Zavrieť

Porady

sadzby hypo uverov

Ahojte poradaci,

zvazujem opustit svoju banku s hypouverom. Poprosil by som o Vase nazory o vyske hypo urokovych sadzieb v buducnosti. Ci ist s fixacou na rok, na 3, na 5 rokov, atd ... a tiez aku mate teraz fixaciu a urokovu sadzbu.

Rocna fixacia - 5,29%.

mato
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    V podstate plati, ze cim dlhsia fixacia, tym lepsie. To preto, pretoze banky zvycajne ponuknu zo zaciatku lepsi urok, a potom, ked uz maju zalozne pravo na nehn. tak zacnu vydierat. Bezne sa stava, ze novym klientom ponuknu ovela lepsiu sadzbu, ako klientovi, ktory im uz roky poctivo a nacas splaca. Tatra Banka je vo vydierani vlastnych klientov majster Europy, takze by som sa kratkej fixacie bal.

    Na druhej strane, ak planujes vyplatiti uver predcasne, tak je na to dobre vyuzit koniec fixacie, potom je to s mensimi poplatkami (zamerne nepisem "bez poplatkov") ako to uvadzaju banky.

    Ja mam dve hypoteky, jednu v TB, za nieco vyse 6% (myslim ze 6,4, musel by som sa pozriet do papierov), druhu v VB za 4,99%.

    oksi je offline (nepripojený) oksi

    oksi
    V dnesnej dobe nie je dolezita len doba fixacie a s tym suvisiaca výška uroku, ale aj poplatky, ktore su v kazdej banke ine a suvisi s tym aj vplyv na vysku uroku.
    Fixacia je aktualne velmi dolezita z dovodu prechodu na EURO.

    Velmi zalezi na tom, preco vlastne mas zaujem menit, je to kvoli tvojej urokovej miere, kvoli tomu, ze si myslis, ze banka, v ktorej mas vedeny aktualne uverovy ucet nie je OK atd.

    CO si myslis?

    xywy je offline (nepripojený) xywy

    xywy
    No, ako uz vyssie bolo spomenute, zamyslel by som sa nad tym hlavne z pohladu predcasneho splatenia uveru .. bral som uver pred 1,5 rokom a fix 3r. S tym ze za tie 3r odlozim 20% uveru a bude pohodicka ... dnes by som to asi dal na 1r, hlavne som to bral ked boli % uletene vyssie (ale ceny butov nizsie) a aj ked nie celych 20%, ale mohol by som co-to splatit. Moja priorita: vyplatit to cim skor uplne.

    Tvoj dovod preco chces menit banku je aky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.