Zavrieť

Porady

nikto nechce pomôcť alebo zarobiť???

veľmi súrne potrebujem pomoc, nikto sa mi neozval, čo tu nie je človek, čo ovláda celé money s3 aj účtovníctvo? Okolie Zvolena - forrest@centrum.sk
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jessica je offline (nepripojený) jessica

    neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac jessica
    človiečik Pozri príspevok
    veľmi súrne potrebujem pomoc, nikto sa mi neozval, čo tu nie je človek, čo ovláda celé money s3 aj účtovníctvo? Okolie Zvolena - forrest@centrum.sk
    Robím s MoneyS3 no som z BA. Potrebuješ niečo poradiť s programom?

    človiečik je offline (nepripojený) človiečik

    človiečik
    ale áno, neviem si pomôcť s programom. napr: baba čo mi ho nastavovala mi urobila predpis na dph ako ho zaúčtovať do interných dokladov, ale mne sa to nezdá, lebo mi to nesadlo, ďalej, predpis miezd !tkzv sumár - čo nahadzujem, vlastne nesedí so skutiočne vypl. mzdami. keďže tieto sa neúčtujú v mojom PC ale v MRP. /mimochodom kamaráti - zadara/Keď to robím ja je to automaticky a sám ho program vytvára. lenže nie a nie prísť na chybu, kde je už som tu mala jedného ing. teraz odišiel, zlaty chlapec, tvrdí, že je chyba v sumári miezd, ale kde, keď ja tie mzdy netvorím je a s odvodmi sú stále pozadu......je to na dlho. no a s uzávierkovými operáciami potrebujem pomôcť, keďže som to nikdy nerobila.nechcem sa za to hanbiť, ale v predvahe mi figurujú nejaké zostatky a tie preúčtovať internými dokladmi?
    ponáhľam sa domov a hned si sadnem k pc tak za hoďku. ste ohromní, že mi poradíte. hneď mi je lepšie keď viem, že je niekto niekde čo myslí aj na iných. diky

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    človiečik Pozri príspevok
    ale áno, neviem si pomôcť s programom. napr: baba čo mi ho nastavovala mi urobila predpis na dph ako ho zaúčtovať do interných dokladov, ale mne sa to nezdá, lebo mi to nesadlo, ďalej, predpis miezd !tkzv sumár - čo nahadzujem, vlastne nesedí so skutiočne vypl. mzdami. keďže tieto sa neúčtujú v mojom PC ale v MRP. /mimochodom kamaráti - zadara/Keď to robím ja je to automaticky a sám ho program vytvára. lenže nie a nie prísť na chybu, kde je už som tu mala jedného ing. teraz odišiel, zlaty chlapec, tvrdí, že je chyba v sumári miezd, ale kde, keď ja tie mzdy netvorím je a s odvodmi sú stále pozadu......je to na dlho. no a s uzávierkovými operáciami potrebujem pomôcť, keďže som to nikdy nerobila.nechcem sa za to hanbiť, ale v predvahe mi figurujú nejaké zostatky a tie preúčtovať internými dokladmi?
    ponáhľam sa domov a hned si sadnem k pc tak za hoďku. ste ohromní, že mi poradíte. hneď mi je lepšie keď viem, že je niekto niekde čo myslí aj na iných. diky
    Nič v zlom človiečik, ale bolo by dobre, keby si na zadávanie otázky, resp. problému používal viac viet. A nie jednu dlhú, nezrozumiteľnú. Priznám sa musel som to prečítať 5 krát aby som celé pochopil.

    človiečik je offline (nepripojený) človiečik

    človiečik
    pane smith, tak na úvod - ja som absolútny začiatočník v money s3.
    moja veta bola dlhá a nezrozumiteľná pretože som sa premiestňovala od pc k pc vzdialeného niekoľko km a chcela som sa rýchlo pozrieť či sa tu fakt niekto našiel a teraz po poriadku. Keďže mi súvaha počiatočných stavov sadla berme že je o.k. v money s 3 zaúčtujem dph do interných dokladov ale prečo mi to nesedí, ako vlastne skontrolovať čo mám zle A čo mám preúčtovať zase v internom doklade. som absolútny nováčik, ale strašný detailista, všetkému chcem rozumieť ale nezvládam to. priznávam, že neviem kopu vecí. dlho mi radila jedna účtovníčka - Meo s "M" a zistila som že na figu. a to len odvtedy ako som začala robiť sama a pátram po detailoch . čo včuľ?technická podpora furt obsadená, celé dva týždne. doklady mi doniesli pred 2 týždňami mali ich na kontrole du. je veta zase obšírna? ale hej, veď je toho veľa, veľa.... proste všetko po poriadku.... diky milý pane.

