Zavrieť

Porady

na ytong veniec,alebo nie?

ahoj porada.poradite mi?je potrebne urobit bet.veniec pod keramicke nosniky,ak obvodove murivo je ytong 30cm a je rovne? projekt je bez venca,ytong prac.postup je bez venca,projektant jeden povie tak a ten tak,ako to je teda spravne..............?dakujem
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

zajicum Pozri príspevok
ahoj porada.poradite mi?je potrebne urobit bet.veniec pod keramicke nosniky,ak obvodove murivo je ytong 30cm a je rovne? projekt je bez venca,ytong prac.postup je bez venca,projektant jeden povie tak a ten tak,ako to je teda spravne..............?dakujem
Ja byť na tvojom mieste, tak ten veniec tam dám. Predsa len porobetón je murovaný, nie je to železobetónová konštrukcia, môže sa časom rozísť do strán. Možno nie, ale budeš riskovať? Teraz budú náklady neporovnateľne menšie na veniec, než v budúcnosti sanačné náklady, ak sa ti steny rozídu.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Musis to zabezpecit vencom, lebo poda moze pracovat a postupne by vznikli praskliny.
0 0
zajicum zajicum

zajicum je offline (nepripojený) zajicum

dik za radu,ale veniec bude zelezobeton spolu zo stropom.volal som ytong poradcu,ze nemusim ho robit,ak ho urobim,svetla vyska bude 2,73 a to je uz vela....na druhej strane nechcem setrit na statike
0 0
Leontin Leontin

Leontin je offline (nepripojený) Leontin

Akurat som ti to chcel napisat, ze veniec nemusis, ze ked polozis betonovy strop, tal pridas po obvode zelezo a ked to cele zalejes betonom, tak budes mat strop aj s vencom. Inak pytat sa, ze ci veniec ano alebo nie je hlupost. Veniec musi byt, aj keby si mal papierostavbu !! To je zaklad drzania stavby pokope. Ine je, aky ma byt. Ci veniec a potom nan strop, ale strop spolu s vencom. A dobre si poznamenal, ze ak mas uz dobru vysku, tak to urob naraz.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

my sme stavali z hebelu - niečo na spôsob ytongu a dokonca mám pocit, že tieto dve spoločnosti teraz vystupujú pod jednou značkou,
a veniec sa nerobil z betónu ale oni nám doporučili ich systém, to boli nejaké špeciálne železom vystužené tvárnice alebo niečo podobné.
0 0
zajicum zajicum

zajicum je offline (nepripojený) zajicum

dakujem Vam za nazor,no stale vtom nemam jasno,som murar,vraj dobry,ale toto ma dostalo....technologia sa neustale meni a to prinasa aj komplikacie,preto sa stavbari,projektanti atd nemozu zhodnut na tech. postupe,preto som otvoril tuto temu,zda sa to blbost,ale zo statickeho hladiska to je vazna vec! uvitam kazdu radu,dik
0 0
mladymuz mladymuz

mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

vencom nic nepokazis. Naklady nan su zanedbatelne oproti ostnym nakladom na murivo hlavne co sa tyka ytongu. Mne tak isto pojde veniec aj keby mi vsetci naokolo hovorili, že ho netreba. Nesetrim zelezom a ani betonom. Do zakladov som dal 3x viac zeleza ako davaju susedia.
0 0
borbi borbi

borbi je offline (nepripojený) borbi

ked sme minuly rok robili na ujovom dome strop tak žiadny veniec pod neho nesiel neviem aky stropny system mas ale pri ytongu(nosniky,pochodzne stropne vlozky)je to zrobene tak ze ak osadis nosniky a do nich stropne vlozky tak tie strop vlozky prekladas cez obvod murivo len par cm z vnut strany.z vonkajsej sme davali zateplenu vencovku.tym sme dostali priamo nad nosny m murom(medzi vencovkami a stropnymy vlozkami taky valovcek po obvode celeho nosneho muru do ktoreho sa vlozia vyviazane roxory.potom sa ten valov zaleje spolu aj z vlozkami a nosnikmi asi 5 cm nad vlozky.cize mas veniec previazany so stropom.mozno si ma nepochopil ale toto je v ytongu myslim standard.
0 0
pepa78 pepa78

pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

skusal si pozriet na stranke w w w . y t o n g . s k ??? Tam je fakt velmi dobre popisany stavebny postup a aj nazorne video
0 0
zajicum zajicum

