Zavrieť

Porady

Peciatka

Viem, ze sa tu uz o tom vela pisalo, ale bolo to z roku 2007 tak sa radsej pytam. ako zivnostnicka som povinna mat peciatku? v akom poradi tam mam mat udaje? meno mam ako obchodne meno, teda ma tam byt obchodne teda moje meno, potom adresa, ico, dic a zapis v zivnostenskom? staci ak si kupim taku peciatku co si doma vyskladam sama, alebo si mam dat peciatku radsej vyrobit? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    jankajankajanka Pozri príspevok
    Viem, ze sa tu uz o tom vela pisalo, ale bolo to z roku 2007 tak sa radsej pytam. ako zivnostnicka som povinna mat peciatku? v akom poradi tam mam mat udaje? meno mam ako obchodne meno, teda ma tam byt obchodne teda moje meno, potom adresa, ico, dic a zapis v zivnostenskom? staci ak si kupim taku peciatku co si doma vyskladam sama, alebo si mam dat peciatku radsej vyrobit? Dakujem
    Pečiatka nie je povinná
    a co ked mi prisiel papier zo zdravotnej poistovne a mam tam napisane peciatka a podpis platcu zdravotneho poistenia? sa tam ma len podpisat alebo co ako?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    jankajankajanka Pozri príspevok
    a co ked mi prisiel papier zo zdravotnej poistovne a mam tam napisane peciatka a podpis platcu zdravotneho poistenia? sa tam ma len podpisat alebo co ako?
    Áno stačí sa podpísať

    Yvonne je offline (nepripojený) Yvonne

    Yvonne
    Odo mňa chceli v SP, aby som pod podpis napísaala "bez pečitaky", kedže klientka, ktorú som prihlasovala tiež nemala pečiatku - žiadny zákon neprikazuje, aby si ju mala...

    katka25 je offline (nepripojený) katka25

    katka25
    pečiatka sa nedáva ani na daňové priznanie, a to je aký dôležitý dokument ! podla mna pečiatka už dnes nemá cenu, dá sa bez problémov sfalšovať, vyrobiť identická, ale podpis je jedinečný, originálny, dokonale sa sfalšovať nedá, a súdny znalec z odboru grafológie dokáže posúdiť, či ide o originál podpisu alebo podvrh .

    jozefstefan je offline (nepripojený) jozefstefan

    jozefstefan
    Peciatka je dobra vtedy, ak rucne vstavujes PPD a VPD, potom len bachnes peciatku namiesto vyplnovania firmy/organizacie.
    Ale ked aj toto robis cez uctovnicky software, nema zmysel mat peciatku.
    Alebo na listy na miesto odosielatela, ak netlacis na obalky.

    Lienkovo je offline (nepripojený) Lienkovo

    Lienkovo
    Ahojte,

    ked si davam robit peciatku mam uviest adresu sidla co mam na ZL alebo adresu prevadzky, alebo oboje? dakujem vopred za radu

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    Lienkovo Pozri príspevok
    Ahojte,

    ked si davam robit peciatku mam uviest adresu sidla co mam na ZL alebo adresu prevadzky, alebo oboje? dakujem vopred za radu
    Podľa toho, na čo ju chceš používať...... dokumenty týkajúce sa prevádzky - s adresou prevádzky, firemné dokumenty celoplošne - firemná adresa... Povinnosť nemáš, tak to vnímaj ako "módny" doplnok podľa svojho gusta......

    Aendy je offline (nepripojený) Aendy

    Aendy
    Peciatka pre zivnostnika nie je povinna, staci ked sa clovek pekne podskrabne ale na peciatke by som osobne uvadzal:
    Meno firmy, ICO, adresu - zo ZL, pretoze tu adresu asi clovek tak casto nemeni, ale to je podla gusta

    A MOJE ODPORUCANIE:
    UROBTE SI PECIATKU! NAJKRAJSI POCIT Z TYCH PODNIKATELSKYCH HNED PO PIRJATI PLATBY NA UCET JE PECIATKOVAT A PODPISOVAT FAKTURY! TO JE FAKT PEKNEE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.