Zavrieť

Porady

praskanie kože na prstoch ruky

Poradte na popraskanú kožu na prstoch.Maste moc nepomáhajú,a keď pukne kožka -bolí ako pri po rezaníStále dokola,raz lepšie raz horšie.Sú vtedy ako strúhadlo.Pančucháče obliecť? Problém!
Usporiadat
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Tak presne toto má jeden môj najbližší od 2 rokov.
Je to pravdepodobne jedna z 3 foriem psoriázy.
Zásadne pomáhá:
-kúpanie v mori - slaná voda a slnko pri mori, pričom pri každoročnom opakovaní pobytu vydrží koža na prstoch nepraskať cca 9 mesiacov až 1 rok
-existuje i dieta (napr. nedoporučuje sa med, sur.jablko a pod., pretože obsahujú kyseliny)
-zmes bylín na čaj

Teraz to nemám pri sebe, ak bude záujem, tak neskôr napíšem.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Môže to byť aj nejaká forma alergie, napr. potravinová. Treba požiadať lekára na kožné choroby na vykonanie testov, o čo sa jedná.
Mám známe, ktoré mali podobné problémy - jedna musela vynechať kávu, druhá nemôže jedlá, ktoré obsahujú škrob.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Prešla som 41 stran Zdravia ale nenašla som tam čo s popraskanými pätami. Myslím, že je zbytočné otvárať novú tému keď toto je praskanie kože...

Denne si ich šuchám pemzou, kadejakými pilníkmi a natieram masťami zjemňujúcimi pokožku, používam peeling a odskúšala som kadečo, ale nepomáha nič . Rada nosím sandále s otvorenou pätou a to fakt teda nevyzerá dobre keď je ta päta taká škaredá . Mastičky od kožnej lekárky nepomohli. Nemáte nejakú domácku radu? Ďakujem
0 0
Leora Leora

Leora je offline (nepripojený) Leora

Aj ja som mala dlhé roky popraskané päty, ale po byte som chodila väčšinou bosá a po vonku v šľapkách. Keď som dala na radu mojej starkej a obula si obuv v uzavretou pätou, postupne sa mi popraskané päty zahojili. Trvalo to dosť dlho, ale stálo to za to. Samozrejme že starostlivosť a krémovanie k tomu musí byť.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Aj ja chodím bosá po byte. Neviem si zvyknúť na papuče... Dokonca ani na ponožky. Som stále bosá. V lete čo najmenej na nohe, veď kto by vydržal v plnej obuvi keď je páľava... No problém mám aj v zime aj v lete aj keď sa im venujem denne.
0 0
maik maik

maik je offline (nepripojený) maik

Popraskaná koža sa dobre lieči krémom alo vera s propolisom, s nim sa dá vyliečiť aj psoriaza - píšem z praxe.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Propolis a akákoľvek kozmetika z medu je nevhodná z dôvodu alergie. To teda neskúšam, ale aloe vera je v mnohých krémoch a to je lepšie tak na 10 minút. Keď vsiakne akoby som bola tam kde som bola na začiatku...
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

letula Pozri príspevok
Poradte na popraskanú kožu na prstoch.Maste moc nepomáhajú,a keď pukne kožka -bolí ako pri po rezaníStále dokola,raz lepšie raz horšie.Sú vtedy ako strúhadlo.Pančucháče obliecť? Problém!
A čo na to lekár pre choroby kožné?
0 0
korčagin korčagin

korčagin je offline (nepripojený) korčagin

Doporučujem vitamín B, striedma strava, neprejedať sa, obmedziť cukry a tuky, znížiť alkohol na minimum, poradiť sa s kožným lekárom aj s gastroenterológom, cvičiť.
0 0
Airamz Airamz

Airamz je offline (nepripojený) Airamz

Ja mám problém so suchou pokožkou na rukách, najmä v zime, nenosím rukavice a mám potom popraskané hánky, aj pri umývaní riadu v riadne horúcej vode.
Najlepšie a najrýchlejšie mi pomohla masť z lekárne - HALICAR SALBE. Inak sa mi osvedčili rôzne glycerínové krémy na ruky, ale napr. také s prídavkom keratínu mi stav zhoršili.
Takže odporúčam len trpezlivosť a mastiť.
0 0
maik maik

maik je offline (nepripojený) maik

Jara Pozri príspevok
Propolis a akákoľvek kozmetika z medu je nevhodná z dôvodu alergie. To teda neskúšam, ale aloe vera je v mnohých krémoch a to je lepšie tak na 10 minút. Keď vsiakne akoby som bola tam kde som bola na začiatku...
Jara, neviem, o čom píšeš a čo si doposiaľ používala, ale nemôžeš písať všeobecné, keď o tom čo som napísal si sa ešte nestretla. Keď napíšem, že s týmto krémom aloe vera s propolisom sa vyliečili ľudia, tak to je pravda, je to potvrdené aj s lekárskeho hľadiska, tak nezávadzajme ostatných svojou negatívnou subjektívnou skúsenosťou. Máš plnú pravdu v tom, že to čo si používala, bol u Tebe taký výsledok, že to "nefunguje".
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

