Zavrieť

Porady

preinštalovanie sieťovej karty...

...sama sebou... :o)
Synátor preinštaloval vo svojom PC Windows XP... Všetko by bolo "zrejme" o.k..., až na to, že po spustení si nenačítal správne IP adresu - pripojenie k internetu (Vigor2700), ale automatickú privátnu adresu. Noo a neviem tento problém vyriešiť. Komunikácia s technikom poskytovateľa skončila v bode, že treba preinštalovať sieťovú kartu... a komunikácia so synom skončila v bode, že sa jedná o integrovanú sieťovú kartu, ku ktorej inštalačku nemáme. Priznávam, že v poslednom bode moje vnímanie zlyháva a neviem ako ďalej. Poradíte mi prosím niekto?......
Usporiadat
prajvi prajvi

prajvi je offline (nepripojený) prajvi

Ahoj,
tak ku sietovke:,
Skus si stiahnut program Everest Home zo stranky napr. http://www.filehippo.com/download_everest_home/
Program ti okrem ineho dokaze diagnostikovat o aky hardware sa jedna.
Klikni na Network a na paneli Network Adapter description ti zobrazi sietove karty. Kliknutim na spravnu sietovu kartu (asi ti ukaze len jednu ak sa jedna o bezne PC) ti v spodnej casti panela zobrazi o nej detailne informacie, okrem ineho aj Manufacturer(vyrobca), Product info(info o produkte) a Driver download(stiahnutie ovladacov) web stranku.

Ak nenajdes ziadane ovladace cez Driver download stranku tak si zapis to co je v Network Adapter a pogoogli - najlepsie hladat ovladace na stranke vyrobcu.

Inak ked synator preinstaloval system nainstaloval aj ovladace z CD ciek kt. ste dostali k pocitacu pri kupe? alebo niekedy je na nesystemovom disku adresar s ovladacmi...

K tomu routeru
Vigor2700:
Konfiguruje sa tak, ze do internetoveho prehliadaca zadas adresu 192.168.1.1 (meno aj heslo je admin - ak to niekto neprestavil)
Tu skontroluj ci je vyplnene vsetko tak ako ma byt.
Ak je to zle nastavene na routeri tak net nepojde, ak nieje nainstalovana sietovka a router OK zasa to nepojde
Naposledy upravil prajvi : 28.04.08 at 22:56
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
prajvi Pozri príspevok
Ahoj,
tak ku sietovke:,
Skus si stiahnut program Everest Home zo stranky napr. http://www.filehippo.com/download_everest_home/
Program ti okrem ineho dokaze diagnostikovat o aky hardware sa jedna.
Klikni na Network a na paneli Network Adapter description ti zobrazi sietove karty. Kliknutim na spravnu sietovu kartu (asi ti ukaze len jednu ak sa jedna o bezne PC) ti v spodnej casti panela zobrazi o nej detailne informacie, okrem ineho aj Manufacturer(vyrobca), Product info(info o produkte) a Driver download(stiahnutie ovladacov) web stranku.

Ak nenajdes ziadane ovladace cez Driver download stranku tak si zapis to co je v Network Adapter a pogoogli - najlepsie hladat ovladace na stranke vyrobcu.

K tomu routeru
Vigor2700:
Konfiguruje sa tak, ze do internetoveho prehliadaca zadas adresu 192.168.1.1 (meno aj heslo je admin - ak to niekto neprestavil)
Tu skontroluj ci je vyplnene vsetko tak ako ma byt.
Ak je to zle nastavene na routeri tak net nepojde, ak nieje nainstalovana sietovka a router OK zasa to nepojde

Router je v poriadku - aj teraz som ním pripojená z laptopu (tú konfiguráciu už zvládam) a s tou sieťovou sa idem "pohrať"... Ďakujem za reakciu - synovi odľahne ak to zvládnem...
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
prajvi Pozri príspevok
Ahoj,
tak ku sietovke:,
Skus si stiahnut program Everest Home zo stranky napr. http://www.filehippo.com/download_everest_home/
Program ti okrem ineho dokaze diagnostikovat o aky hardware sa jedna.
Klikni na Network a na paneli Network Adapter description ti zobrazi sietove karty. Kliknutim na spravnu sietovu kartu (asi ti ukaze len jednu ak sa jedna o bezne PC) ti v spodnej casti panela zobrazi o nej detailne informacie, okrem ineho aj Manufacturer(vyrobca), Product info(info o produkte) a Driver download(stiahnutie ovladacov) web stranku.
Mhmmmm... som si to prečítala znova - a obávam sa, že toto sa mi nepodarí - nakoľko sa mi v jeho PC nedá pripojiť k netu - takže nemám možnosť programom diagnostikovať o aký hw sa jedna......
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
Ajuška Pozri príspevok
Synátor preinštaloval vo svojom PC Windows XP... Všetko by bolo "zrejme" o.k..., až na to, že po spustení si nenačítal správne IP adresu - pripojenie k internetu (Vigor2700), ale automatickú privátnu adresu. Noo a neviem tento problém vyriešiť. Komunikácia s technikom poskytovateľa skončila v bode, že treba preinštalovať sieťovú kartu... a komunikácia so synom skončila v bode, že sa jedná o integrovanú sieťovú kartu, ku ktorej inštalačku nemáme. Priznávam, že v poslednom bode moje vnímanie zlyháva a neviem ako ďalej. Poradíte mi prosím niekto?......
Nerozumiem dosť dobre tvojmu problému. DrayTek Vigor 2700 prideľuje IP adresu automaticky - netreba ju nikde v PC zadávať.

Klikni pravým tlačítkom myši na ikonku "Miesta v sieti", zvoľ "Vlastnosti", klikni pravým tlačítkom myši na ikonku "Sieťové pripojenie", pri ktorom je názov zariadenia uvádzaná tvoja sieťová karta, zase zvoľ vlastnosti, v nasledujúcom okne si vyroluj v zozname položiek "Internet protokol (TCP/IP)", klikni na "Vlastnosti" a zaškrtni voľbu "Získať IP adresu automaticky", rovnako aj "Získať adresu servra DNS automaticky" a na susednej záložke tiež zaškrtni automatickú IP adresu.
Naposledy upravil chlap : 28.04.08 at 23:11
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
Ajuška Pozri príspevok
Mhmmmm... som si to prečítala znova - a obávam sa, že toto sa mi nepodarí - nakoľko sa mi v jeho PC nedá pripojiť k netu - takže nemám možnosť programom diagnostikovať o aký hw sa jedna......
Skús kliknúť pravým tlačítkom na ikonku "Tento počítač", zvoľ "Vlastnosti", klik na záložku "Hardvér", klik na položku "Network adapters" a skontroluj si, či tam nejaká sieťová karta je - ak áno, je pri nej žltý výkričník ? Ak áno, je zle nainštalovaná - ak nie, je OK a chyba je niekde inde - podľa mňa v tej IP adrese.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Vyzerá to tak, že vo svojom počítači nemáš nainštalovanú sieťovku. Pri integrovanej sieťovke treba vyhľadať cd s inštalačkami základnej dosky a tieto naištalovať. Mohlo sa stať to, že windows nainštaloval so svojimi ovládačmi sieťovú kartu, tieto však nie sú plne funkčné, preto treba nainštalovať originály.


Ešte doplním: skús odobrať všetky sieťové karty v systéme a potom reštartovať PC.
Naposledy upravil M3G : 28.04.08 at 23:13
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
chlap Pozri príspevok
Nerozumiem dosť dobre tvojmu problému. DrayTek Vigor 2700 prideľuje IP adresu automaticky - netreba ju nikde v PC zadávať.

Klikni pravým tlačítkom myši na ikonku "Miesta v sieti", zvoľ "Vlastnosti", klikni pravým tlačítkom myši na ikonku "Sieťové pripojenie", pri ktorom je názov zariadenia uvádzaná tvoja sieťová karta, zase zvoľ vlastnosti, v nasledujúcom okne si vyroluj v zozname položiek "Internet protokol (TCP/IP)", klikni na "Vlastnosti" a zaškrtni voľbu "Získať IP adresu automaticky".
V tomto máš pravdu, ale problém vznikol práve pri tom preinštalovaní windowsu - uzatvoril sieťovku tým, že jej pridelil svoju automatickú adresu. A s tým bez preinštalovania nepohnem... vďaka za ochotu
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
Ajuška Pozri príspevok
V tomto máš pravdu, ale problém vznikol práve pri tom preinštalovaní windowsu - uzatvoril sieťovku tým, že jej pridelil svoju automatickú adresu. A s tým bez preinštalovania nepohnem... vďaka za ochotu
Tak skús použiť odinštaláciu sieťovky - cez pridanie a odobranie hardware.

Inak, ak by si vedela popísať, čo to máš za PC - aké je staré, či to je značnové PC, aký je tam procesor a nebodaj aj aká je tam základná doska, tak by sme ti našli typ sieťovky, aký tam máš - potom by si cez notebook stiahla driver, cez USB kľúč alebo CD skopírovala do PC a nainštalovala.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
chlap Pozri príspevok
Tak skús použiť odinštaláciu sieťovky - cez pridanie a odobranie hardware.

Inak, ak by si vedela popísať, čo to máš za PC - aké je staré, či to je značnové PC, aký je tam procesor a nebodaj aj aká je tam základná doska, tak by sme ti našli typ sieťovky, aký tam máš - potom by si cez notebook stiahla driver, cez USB kľúč alebo CD skopírovala do PC a nainštalovala.
Odinštalovala som... nainštalovala (SIS 900 - Based PCI...) reštartovala...... a tá mrcha si načítala znova privátnu IP adresu...... taký malý kolotoč z ktorého neviem zosadnúť...
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
hmm,, zaujimavy problem,, mno mne vychadza jednina vec,,,
ak modem priraduje ip adresu automaticky tak ju priradi automaticky aj tebe na notebook,,, skusil by som na tom desktope zmenit MAC adresu na tu co ma notebook a pripojit len ten,, samozrejme nepripajat notebook,, a ak by nahodou ten net isiel tak pravdepodobne je nastavene filtrovanie MAC adresy v modeme,,, a preve tu MAC adresu desktopu blokuje,,
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
mpca Pozri príspevok
hmm,, zaujimavy problem,, mno mne vychadza jednina vec,,,
ak modem priraduje ip adresu automaticky tak ju priradi automaticky aj tebe na notebook,,, skusil by som na tom desktope zmenit MAC adresu na tu co ma notebook a pripojit len ten,, samozrejme nepripajat notebook,, a ak by nahodou ten net isiel tak pravdepodobne je nastavene filtrovanie MAC adresy v modeme,,, a preve tu MAC adresu desktopu blokuje,,
toto je isto myslené dobre... ale je to nad moje sily...... Problém modemu vylučujem - už som skúsila všetky ostatné pripojenia - na laptop mi fungujú...
0 0
IT Solutions IT Solutions

IT Solutions je offline (nepripojený) IT Solutions

Tak inak:

Pokial pred instalaciou vsetko islo bude chyba bud v:
1) ovladacoch sietovej karty
2) nastaveni sietovej karty
3) windowse (dalej len OS)


Pokial windows prideli aj napriek DHCP 165tkovu ipecku, je chyba zvacsa vo windowse.

