Zavrieť

Porady

paragony

Chcem sa spýtat ci zákon stanovuje v akom prípade môže obchodník predávať na paragon? Mam pripad ze v bare predavaju aj tovar ktory ale nenahadzuju do registracnej pokladnice ale davaju ho na paragon. Je to v poriadku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    marianlukac Pozri príspevok
    Chcem sa spýtat ci zákon stanovuje v akom prípade môže obchodník predávať na paragon? Mam pripad ze v bare predavaju aj tovar ktory ale nenahadzuju do registracnej pokladnice ale davaju ho na paragon. Je to v poriadku?

    Paragón - ten, ktorý sa vypisuje ručne, je možné použiť v prípade,ak je registračná pokladnica pokazená. Ale v knihe pokladnice musí byť o tom záznam,že bola v servise. Inak je povinnosť všetky tržby viesť cez registračnú pokladňu.

    AnikoAd je offline (nepripojený) AnikoAd

    AnikoAd
    Všetko,čo je uvedené na paragone,by sa dodatočne malo nablokovat do registračnej pokladne.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    AnikoAd Pozri príspevok
    Všetko,čo je uvedené na paragone,by sa dodatočne malo nablokovat do registračnej pokladne.
    Toto je spravny postup?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Rada by som poziadala so radu:

    Firma vystavila aj paragony, vo vyhlaske som sa docitala, ze vtedy treba urobit dennu uzavierku rucne. Cast dna vsak ERP fungovala, takze mam aj uzavierku z ERP. Ako som pochopila z prispevku http://www.porada.sk/600430-post10.html, denna uzavierka bude suctom rucnej a ERP uzavierky. Rozumiem tomu spravne, ze riadnu dennu uzavierku vytvorim rucne a nalepim medzi pasky dennych uzavierok a zaroven tieto suhrnne udaje zapisem do "denneho vykazu obratov"? (Podobne zrejme postupujem aj pri mesacnej.) Tuto uzavierku aj zauctujem do uctovnictva. Kam nalepim paragony?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    prosim, prosim... s kasou som uz roky nerobila...

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Danilka, je to viacmenej prepis Vyhlasky, ale aj tak dakujem. Ide sa do toho pustit...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.