maik Pozri príspevok
Jara, neviem, o čom píšeš a čo si doposiaľ používala, ale nemôžeš písať všeobecné, keď o tom čo som napísal si sa ešte nestretla. Keď napíšem, že s týmto krémom aloe vera s propolisom sa vyliečili ľudia, tak to je pravda, je to potvrdené aj s lekárskeho hľadiska, tak nezávadzajme ostatných svojou negatívnou subjektívnou skúsenosťou. Máš plnú pravdu v tom, že to čo si používala, bol u Tebe taký výsledok, že to "nefunguje".
Joj, prosím ospravedlňujem sa ale nesprávne sme sa pochopili. Ja viem, že výsledky propolisu sú výborné a verím tomu čo píšeš, len mne to nevyhovuje, ja nemôžem propolis. Viem, nepoznáš ma tak nevieš čo kto môže. Verím že mnohým ľuďom to pomáha. Ja mám mnoho iných problémov zdravotných tak pri výbere musím byť opatrná. Nemôžem napr. ani žiadnu mastičku v ktorej je jód... Sorry a ďakujem za radu.
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

Chodenie naboso bez papúč, spôsobuje aj tkz. ostruhu, chorobu takých bolestivých výrastkov päte, ktoré sa potom musia liečiť u ortopéda napr. obstrekmi a pod. lebo človek má pocit , že chodí po rozsypanom skle, tak to bolí!!
0 0
bobo1 bobo1

bobo1 je offline (nepripojený) bobo1

Dopraskané prsty až do krvi hlavne v kĺboch a mokvajúce pľuzgieriky - tak vyzerajú moje ruky keď mám horšie obdobie - teraz mám lepšie, dokonca aj dlhé nechty :-) Je to atopický ekzém - aspoň u mňa a pomoc je vždy len dočasná - preto odporúčam skúšať stále niečo nové - keď to zaberie len na pár mesiacov, aj to poteší. Hlavná zásada - keď je koža suchá - mastiť, keď "mokvá" - sušiť, nepoužívať príliš mydlá, nedotýkať sa pracích práškov a neumývať riady ( skelý argument na kúpu umývačky riadu ) a snažiť sa nespotiť na rukách - nenosiť gumové rukavice na holé ruky, ale najprv bavlnené, až na to gumené - je to nepohodlné, ale nedráždi to. A propolis mi nerobí tiež dobre - je to skutočne nevhodné pre peľových alergikov.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

letula Pozri príspevok
Poradte na popraskanú kožu na prstoch.Maste moc nepomáhajú,a keď pukne kožka -bolí ako pri po rezaníStále dokola,raz lepšie raz horšie.Sú vtedy ako strúhadlo.Pančucháče obliecť? Problém!
Jedine vyhľadať v Tvojom okolí ambulanciu pre kožné choroby a dať si spraviť testy. Naozaj to sprav, aspoň vylúčíš rôzne názory "jedna babka povedala", lebo to môžeš mať veľmi vážnu alergiu.
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Na toto veľmi pomohla masť BELODERM, predpísala ju kožná. Neviem, či je aj na voľno.
0 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
letula Pozri príspevok
Poradte na popraskanú kožu na prstoch.Maste moc nepomáhajú,a keď pukne kožka -bolí ako pri po rezaníStále dokola,raz lepšie raz horšie.Sú vtedy ako strúhadlo.Pančucháče obliecť? Problém!
Tiež som mala tento problém ako ho opisuješ a tak som zašla do lekárne a pýtala som si niečo ne hojenie kože a to čo mi dali mi aj pomohlo. Je to CICAPLAST od francúzskej firmy LA ROCHE-POSAY, je určená na hojenie poranenej a poškodenej kože a je antibakteriálna bez parfumov. Stačí malé množstvo pravidelne dvakrát denne a za pár dní som videla zmeny, pokožka sa mi zahojila a vyhladila. Veľmi kozmetickým krémom nedôverujem ale toto mi fakt zabralo .
0 0
Fabiana Fabiana

Fabiana je offline (nepripojený) Fabiana

Jara Pozri príspevok
Prešla som 41 stran Zdravia ale nenašla som tam čo s popraskanými pätami. Myslím, že je zbytočné otvárať novú tému keď toto je praskanie kože...

Denne si ich šuchám pemzou, kadejakými pilníkmi a natieram masťami zjemňujúcimi pokožku, používam peeling a odskúšala som kadečo, ale nepomáha nič . Rada nosím sandále s otvorenou pätou a to fakt teda nevyzerá dobre keď je ta päta taká škaredá . Mastičky od kožnej lekárky nepomohli. Nemáte nejakú domácku radu? Ďakujem
Dlhodobé prechádzky po piesku na pláži a kúpanie sa v mori. Ja som mala len trošičku suchú pokožku, ale veeeeľmi mi to pomohlo. Ak si budeš päty šúchať pemzou najskôr si nohy odmoč v teplej vode asi 15min. pokožka ti zmäkne a pôjde ľahšie dole, potom nakrémuj.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Tiež som mala bolestivo popráskané päty. Kožná lekárka mi napísala Kerasal masť. Pomohla. Odvtedy ju podľa potreby používam.
0 0
kačer kačer

kačer je offline (nepripojený) kačer

Skús mastičku Dermazulen,/dostať v lekárni/ natierať si päty čo najčastejšie. Zaberá to
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať