Zavrieť

Porady

Účet 591!!!!

Ahojte prosím Vás o radu ako je možné, že účet 591 sa nerovná účtu 341 ( 593 je nulový)veď tam ma byť zaúčtovaná daň z príjmov ako posledný účtovný prípad obdobia nie?za pomoc vopred ďakujem
Usporiadat
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

daň nemáme lebo odpočítavam stratu takže daň je nula. ďakujem idem skúsiť
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ale aj tak mi to nejako nesedí : dppo vypisujem pred zdanením, ale nakoľko daň z úroku je na 591 tak odpočítam z nákladov a urobím rozdiel, víde mi HV. to mi sedí, potom by sa mala zaúčtovať daň do účta a vytlačiť výkazy, daň máme nulu, lebo odpočítavame stratu, takže vlastne je tam len tých 0,55 na 591 o čo mi to vo výkazoch nejako nesedí.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
sybila3 Pozri príspevok
...takže vlastne je tam len tých 0,55 na 591 o čo mi to vo výkazoch nejako nesedí.
... no tak tých 0,55 do výkazov musíš zahrnúť
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
sybila3 Pozri príspevok
ale aj tak mi to nejako nesedí : dppo vypisujem pred zdanením, ale nakoľko daň z úroku je na 591 tak odpočítam z nákladov a urobím rozdiel, víde mi HV. to mi sedí, potom by sa mala zaúčtovať daň do účta a vytlačiť výkazy, daň máme nulu, lebo odpočítavame stratu, takže vlastne je tam len tých 0,55 na 591 o čo mi to vo výkazoch nejako nesedí.
0,55 je zaokrúhlene "1" a to bude vo VZaS, potom skutočný účtovný HV bude o tú jednotku nižší, ale je to v poriadku.
bežne sa stáva, že práve vo výkazoch robí "jednotka" problém, je to vec zaokrúhľovania a niekedy treba napasovať, aj ked matematicky by to malo byť inak. To nevadí.
Takže ak by ti 1 práve na dani vo VZaS nepasovala, tak ju tam nedáš.
Ja osobne by som to tam dala, ak celkový rozdiel N a V potrebuje aj túto "jednotku" na 591
/neporovnávaj s DPPO/
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

práveže som vždy porovnávala r. 100 a r. a r. 87 a 61 mi vždy sedeli. takže, daňové mám vypísané ešte skontrolujem a idem poslať elektronicky. zatiaľ dík
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno, to verím, že sedelo, ale pre rok 2011 je zásadná zmena v zrážkovej dani, a preto to sedieť nemôže.
2 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ďakujem pekne, veľmi ste mi pomohli.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

uvádzam vo výkaze ziskov a strát aj bezprostred predchádzajúce obdobie, šak som už celá domotaná, min. rok som uvádzala?????dík
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

sybila3 Pozri príspevok
uvádzam vo výkaze ziskov a strát aj bezprostred predchádzajúce obdobie, šak som už celá domotaná, min. rok som uvádzala?????dík
jasné, ak firma podnikala v roku 2010, tak tam údaje vstupujú
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

nejako sa mi to z programu nechce načítať
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

sybila3 Pozri príspevok
nejako sa mi to z programu nechce načítať
aký máš program?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

money s3
ani mi to nenačítalo doopísala som ručne
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

sybila3 Pozri príspevok
money s3
ani mi to nenačítalo doopísala som ručne
ten nepoznám, a nemáš tam možnosť ako údaje minulého obdobia? a tam sa nedajú načítať?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

mám začiarknuté aj údaje z min.rokov a nič, ale už som dopísala, už kontrolujem dík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

zaujímave že v súvahe mi načítalo, preto som ostala trocha v pomykove, či tam majú ísť.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať