Zavrieť

Porady

Byt - vymena el. rozvodov vs. stavebny urad

Ahojte poradaci,

po kupe stareho panelakoveho bytu vyvstala prva rekonstrukcna uloha - kompletne vymenit elektricke rozvody. Budem vdacny, ak mi pomozete s nasledujucimi otazkami:

1) je potrebne komunikovat so stavebnym uradom (oznamenie o pracach prip. ziadost o stavebne povolenie) ?
2) je potrebny suhlas ostatnych vlastnikov bytov (susedov) ?
3) su zo zakona nejake specialne poziadavky na osobu / firmu vykonavajucu uvedene prace (napriklad nutnost podpisu od revizneho technika) ?

Budem rad za kazdu radu, ktora mi pomoze predist pripadnym problemom alebo ich prekonat. Predovsetkym sa obavam toho, ze si nesplnim nejaku formalnu oznamovaciu / povolovaciu povinnost a budem musiet platit pokuty. Dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Nikto sa nechytá, skúsim ako by som to ja robil, ak treba, opravte:
    1) stavebný úrad nie je potrebné kontaktovať, keď sa nememí využitie- byt zostáva bytom a tiež tam nebudú stavebné úpravy. Rozvodný závod upovedomiť predom písomne vtedy, keď sa mení napr. miesto rozvádzača a prípojka, prikladá sa projekt. Bude treba asi odblombovať prívod - to sa dá dohodnúť ústne.
    2) susedia s tým nemajú nič, iba ak ich upozorníš na možný hluk
    3) práce musí vykonať osoba znalá-elektrotechnik (par. 21-23 vyhl. 718/02 ale do 30.4.08 musí mať aktualizáciu osvedčdnia podľa zákona 124/06) . po rekonštrukcii musí stav overiť revízny technik a vydať revíznu správu. Budeš ju potrebovať, najmä ak bude treba spolupráca s rozvodnými závodmi, pre poisťovňu a pod. aj pre svoj kľud.

    TomasSK je offline (nepripojený) TomasSK

    TomasSK
    Dakujem vam za rady, dnes som bol na bytovej sprave kvoli prevzatiu bytu, tak som sa spytal technika a vpodstate mi povedal to iste:

    1) susedom bude stacit oznam dva tyzdne dopredu
    2) v pripade, ze nebudem chciet zaviest 380V, bude sa vraj jednat len o udrziavacie prace a teda staci spisat a odovzdat "Ohlasenie stavebnych uprav a udrziavacich prac", kde popisem rozsah uprav
    3) ako pisete, chce to tiez potvrdenie od revizneho technika

    Dam neskor vediet, co to v skutocnosti obnasalo :-)

    Prajem vam pekny den.

    Byt - vymena el. rozvodov vs. stavebny urad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.