Zavrieť

Porady

"slušné oblečenie"

Dobrý deň,

vedel by mi niekto poradiť, či existuje nejaký zákon, ktorý hovorí niečo o tom, či môže šéf zakázať zamestnancom určitý druh oblečenia, povedzme napr. džínsy. Niekde som začula, ževraj pokial to urobí, je povinný prispievať na "slušné oblečenie" ale neviem to nikde nájsť.

Vopred ďakujem za info.

Lucia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    007gituska je offline (nepripojený) 007gituska

    007gituska
    pojem - primerane slušné oblečený - sa spomína v zákone o štátnej službe. pojem, ako taký, vysvetlený nie je. doteraz som nenašla žiaden predpis, ktorý by - primerane slušné oblečenie definoval.
    predpisy upravujú pojem pracovný odev - napr. uniforma. alebo biela blúza a sukňa u čašníčok, ... tento odev musí byť označený logom podnikateľa /napr. nášivka/ aby bol uznateľným daňovým výdavkom.

    som tiež toho názoru, že čo je primerane slušné pre mňa, nemusí byť primerane slušné pre iného. a pokiaľ má niekto na mňa špecifické požiadavky, mal by mi na nich prispievať. keďže mi na nich neprispieva, tak chodím do práce primerane slušne oblečená podľa môjho vkusu a gusta.

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Myslíš asi "firemnú kultúru" ...tak pokial nepotrebuješ vyslovne uniformu či ochranný odev, nikde v zákone asi nenájdeš , že by zamestnávateľ musel prispievať.ALE je len samozrejmé, že zamestnávateľ chce aby sa zamestnanci slušne obliekali, veď napríklad si predstav, že by na sekretariáte či inom úrade sedel "pankáč" s čirokím na hlave, ale by Tvoje deti učil človek v čiernom s výraznými lepkami na opasku,krku a čo ja viem kde ešte. Alebo by si prišiel k lekárovi a tam Ťa vyšetril človek potetovaný po celej tvári a s pírsingom všade možne... o tom je tá firemná kultúra

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Žiaľ, poznám aj niečo iné, biele goliere a kultúra nikde nijaká...

    lucia54 je offline (nepripojený) lucia54

    lucia54
    dakujem za Váš názor, ja rešpektujem firemnú kultúru, ale v našej firme ide o konkrétny problém, a to je že sme účtovnícka firma a šéfová asistentka chce u šéfa za každú cenu presadiť, aby nám zakázal nosiť do práce džínsy, nejde o žiadne ošúchané, otrhané ani podobné oblečenie, proste džínsy ako také a tento jej "sen" je potrebné nejak vyvrátiť.

    007gituska je offline (nepripojený) 007gituska

    007gituska
    predpokladám, že sme sa zhodli na tom, že žiadna právna norma neupravuje pojem - primerane slušne oblečený.
    čo tak požiadať šéfovú asistentku, aby túto svoju požiadavku podložila - doložila príslušným právnym predpisom? teda právnou normou, ktorá by zakazovala nosiť do práce džínsy.
    len tak na okraj - niektorí poslanci chodia na zasadnutia parlamentu v džínsach. je to primerane slušné oblečenie? veď sú v práci.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Asi šéfova asistentka nemá čo robiť, mal by ju šéf zavaliť väčším množstvom pracovných povinnosti, aby nemala čas na buzeráciu. To s nami robili za sociku v škole - rifle, minisukne, vlasy atď., ale vtedy sme museli držať hubu a krok, ak sme chceli doštudovať.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    007gituska Pozri príspevok
    predpokladám, že sme sa zhodli na tom, že žiadna právna norma neupravuje pojem - primerane slušne oblečený.
    čo tak požiadať šéfovú asistentku, aby túto svoju požiadavku podložila - doložila príslušným právnym predpisom? teda právnou normou, ktorá by zakazovala nosiť do práce džínsy.
    len tak na okraj - niektorí poslanci chodia na zasadnutia parlamentu v džínsach. je to primerane slušné oblečenie? veď sú v práci.

    Na poslancoch v parlamente mi vadia iné veci viac ako rifle. Ale nosiť by ich tam nemali, predsa len je to zákonodarné zhromaždenie.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    plavčík Pozri príspevok
    Myslíš asi "firemnú kultúru" ...tak pokial nepotrebuješ vyslovne uniformu či ochranný odev, nikde v zákone asi nenájdeš , že by zamestnávateľ musel prispievať.ALE je len samozrejmé, že zamestnávateľ chce aby sa zamestnanci slušne obliekali, veď napríklad si predstav, že by na sekretariáte či inom úrade sedel "pankáč" s čirokím na hlave, ale by Tvoje deti učil človek v čiernom s výraznými lepkami na opasku,krku a čo ja viem kde ešte. Alebo by si prišiel k lekárovi a tam Ťa vyšetril človek potetovaný po celej tvári a s pírsingom všade možne... o tom je tá firemná kultúra
    V jednej nemenovanej televízii sa vyskytuje jeden nemenovaný reportér,... no nie som puritán, ale keď ho vidím robiť reportáž v parlamente, v škole, v škôlke alebo ... to je jedno kde, mal by robiť za kulisami... to tiež nehovorí o kultúrnosti ... tam by sa mali tiež zamyslieť nad firemnou kultúrou.

    "slušné oblečenie"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.