položiek súvahy a položiek výkazu ziskov a strát nadväzuje na príslušné účty z rámcovej účtovej osnovy a účty vytvorené účtovnou jednotkou uvedené v účtovom rozvrhu.1)

(2) Pri zostavení prvej účtovnej závierky po vzniku účtovnej jednotky sa v súvahe v stĺpcoch 4 a 6 vykazujú údaje z otváracej súvahy. Vo výkaze ziskov a strát sa údaje v stĺpci 2 nevykazujú.
Snažila som sa Ti už v predošlých príspevkoch vysvetliť aby si zabudla na BPO - musíš si uvedomiť čo v Tvojom prípade je BO a čo BPO... ak pochopíš čo sú jednotlivé účtovné obdobia vyjasní sa Ti... Priznávam že nepoznám všetky metodické postupy - ale som si istá, že v aktuálnej verzii Omegy je nastavenie v súlade so zákonom. Nepoznám ani naspamäť stĺpce súvahy (mám na to predsa program) - ale v tej moje nemám žiadne stĺpce 4-6...... avšak v riadkoch 4-6 sa podľa Tvojich účtovných prípadov nemá čo objaviť. Koniec-koncov od otváracej súvahy do 31.12.2007 sa mi podľa zaúčtovaných náležitostí kumulujú stavy... ...ty naozaj chceš aby som si šla k Tebe prisadnúť......
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Ajuška Pozri príspevok
Snažila som sa Ti už v predošlých príspevkoch vysvetliť aby si zabudla na BPO - musíš si uvedomiť čo v Tvojom prípade je BO a čo BPO... ak pochopíš čo sú jednotlivé účtovné obdobia vyjasní sa Ti... Priznávam že nepoznám všetky metodické postupy - ale som si istá, že v aktuálnej verzii Omegy je nastavenie v súlade so zákonom. Nepoznám ani naspamäť stĺpce súvahy (mám na to predsa program) - ale v tej moje nemám žiadne stĺpce 4-6...... avšak v riadkoch 4-6 sa podľa Tvojich účtovných prípadov nemá čo objaviť. Koniec-koncov od otváracej súvahy do 31.12.2007 sa mi podľa zaúčtovaných náležitostí kumulujú stavy... ...ty naozaj chceš aby som si šla k Tebe prisadnúť......
no aj hej
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ahojte prosím Vás,bezprostredne predch.učt.obdobie je teda vtedy,keď sa podpíše spoločenská zmluva?

naša s.r.o. bola zapísaná do OR 17.6.08 - toto obdobie uvediem aj do daň.priznania teda 17.6.2008-31.12.2008
a spoločenská zmluva bola podpísaná 4.6.08 -
tzn.bezprostredne predch.účt.obdobie (vo výkaze a v súvahe) je 6/2008
to by mala byť vyhotovená otváracia súvaha v tomto období,však?

a tieto údaje-máme ZI 200 tis Sk, 353/411 200 tis Sk (splatené do pokladne),to by malo byť vyčíslené iba v súvahe,v stĺpčeku bezpr.predch.účt.obd. na riadku 68 a 67?

Poradíte mi prosím niekto?Lebo čítam tie príspevky a snažím sa to pochopiť,no dúfam že to takto bude správne..Ďakujem veľmi moc
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať