Zavrieť

Porady

Paypal vs. SK Banky

Zdravim Vas vsetkych. Viem ze je tu toho o sluzbe PayPal popisane viac nez dost ale s odpovedou na otazku ktoru onedlho polozim som sa zatial nestretol. Uz dlhsiu dobu pracujem pre zahranicnych zakaznikov u ktorich je platenie sluzbou Paypal standardom. Kedze Paypal ucet vlastnim od roku 2006 (povodne na nakup tovaru) platby od nich prijmam na svoje konto. Momentalne mam na Paypal ucte financne prostriedky ,ktore by som si rad previedol sem ,do nejakej slovenskej banky. Ucet mam zaregistrovany na debetnu kartu Visa so zbernym uctom v Tatrabanke (cize klasicka Visa s 3ciselnym kodom na zadnej strane od Tatrabanky). Kedze k transackii Paypal -> Banka je potrebny IBAN, ktory Visa karty nevlastnia,peniaze si zaslat nemozem. Skusal som to na klasicky ucet TatraDynamic od ktoreho IBAN vlastnim , ale transakcia sa mi po 2 tyzdnoch vratila naspat (samozrejme mensia ciastka ako som mal,kedze transakcne polatky su dost vysoke). Tymto sa chcem spytat ci ma niekto skusenosti s prijmanim fin. prostriedkov z paypalu do slovenskej banky.Ak ano co je k tomu potrebne,aka banka podporuje tieto veci a pod.

Velmi pekne dakujem..Michal
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jozefstefan je offline (nepripojený) jozefstefan

    jozefstefan
    Tymto chcete povedat, ze s PayPal uctom podnikate? A mate tento ucet nahlaseny na DU? Ako odvadzate dane a vediete uctovnictvo?

    Ale spat k Vasej otazke: ked ste dali PayPal ucet registrovat, pravdepodobne ste udavali aj cislo Vasej karty na prevod penazi z vasho uctu na PayPal ucet. Na ten isty ucet za normalnych okolnosti viete bez problemov previest financne prostriedky z uctu PayPal. Aspon u mna to takto funguje. Ked platim cez niekde cez PayPal, z mojhu original slovenskeho uctu posielaju peniaze najprv na PayPal a potom k zakaznikovi.

    Decem je offline (nepripojený) Decem

    Decem
    add funds cize pridat financie z karty na paypal nie je pre SK zatial mozne...ako paypal funguje viem.ide mi hlavne o prijem penazi ktore dostanem zakaznika na paypal.tie chcem transferovat do banky coz v mojom pripade nebolo mozne.pisete ze by malo byt mozne poslat peniaze na ucet karty na ktoru je paypal registrovany.kedze k prevodu je potrebny IBAN ktory maju len bezne ucty nie debetne..(visa ma zberny ucet bez IBANu)
    Naposledy upravil Decem : 07.05.08 at 08:50

    Decem je offline (nepripojený) Decem

    Decem
    toto vsetko som si uz presiel.neexistuje link ktory som ohladom paypalu neprecital.a to co je tam napisane plati pre CZ kedze tam vyberaju uz od 2006

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Chapem dobre, ze mas svoj paypal ucet napojeny cez kreditnu visu cize uverovy ucet?

    Na PayPal mas 2 moznosti:
    Withdraw funds -> Withdraw funds to your bank account / Withdraw funds to your card.
    Na kartu by som to posielat neskusal, mohlo by ti to znizit uver - ale co ak si na 0? Plusove prostriedky tam asi nedostanes.
    Ak mas aj normalny ucet vedeny na tvoje meno/firmu s IBANom, tak ich posli tam - mozes ich poslat na iny nez je pripojeny cez kartu.
    Naposledy upravil rickman : 08.05.08 at 10:00

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    jozefstefan Pozri príspevok
    Tymto chcete povedat, ze s PayPal uctom podnikate? A mate tento ucet nahlaseny na DU? Ako odvadzate dane a vediete uctovnictvo?
    To snad nemozes mysliet vazne..
    Urcite ho ma nahlaseny na DU . Uctovnictvo 211, pokial to zdanuje.

    Decem je offline (nepripojený) Decem

    Decem
    rickman Pozri príspevok
    Chapem dobre, ze mas svoj paypal ucet napojeny cez kreditnu visu cize uverovy ucet?

    Na PayPal mas 2 moznosti:
    Withdraw funds -> Withdraw funds to your bank account / Withdraw funds to your card.
    Na kartu by som to posielat neskusal, mohlo by ti to znizit uver - ale co ak si na 0? Plusove prostriedky tam asi nedostanes.
    Ak mas aj normalny ucet vedeny na tvoje meno/firmu s IBANom, tak ich posli tam - mozes ich poslat na iny nez je pripojeny cez kartu.
    No prave to som spravil a platba sa mi vratila naspat po 2 tyzdnoch. A ta mila teta z tatrabanky mi povedala ze slovaci nemozu prijmat platby na paypal len platit co je totalna somarina pretoze od 9mesiaca 2007 platby prijmat mozme.Lenze nie si ich poslat do slovenskej banky..takze v roku 2008 si clovek nemoze poslat peniaze elektr. postou do banky ach nas Ficoland

    ludo_centrum je offline (nepripojený) ludo_centrum

    ludo_centrum
    na takéto problémy existuje iné možné riešenie.

    http://www.paypay.com?frm=8100582728

    Rýchlo, dobre, lacno...
    Je pravda že PayPal je starší a rozšírenejší, ale toto sa javí ako veľmi solídne riešenie.

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Decem Pozri príspevok
    No prave to som spravil a platba sa mi vratila naspat po 2 tyzdnoch. A ta mila teta z tatrabanky mi povedala ze slovaci nemozu prijmat platby na paypal len platit co je totalna somarina pretoze od 9mesiaca 2007 platby prijmat mozme.Lenze nie si ich poslat do slovenskej banky..takze v roku 2008 si clovek nemoze poslat peniaze elektr. postou do banky ach nas Ficoland
    Je este jedna moznost. Neviem o nej velmi vela, ale PayPal ponuka svoju vlastnu kartu (visu), ktoru ti vydaju a bude napojena uz na paypal ucet. Ale to az po urcitom case - mam pocit, ze po pol roku. A neviem ci sa to nahodou netyka len US citizens, ale skus o tom najst nieco viac, mozno to pomoze.

    Teda pokial tam mas vela penazi a nestacis ich minut na tovary a sluzby .

    sode je offline (nepripojený) sode

    sode
    Takze ja by som mal dotaz este, ked vlasnim paypal ucet tak potrebujem pridat aj Bankovy ucet v profile? A dalsia otazka sa tyka pridania karty, v podstate to bol klasicky postup, strhlo mi peniaze, zobrazil sa 4-miestny digi kod atd. Ale zarazil ma vypis z bankoveho uctu kde mam "storno" platby ciastky 50 CZK paypal. Vie mi to niekto prosim vysvetlit?

    Vopred dakujem za vsetke informacie

    balky89 je offline (nepripojený) balky89

    balky89
    Zdravim,
    neviem či sa ti už podarilo poslať, ale môže byť, že v banke si mal nastavenú položku "Limit pre objednávku poštou v dňoch" na 0 Sk. Ja som takto mal a nemohol som si poslať peniaze z Paypalu na účet. Zavolali mi so Slovenskej sporitelni keď som sa snažil posielať peniaze a vysvetlili mi v čom je problém. Už som šiel len do banky a nastavili mi to na hodnotu, ktorú som si zvolil a od vtedy všetko dobre šľape.

    pedrouan je offline (nepripojený) pedrouan

    pedrouan
    Citam co sa da, ale nikde nenachadzam ziadne alternativne moznosti vykazovanie prijimania platieb od klientov ako su nase a zahranicne banky. Nikde v zakone nie je spomenuta alternativa vo forme mikroplatieb. Nasi zakonodarci sa nestaraju! Nestarajme sa ani my, mame tu opletacky s tym, ako to vykazat do uctovnictva a ci to danovaka presvedci alebo nie. Ja to budem riesit tak, ze si to prevediem koncom mesiaca na svoj podnikatelsky ucet s analytickym rozpisanim poloziek a zahrnutia si transakcnych nakladov do uctovnych nakladov a basta. Nech mi niekto nieco povie. Necitim sa urcite ako majster sveta, ale mili danovaci by sa mohli lepsie prisposobit medzinarodnym globalizacnym podmienkam, ako sa vedia prisposobit novemu kavovaru na pobocke, kde nevedia osobe ani prekopirovat jeden blby list a posielaju ho kvoli tomu na druhy koniec mesta.

    Pozn. pre niekoho, kto mal problem s prevodom penazi na slovensky ucet. Mam debetnu kartu v SLSP a ide mi poslat peniaze z paypal uctu priamo na kartu, bez potreby registrovania bankoveho uctu.

    Flexo je offline (nepripojený) Flexo

    Flexo
    Ja mam problem vlozit peniaze na paypal. Pri polozke Add Funds mi vypise toto:

    Add Funds is Not Available

    PayPal does not currently offer the ability to add funds from your bank account.

    When you make a payment, PayPal charges the buyer's credit card and instantly credits the seller's PayPal account.

    Mam Visa electron a overeny ucet pay pal. Len mam problem s posielanim penazi. Da sa to aj cez internet banking, na ten isty ucet, co mi strhlo tych prvych 1,5 EUR? Dakujem za odpoved

    pedrouan je offline (nepripojený) pedrouan

    pedrouan
    Nie, netreba si fundovať účet, ak potrebuješ poslať prostriedky. PayPal je primárne vedený na platobnú kartu a teda aj v situácii, keď máš na PayPal účte nulový zostatok, ti po platbe tento systém strhne túto čiastku priamo z karty, čiže si naťahá toľko, koľko treba a zase budeš mať nulový zostatok. Neviem, či si myslel toto.

    xaver je offline (nepripojený) xaver

    xaver
    Zo svojeho PayPal account (v preklade uctu, len to nechcem pliest s bankovymi uctami) som si tento rok dvakrat zaslal peniaze na sukromny ucet v UniCredit Bank. Urobil som tak cez moznost Withdraw - Withdraw funds to your bank account.
    Ziadne poplatky som neplatil ani PayPal-u, ani banke za transakciu (samozrejme peniaze na PayPal-e uz boli znizene o poplatky, ktore su uctovane za kazdu kreditnu transakciu na PayPal-e), pretoze prevadzana suma bola vyssia ako 3500 Sk (za nizsie sumy je poplatok 35 Sk za prevod, ktory je splatny PayPal-u).
    PayPal account mam nahlaseny na slovensku adresu. Do minuleho roku som si prevadzal peniaze na kamaratov ucet v Cesku, a to z ineho PayPal accountu, ktory som mal nahlaseny na kamaratovu cesku adresu.

    Diskutoval som aj s uctovnikmi o zuctovani poloziek na PayPal accounte. Kedze PayPal ma v Europe bankovu licenciu (registrovanu v Luxembursku), malo by byt mozne uctovat PayPal ako kazdy iny bankovy ucet otvoreny v zahranici.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.