zajicum je offline (nepripojený) zajicum

borbi Pozri príspevok
ked sme minuly rok robili na ujovom dome strop tak žiadny veniec pod neho nesiel neviem aky stropny system mas ale pri ytongu(nosniky,pochodzne stropne vlozky)je to zrobene tak ze ak osadis nosniky a do nich stropne vlozky tak tie strop vlozky prekladas cez obvod murivo len par cm z vnut strany.z vonkajsej sme davali zateplenu vencovku.tym sme dostali priamo nad nosny m murom(medzi vencovkami a stropnymy vlozkami taky valovcek po obvode celeho nosneho muru do ktoreho sa vlozia vyviazane roxory.potom sa ten valov zaleje spolu aj z vlozkami a nosnikmi asi 5 cm nad vlozky.cize mas veniec previazany so stropom.mozno si ma nepochopil ale toto je v ytongu myslim standard.
presne tak to mam na plane urobit.aj original ytong to tak radi,aj ich poradcovi som volal,ale hold nazorov je vela!statika je statika,ale na druhej strane,vsetko robit dvojmo,aj tem venec,nie su to vyhodene peniaze?hm?snazime sa stavat dobre a co najlacnejsie......apropo,mojho statika som timto uplne rozhadzal......
0 0
zajicum zajicum

zajicum je offline (nepripojený) zajicum

pepa78 Pozri príspevok
skusal si pozriet na stranke w w w . y t o n g . s k ??? Tam je fakt velmi dobre popisany stavebny postup a aj nazorne video
ano,mam to prestudovane,je to tam uplne super popisane,ale su ludia,ktory asi nevedia nove technologie?!poviem to tak,im je jedno kolko nas to stoji,ale mne to jedno nieje!
0 0
borbi borbi

borbi je offline (nepripojený) borbi

zajicum Pozri príspevok
presne tak to mam na plane urobit.aj original ytong to tak radi,aj ich poradcovi som volal,ale hold nazorov je vela!statika je statika,ale na druhej strane,vsetko robit dvojmo,aj tem venec,nie su to vyhodene peniaze?hm?snazime sa stavat dobre a co najlacnejsie......apropo,mojho statika som timto uplne rozhadzal......
ten dom co sme stavali bol dostatocne predimenzovany co potvrdil aj znamy statik takze v pohode.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

zajicum Pozri príspevok
presne tak to mam na plane urobit.aj original ytong to tak radi,aj ich poradcovi som volal,ale hold nazorov je vela!statika je statika,ale na druhej strane,vsetko robit dvojmo,aj tem venec,nie su to vyhodene peniaze?hm?snazime sa stavat dobre a co najlacnejsie......apropo,mojho statika som timto uplne rozhadzal......
No vieš ani sa nečudujem, že za takéto názory na šetrenie (som stavar už veľmi dlho-nie statik) bol tvoj statik na "vetvách".Šetri prosím inde, len nie na statike-ak ju máš v projekte, že výpočty robil statik on za to zodpovedá. Aby si neskôr kvôli ušetreným peniazom že veniec neurobíš, nemusel vyhadzovať za dodatočné opravy stability stropov a stien.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

veniec musi byt, vzdy a vsade... a pri ytongu zvlast ... v podstate je to jedina vec co pri ytongu drzi stavbu pokope... cely ytong je ako lego, len bez tych stoplikov co to drzia, takze nedavat tam veniec je velmi nezodpovedne az by sa dalo povedat hazardovanie.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Chanller.... prosím tie štoplíky si myslel na detské kocky lega že??? a plne s Tebou súhlasím bez žb. venca sa to poskladá. Pri Ytongu sú len nadodverné dielce (tzv.preklady), Ak sa nemýlim, tak len systém HEBEL má riešenie bez vencov, ale stuženie je súčasťou stopu, no nie som si celkom istá. Doplň poprípade oprav ma,ak sa mýlim.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

ano tie kocky som myslel
neviem ako to ma hebel ale stuzenie tam musi byt - mohlo by byt aj v ramci stropu ale nejaky veniec tam musi byt po obvode
0 0
Gyures001 Gyures001

Gyures001 je offline (nepripojený) Gyures001

hi poradaci aj ja mam jednu otazku okolo :

murari nam poradili aby sme nesalovali veniec , ale robili z 5 cm Ytongu (50x250x599) aj vonkajsiu a aj vnutornu stranu a do toho zelezo a beton . Steny su z 375 cm Ytongu .

Mate niekto stym skusenosti ?

dakujem
0 0
mladymuz mladymuz

mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

šalovať a zaliať vence je podstatne menej finančne naročne. Ja uvažujem o tzv. U profile od ytongu.
Pri tych 5 cm ytongoch namiesto šalovania by som sa bal, ak sa mi nejaka tvarnica uvolni, tak mi to vytečie von.
0 0
Gyures001 Gyures001

Gyures001 je offline (nepripojený) Gyures001

dikes mladymuz,

mne vystali 3 palety ytongu tak si to zamenim za 5 cmrove.
Ked to robia 'kyblovain' tak je to v pohode - tak mi poradili.

Mal by som tam dat aj polystyren z vonkajsiej steny alebo staci ked dam polystyren uz na celu fasadu(10 cm) ?
0 0
mladymuz mladymuz

mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

mam informacie, ze ked sa to nesaluje ale robi klasicky z keramickych prekladov, resp. ytongu, tak tie tepelne mosty tam nevznikaju a staci urobit zateplenie uz celkovo
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať