Zavrieť

Porady

Pachira

Zdravim, mate niekto skusenosti s pestovanim pachiry? Jednu mam uz viac ako 4 roky a uz je dost vysoka a chcela by som ju skratit. Skusal to uz niekto? Dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zena je offline (nepripojený) zena

    zena
    Aj ja by som bola zvedava na skusenosti s mnozenim pachiry. Mam taku 2rocnu zapletenu a asi sa jej prestalo darit .Doteraz som s nou nemala problem no rozhodla som sa pre istou rozmnozit ju . Z 5 zapletenych konarikov som jeden odstrihla,dala asi na 2-3 hodinky do vody a zasadila som ho.Na crepnik som natiahla igelit.vrecko,lebo ze na pustenie korienkov potrebuje "nohy v teple". Zvysok kmena s listami je "na vzduchu". Skusali ste to uz,takto nejako?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Toto je z google:
    Pachira aquatica s plodom.JPG  

    zena je offline (nepripojený) zena

    zena
    Takto vyzerala este ked bola OK. Ta fotka v predoslom prispevku je plod rastucej pachiry v prirode,kde dorasta do vysky 20m.
    P4030173.jpg  
    P4030180.jpg  
    1/1

    kukurička je offline (nepripojený) kukurička

    kukurička
    ...je krásna. Mne takáto postupne poopadávala, tak som bola aj dosť smutná, lebo mala tiež pekné lístky. Nemala som s jej pestovaním žiadne skúsenosti, takže neviem poradiť...

    zena je offline (nepripojený) zena

    zena
    kukurička Pozri príspevok
    ...je krásna. Mne takáto postupne poopadávala, tak som bola aj dosť smutná, lebo mala tiež pekné lístky. Nemala som s jej pestovaním žiadne skúsenosti, takže neviem poradiť...
    Aj ja si myslim ze moja takto dopadne, niektore listky su stale pekne, ale vacsina je bud obschnuta,alebo taka flakata. Vlahy a svetla ma dost,dokonca som ju presadila ale nic nepomaha,tak skusam rychlo namnozit z tych zdravych casti. Zatial moj pokus vyzera slubne,tak si drzim palce aby sa mi to podarilo

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    elienka123 Pozri príspevok
    Zdravim, mate niekto skusenosti s pestovanim pachiry? Jednu mam uz viac ako 4 roky a uz je dost vysoka a chcela by som ju skratit. Skusal to uz niekto? Dik
    Toto som vygúglila - dolu na konci článku je rozmnožovanie. http://kaz.kios.sk/index.php?id=1262
    Tiež som dostala krásnu pachiru a nič som o nej nevedela. Zo začiatku sa jej veľmi nedarilo, opadávali jej listy a asi tri zapletené stonky mi úplne odhnili, ale zrejme potrebuje nájsť svoje miesto. Teraz je úplne preč zo slnka, ale má svetlo a krásne vyháňajú listy jeden za druhým. Polievam cca raz za týždeň, ale častejšie rosím.
    ahojte aj ja mam ...v respektive som mala krasnu pachiru ktora bola od korena v tvare vrkoca a potom kraaaasna koruna listov a teraz mam len vrkoc a par suchých haluzi no myslim ze este zije lebo tam puci jeden skromny listok chcela by som ho rozmnozit videla som to na obrazku ako sa to robi no neviem kde presne to mam odrezat kedze je ich od korena na kope vela ci ich mam aj nejako rozuzlit a oddelit alebo co ...prosim poradte mi dakujem

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    marcelka932 Pozri príspevok
    ahojte aj ja mam ...v respektive som mala krasnu pachiru ktora bola od korena v tvare vrkoca a potom kraaaasna koruna listov a teraz mam len vrkoc a par suchých haluzi no myslim ze este zije lebo tam puci jeden skromny listok chcela by som ho rozmnozit videla som to na obrazku ako sa to robi no neviem kde presne to mam odrezat kedze je ich od korena na kope vela ci ich mam aj nejako rozuzlit a oddelit alebo co ...prosim poradte mi dakujem
    http://www.celysvet.cz/pachira.php

    ROZMNOŽOVÁNÍ:
    Časně z jara semeny nebo v srpnu řízky (25°C).
    ŠKŮDCI, CHOROBY:
    Mšice, opadání listů v suchém vzduchu.


    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.