-Najprv by som zaplatal cely windows. Minimalne SP2 ak uz nie rovno SP3 pre eng. verziu xp
-Vytiahnut kabel zo siet. karty, restartovat OS do nudzoveho rezimu(pri starte klikat na F8 a potom vybrat SAFE MODE)
-V nudzovom rezime odinstalovat vsetky utylity a ovladace ktore boli nainstalovane pre siet. kartu(ovl. panel/programy a sucasti)
***Pokial si odinstalovaci program pyta restart na konci celeho procesu, je lepsie nerestartovat. Pokial ale este pre hlaskou "odinstalovanie bolo dokoncene" alebo podobne tak restart vykoname, ale nastartujeme opat do nudzoveho rezimu.
-Takisto vymazat siet. kartu zo systemu v spravcovi zariadeni(ovladaci panel/system/zalozka spravca zariadeni)
-Potom restartujeme a spustime OS v normalnom rezime
-Pockame kym windows rozpozna nove zariadenie. Odklikneme neinstalovat ovladac a okno zavrieme.
-Pokial mame instalacne cd alebo instalacny balik k siet. karte, spustime instalaciu a postupujeme podla pokynov.
***pri spusteni instalacie je casto vypisana aj modelova rada karty a nazov vyrobcu. V tomto pripade sa oplati vyhladat a stiahnut ovladac priamo o vyrobcu. Casto byvaju aktualizovane, resp. opravene chyby a vylepsena spolupraca s OS
-po dokonceni instalacie ovladacov opat restartujeme pocitac
-pokial wo windowse nie je vytvorene pre uzivatela ziadne heslo, tak ho vytvorime(ovl.panel, uzivatelia, vytvorit heslo). Niekedy to zvykne robit problem, hlavne v XP home
-skontrolujeme nastavenie siet. karty (ovl. panel/siet pripojenia/lokalne pripojenie(local area connection). kedze kabel nie je v siet. karte zastrceny pripojenie je neaktivne. Po kliknuti sa otvori okno s vlastnostami pripojenia. Policka "Client for Microsoft Networks", "File and printer sharing for..." a "Internet protocol version 4 (TCP/IPv4)) musia byt zaskrtnute. Po kliknuti na TCP/IPv4 riadok skontrolujeme ci je zaskrtnute "Ziskat IP adresu automaticky zo server DHCP" a to iste dole pri DNS serveroch. Ak nie, zmenime a ulozime. Potvrdime tlacidlom ok. Este raz otvorime pripojenie a klikneme hore na tlacidlo "nastavit". V zálozke "rozsirene" skontoluleme ci su hodnoty nasledovne:
Network adress = not present
Speed & Duplex = auto negotiation
ulozime nastavenia a zavrieme okna.

Pokial mame k dispozicii druhy pocitac alebo notebook pripojeny takisto na vigor router, prihlasime sa do nastaveni routeru.
Pokial nie, pripojime siet. kabel do siet. karty a pockame ci sa nacita ip adresa.
-pokial je ip opat chybna, otvorime prikazovy riadok(start/run/cmd +enter) a vpiseme prikaz: ipconfig /release +enter
dalej: ipconfig /renew +enter
dalej: ipconfig /all +enter

zobrazia sa vsetky existujuce siet. adaptery a ich nastavenia. Pokial je ich v pocitaci nainstalovanych viac, treba ostatne povypinat(ovl. panel/siet. pripojenia/) kliknut pravym tlacidlom - vypnut

pokial je IP adresa stale chybna, zadame ju manualne. Otvorime vlastnosti siet. pripojenia(vid. hore), internet protocol TCP/IPv4, a zaskrtneme moznost priradit manualne:
------Pozor, hodnoty su zavisle na nastaveni routera. Treba dodrzat rozsah ip adresy, takisto zadat v poli brana a primarny dns server platnu ip adresu routera. Maska podsiete sa vygeneruje automaticky podla zadanej IP. Sekundarny dns server a wins nenastavujeme.

Potom pc restartujeme a skusime ci siet funguje
ak nie, skusime zmenit pracovnu skupinu pocitaca na cokolvek ine(napr. skupinaa)



Nastavenie Routeru:
idem(ako odzaciatku) z hlavy, tak niektore vlastnosti sa mozu lisit od skutocnosti.

Kazdy router ma nastavenia pre internet, pre lan siet, firewall skoro kazdy, a restart

najprv najdeme moznost restartovat router. POZOR!!! nie resetovat!!!
ak restart nepomoze, skontrolujeme nastavenie firewallu. Ci v nom neexistuje zaznam alebo funkcia "filtrovanie hostov, alebo MAC filtering, alebo ACCESS filtering a pod.". Ak je zapnuta skusime ju vypnut.
Ak stale nic zmenime v lan nastaveniach vsetky IP zaznamy. T.z., ze routeru priradime IP adresu napr. 10.0.33.1, maska podsiete ak sa vyzaduje 255.0.0.0
DHCP rozsah 10.0.33.10 - 10.0.33.255...

nastavenia ulozime a restartujeme router.
takisto nastavime siet. kartu opat na DHCP a rest. pocitac

ak stale nic je nutne skontrolovat sietovy kabel veduci z routeru do siet. karty, resp. ho prehodit v routeri do ineho LAN portu, resp. kabel otocit. Moze byt totiz zlomeny a karta sa sprava inak ak chybaju pakety z TX ako RX a pod.
Pokial stale nic skusime vymenit kabel, resp. resetovat router. Pri resetovani si treba opisat prihlasovacie udaje k pristupu na internet pokial nie su preposielane DHCP serverom, ale su na baze loginu
Pokial problem pretrvavavymenime siet. kartu. Kedze to je 300korunova polozka, za pokus to stoji. Ak stale nic, skusime bios, alebo volame odbornika...


tolko na zaciatok
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
IT Solutions Pozri príspevok
Tak inak:

tolko na zaciatok
......ďakujem, si skvelý... Vytlačila som si celý Tvoj postup a idem na tom pracovať krok - po kroku... ...ak toto zvládnem tak som takmer skvelá aj ja... ...hoci je pravdepodobnejšie že budem pár dní "nezvestná"......
0 0
IT Solutions IT Solutions

IT Solutions je offline (nepripojený) IT Solutions

Skveli budeme ked to rozbehas

V krajnom pripade mozes doniest pc ku mne do firmy...
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
IT Solutions Pozri príspevok
Skveli budeme ked to rozbehas

V krajnom pripade mozes doniest pc ku mne do firmy...
Ospravedlňujem sa, že až teraz...... z Tvojích doporučení bolo účinné až to natvrdo zadanie IP adresy - takže skutočný problém vyriešený nemám (zatiaľ)... vnímam to ako stav dočasný - takže rozbehané nemám nič. Len sa musím venovať iným činnostiam. Uvidím kedy a ako to zradí (ten konkrétny pc používa len syn na hry a skype). Zatiaľ ďakujem......
0 0
76224 76224

76224 je offline (nepripojený) 76224

Hm oka, Videl som podobny problem : ide o toto>
Kamarat si zapojil na router Vigor2700 dva PC, vsetko sa pekne nastavilo kedze router mal zapnute DHCP. Pc boli uspesne pripojene k internetu. Avsak po case cca tyzden sa stala taka vec ze na jednom PC sa z neobjasnenych dovodov zmenila IP adresa na 169.****** dalsie cisla su nepodstatne. Pak sa nedalo pingnut ani na router ani na druhy PC. Nechapem tomu ako sa to moze stat ked sa nic v nastaveniach PC nezmeni. FAKT SA NIC NEMENILO. Skusal som nastavit manualne Ipcku //nepomohlo, skusal som vypnut DHCP na routeri a manualne nastavit IP // nepomohlo, akusal som resetnut router, preinstalovat sietovku, opravit sietove pripojenie, vytvorit nove pripojenie // nepomohlo. Skusal som vymenit kable // nepomohlo...
Pamatam sa ze som sa uz minulosti stretol s touto anomaliou ked PC ukazovalo svoju IPcku pocnuc cislom 169. Skusal som toho mnoho ako to odstranit.
Jedine co pomohlo bolo reinstall WIN. No vie mi niekto poradit ako to spravit tak aby kamos nemusel reinstalovat WIN??????? Ide o nejaky virus?

dakujem
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
76224 Pozri príspevok
Hm oka, Videl som podobny problem : ide o toto>
Kamarat si zapojil na router Vigor2700 dva PC, vsetko sa pekne nastavilo kedze router mal zapnute DHCP. Pc boli uspesne pripojene k internetu. Avsak po case cca tyzden sa stala taka vec ze na jednom PC sa z neobjasnenych dovodov zmenila IP adresa na 169.****** dalsie cisla su nepodstatne. Pak sa nedalo pingnut ani na router ani na druhy PC. Nechapem tomu ako sa to moze stat ked sa nic v nastaveniach PC nezmeni. FAKT SA NIC NEMENILO. Skusal som nastavit manualne Ipcku //nepomohlo, skusal som vypnut DHCP na routeri a manualne nastavit IP // nepomohlo, akusal som resetnut router, preinstalovat sietovku, opravit sietove pripojenie, vytvorit nove pripojenie // nepomohlo. Skusal som vymenit kable // nepomohlo...
Pamatam sa ze som sa uz minulosti stretol s touto anomaliou ked PC ukazovalo svoju IPcku pocnuc cislom 169. Skusal som toho mnoho ako to odstranit.
Jedine co pomohlo bolo reinstall WIN. No vie mi niekto poradit ako to spravit tak aby kamos nemusel reinstalovat WIN??????? Ide o nejaky virus?

dakujem
...si trafil klinček po hlavičke...... pretože u mňa problém "detto" - na dvoch PC sa FAKT NIČ NEZMENILO... a načítali si privátnu IP začínajúcu číslom 169... na jednom pomohlo klasické načítanie routeru cez internetový prehliadač so zadaním klasickej prístupovej IP... a na druhom nepomohlo NIČ okrem reinstal... na x-ty tf - technik (niekoľký v poradí) na hot-line prevádzkovateľa mi povedal že je to v dôsledku vírusu................... nakoľko to už bolo mimo jeho "odborného" poradenstva (navyše bol nadmieru agresívny že bol vo sviatok v práci a ja som ho "vyrušovala") odmietol mi čo i len priateľskú radu čo ďalej.......... zatiaľ fičíme na manuálne nastavenie IP (netuším kedy a čo to spôsobí)...... tiež uvítam stanovisko "k veci"... s vďakou...
0 0
76224 76224

76224 je offline (nepripojený) 76224

Dnes sme s kamosom skusali vyriesit ten problem s pridelovanou adresou 169.****** tak ze sme vybrali sietovu kartu z PCI slotu a dali sme ju do druheho volneho PCIcka. To bolo uz len zo spekulacie. No cudoval som sa ze po nalogovani do WIN (XPSP2CZ) sa vsetko korektne napravilo a router pridelil nasmu
Nerozumiem tomu.... ))) hhhh
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
76224 Pozri príspevok
Dnes sme s kamosom skusali vyriesit ten problem s pridelovanou adresou 169.****** tak ze sme vybrali sietovu kartu z PCI slotu a dali sme ju do druheho volneho PCIcka. To bolo uz len zo spekulacie. No cudoval som sa ze po nalogovani do WIN (XPSP2CZ) sa vsetko korektne napravilo a router pridelil nasmu
Nerozumiem tomu.... ))) hhhh
Ak je to tak, potom to naozaj vyzerá na nejaký vírus (alebo trojsky kôň), ktorý zámerne mení IP adresu s cieľom získať kontrolu nad počítačom, na ktorom sa tá sieťovka správa chybne.
0 0
IT Solutions IT Solutions

IT Solutions je offline (nepripojený) IT Solutions

POSLEDNE NAVRHY
ak nepomozu zadarmo vyzdvihnem a opravim PC na vlastne naklady:


1) vyskusat inu siet. kartu
-moze byt chyba v cache zbernice sietovky na urcitom vst. alebo vyst. rozsahu

2) Upgradeovat firrmware routeru a nasledne zmenit cely DHCP rozsah napr. na 35.36.37.*

3) Vyskusat iny router (vratane kabelaze)



PRESVEDCENIE ze chyba je vo windowse a oprava v novej instalacii sice stale pretrvava, ale zufale situacie vyzaduju zufale riesenia.

Ak ma pocitace za tie roky nieco naucili, tak je to ze mozne je vsetko a nie vzdy ma riesenie nieco spolocne s logikou :-D
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať