Zavrieť

Porady

manko, krádež

Dobrý deň prajem, potrebovala by som poradiť : Pri posielaní upomienok sme zistili, že zamestnancec vybral platby v hotovosti od zákazníkov /úhrady faktúr/, podpísal im PPD, ale peniaze neodovzdal. Vzniknutý rozdiel pri pohovore uznal,dohodli sme sa s ním na splátkom kalendári. Vec nebola hlásená na polícii, ako by som to mala správne zaúčtovať ? Môžem to dať 335/211, alebo ako škodu 569/ 211.
Ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A ako sa potom vysporiada účet 311?

    JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

    JuKaS
    Keď vzniknutý rozdiel uznal, pri splátke by som účtovala o úhrade OF za ktorú si peniaze ponechal predpisom 335/311 a následne príjem do pokladne 211/335

    gabriela7755 je offline (nepripojený) gabriela7755

    gabriela7755
    rozmýšľam, ako to najlepšie spraviť, od firiem som vypýtala kópie našich PPD, vlastne faktúry majú uhradené, takže :
    l. úhrada fa - 335/311 - na základe ID / rozpis faktúr/
    2. úhrada od zamestnanca 211/ 335, dobre som pochopila ?
    Naposledy upravil gabriela7755 : 28.04.08 at 10:31 Dôvod: chybne napísané

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    gabriela7755 Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem, potrebovala by som poradiť : Pri posielaní upomienok sme zistili, že zamestnancec vybral platby v hotovosti od zákazníkov /úhrady faktúr/, podpísal im PPD, ale peniaze neodovzdal. Vzniknutý rozdiel pri pohovore uznal,dohodli sme sa s ním na splátkom kalendári. Vec nebola hlásená na polícii, ako by som to mala správne zaúčtovať ? Môžem to dať 335/211, alebo ako škodu 569/ 211.
    Ďakujem za rady
    V mene firmy boli vystavené PPD a inkasované peniaze.
    Túto skutočnosť je potrebné zaúčtovať...................... 211/311

    Ak daný pracovník má hmotnú zodpovednosť za pokladnicu a chýbajú v nej peniaze za zinkasované platby, je potrebné zaúčtovať manko v pokladnici ako pohľadávku voči konkretnému zamestnancovi................335/211

    Splátka manká podľa splátkového kalendára..................211/335

    madelleine je offline (nepripojený) madelleine

    madelleine
    Dobry den, chcela by som vas poprosit o radu. zivnostnik odcuzdil sro niekolko litrov nafty, ktoru zaplatil platobnou kartou. z firmy, ktora poskytuje tankovacie sluzby na zaklade tychto kariet vystavili fakturu. mozem si uplatinit dph z ukradnutej nafty? a dat to na sklad aj ked ta nafta vlastne uz neexistuje? alebo ako mam postupovat. dakujem za rady

    madelleine je offline (nepripojený) madelleine

    madelleine
    Dobry den, chcela by som vas poprosit o radu. zivnostnik odcuzdil sro niekolko litrov nafty, ktoru zaplatil platobnou kartou. z firmy, ktora poskytuje tankovacie sluzby na zaklade tychto kariet vystavili fakturu. mozem si uplatinit dph z ukradnutej nafty? a dat to na sklad aj ked ta nafta vlastne uz neexistuje? alebo ako mam postupovat. dakujem za rady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.