    človiečik je offline (nepripojený) človiečik

    človiečik
    odpovedám aj jessice.bohužiaľ, budem zase makať na pc až zajtra ráno, dnes som úplne hotová. celý deň som pozerala stránku a nikto sa mi neozval. tak som to vzdala. a zrazu som si našla odpovede. nevadí že si z ba. Hlavne potrebujem vedieť niektoré veci okolo zaúčtovania v programe, a ako na to. ako som napísala som začiatočník, nikto mi neradil, jedna zlatá kočka čo mi to sľubovala, tak je bohužiaľ v nemocnici. porada je super. ale ja mám málo času, neviem či to zvládnem. budem pri pc ráno okolo 7,30 veľmi ďakujem, aj dám svoje tel. číslo. a potom zavolám ja. pevnú linku mám celý deň zdarma. strašne moc díky.

    človiečik je offline (nepripojený) človiečik

    človiečik
    ďakujem krásne, preštudujem a zajtra dám ráno dotaz a ozvi sa mi prosím ťa.hlavne mi nie je jasné zaúčtovanie dph, to ma straší celý čas - v pú.prosila by som o polopatistické vyjadrenie. a tá baba je na tom ako ja - tiež opravujem kiksy po super účtovníčke. a mám infarktové stavy. je ale divné že účtuje v "DOS-e" a ako sama hovorí - všetko sa dá napasovať. ale ja to chcem poriadne a správne. ďakujem.teda myslela som zaúčtovanie dph na internom doklade už výslednú sumu - s daň.úradom, každý mesiac.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    človiečik Pozri príspevok
    ale áno, neviem si pomôcť s programom. napr: baba čo mi ho nastavovala mi urobila predpis na dph ako ho zaúčtovať do interných dokladov, ale mne sa to nezdá, lebo mi to nesadlo...
    Tu je link:
    www.porada.sk/t41323-dph-zauctovanie.html

    Jedná sa síce o tému v Pohode, ale pointa je tá istá.

    človiečik je offline (nepripojený) človiečik

    človiečik
    ďakujem ľubka, zvládla som to, mala som tam prednastavené zúčtovanie s daň.úradom iný účet než som ho dávala ja.teraz potrebujem zase poradiť čo so stratou 431 z min. roka. a hlavne ako ju zase rozúčtovať. niekde som čítala, že ju treba na konci roka previesť na iné účty, ja neviem, myslím si že by sa mohla 1/4 odpočítať v DP. a potom ešte otázka, dá sa v money s 3 keď nemám zavedenú kartu majetku iba preúčtovať int.dokl. obstaranie na zaradenie - keďže nemám prvotné doklady a v karte majetku treba vypisovať rôzne údaje..... diky

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    človiečik Pozri príspevok
    ďakujem ľubka, zvládla som to, mala som tam prednastavené zúčtovanie s daň.úradom iný účet než som ho dávala ja.teraz potrebujem zase poradiť čo so stratou 431 z min. roka. a hlavne ako ju zase rozúčtovať. niekde som čítala, že ju treba na konci roka previesť na iné účty, ja neviem, myslím si že by sa mohla 1/4 odpočítať v DP. a potom ešte otázka, dá sa v money s 3 keď nemám zavedenú kartu majetku iba preúčtovať int.dokl. obstaranie na zaradenie - keďže nemám prvotné doklady a v karte majetku treba vypisovať rôzne údaje..... diky
    Najskôr si urob daň. priznanie. Ak ti v ňom vyjde daň, tú ešte zaúčtuj. Ak ti vyjde strata, o nej sa neúčtuje.
    Ak píšeš o HV = strate za r. 2006, tak tú v 12/07 preúčtuj na 429.
    Ak o HV = strate za r. 2007, o tom budeš účtovať až v r.2008 na účet 429.

    človiečik je offline (nepripojený) človiečik

    človiečik
    a zaúčtujem ju do interných dokladov na účty 591/341 ?dúfam že áno, trápim sa s tými inter dokladmi ako pako. asi je tento program vynikajúci, ale pre mňa je zatiaľ neprehľadný a ešte sa stále učím a asi potrebujem očného....:-)

    zuzkic je offline (nepripojený) zuzkic

    zuzkic
    chcela som sa spytat , ci by nebolo mozne sa dohodnut na nejakom malom skoleni resp.zauceni do Money S3,som uplný začiatočník, z BA

    Fato2008 je offline (nepripojený) Fato2008

    Fato2008
    jessica Pozri príspevok
    Robím s MoneyS3 no som z BA. Potrebuješ niečo poradiť s programom?


    Ahoj.
    Prosim ta Jessica, alebo ktokolvek, potrebujem zohnat niekoho, kto by bol ochotny pre moju prijatelku spravit skolenie v Money S3. Potrebujeme to surne. Samozrejme za to nechceme zadarmo. Vopred dakujem za pomoc.
    Naposledy upravil Fato2008 : 14.02.09 at 06:53

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.